Luxiee Axony Luxiee Axony komentáře u knih

Vybíjená Vybíjená Michal Viewegh

V knize se setkáváme s typickým čtivým stylem Michala Viewegha, kniha se mi velice líbila a hodně jsem se u ní nasmála.

08.02.2013 5 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Upírská tématika hlavně v podobě Vampýrské akademii se mi velice líbila. Pro ty, kteří mají rádi tajemno, mohu jedině doporučit.

29.01.2013

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Knihy od pana Viewegha se mi velice líbí. Obzvláště tématika knih. Báječná léta pod psa patří mezi mé oblíbené knihy a mohu jedině doporučit.

29.01.2013

Stalinovy krávy Stalinovy krávy Sofi Oksanen

Za mne veliké zklamání. Zkusím další autorčiny knihy, zřejmě budou lepší. Rozhodně mi přijde zbytečný ten formát. Také ty roviny - skutečně se v tom člověk ztrácí. Opakování... No. Uvidíme, jak na tom budou další.

01.07.2017 3 z 5

Darda Darda Irena Dousková

Oproti předchozím dílům výrazné zklamání. Nejvíc mne otravovaly asi povídky od Jůlie. Celkově koncept knihy a závěr knihy je velikým zklamáním. Autorka ze sebe umí vydat víc.

02.04.2017 2 z 5

Únava materiálu Únava materiálu Marek Šindelka

Wow! Fakt neuvěřitelná fabulace. Je neuvěřitelné, kolik témat, opravdu závažných a aktuálních témat se vejde do jednoho příběhu.

28.12.2016 5 z 5

Kratylos Kratylos Platón

Velmi zajímavý dialog, klíčový pro pojetí změny a pohybu u Platóna.

16.11.2014 5 z 5

Vývoj a proměny státního zřízení Polska ve 20. století: Institucionálně politická studie Vývoj a proměny státního zřízení Polska ve 20. století: Institucionálně politická studie Michal Kubát

Autor opakuje některé kapitoly z předchozí monografie.
Doporučuji pro všechny, kteří se zabývají polským státním zřízením, popř. jeho historií.

01.11.2014 5 z 5

Theaitétos Theaitétos Platón

Platónovy knihy nelze hodnotit z hlediska uměleckého, ale z didaktického a filosofického. Doporučuji všem, kteří se zabývají pojetím pohybu.

26.10.2014 5 z 5

Literární poklesky Literární poklesky Stephen Leacock

Některé povídky byly moc fajn, některé méně... :)

16.10.2014 3 z 5

Umělé ráje Umělé ráje Charles Baudelaire

Nádherně napsáno!

09.10.2014 5 z 5

Opilé banány Opilé banány Petr Šabach

Od této knihy jsem čekala asi něco více. Navíc mne překvapilo srovnání kniha vs. film Pupendo, které je úplně odlišné. No. Zkusím další Šabachovy knihy a uvidíme :)

26.07.2014 3 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Další kniha od Kundery, která mne zaujala. Je zajímavé číst o stejných situacích z pohledu různých postav - a to se mi v této knize opravdu líbilo :) Doporučuji :)

07.07.2014 5 z 5

Náruživost Náruživost Josef Klíma

Velice zajímavé reportáže různých příběhů drogově závislých + obecné informace o nejznámějších drogách.
Vzhledem k datu vydání je už mnoho věcí jinak, proto je to spíše zajímavé ohlédnutí do historie.

20.06.2014 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící John Lutz

Od knihy jsem očekávala úplně něco jiného - ať už podle přebalu nebo podle popisu na něm. Nebyl to vyloženě špatný příběh, ale není to nic světoborného.

10.06.2014 3 z 5

Úvod do filozofie, sociologie a psychologie Úvod do filozofie, sociologie a psychologie Jan Keller

Kniha je naprosto ideální pro všechny, kteří jsou v těchto oborech začátečníky. Není psána jen v odborných termínech, různé teorie jsou vysvětlovány na velice srozumitelných příkladech a u každé kapitoly je uvedena další rozšiřující četba k tématu.
Rozhodně doporučuji všem, kteří se chtějí zabývat těmito obory.

09.06.2014 5 z 5

Milenci a vrazi Milenci a vrazi Vladimír Páral

Důvtipně promyšlená kompozice příběhu. Různé linie vyprávění. Občas se mi to zdálo až moc dlouhé a zamotané, ale zároveň mi to mnohdy přišlo ohromně zajímavé.

05.06.2014 4 z 5

Ezopovy bajky Ezopovy bajky Ezop

Úžasné - již z dětství si pamatuji na spoustu bajek :))

27.03.2014 5 z 5

Slavnosti sněženek Slavnosti sněženek Bohumil Hrabal

Tato kniha mne už tolik nezaujala, jako předchozí Hrabalova tvorba. Některé části se mi velmi líbily, některé jsem musela (ač nerada) lehce přeskakovat, jelikož mne zkrátka nebavily. Možná je to tím, že tato kniha už není tak plná humoru. Je spíše naplněna hořkostí života lidí na venkově.

27.03.2014 3 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Strýček Pepin je prostě dokonalý. Při jeho dlouhých rozpravách mne nejednou rozesmál :)

19.03.2014 5 z 5