LuthyLaura LuthyLaura komentáře u knih

Chytré pohádky pro malé rozumbrady Chytré pohádky pro malé rozumbrady Jiří Žáček

Chytré pohádky jsme museli koupit. Některé čteme pořád dokola. Dokonce je v knize jedna, která velmi připomíná hlavní dějovou linii Coelhova Alchymisty. A původem je česká :-)

26.12.2016 5 z 5

Čarodějné pohádky pro malé kouzelníky Čarodějné pohádky pro malé kouzelníky Jiří Žáček

Opět naprosto skvělá pohádková kompilace. Žádné otřepané příběhy, pohádky sesbírané ze všech koutů světa v jedné báječné knize.

26.12.2016 5 z 5

Hrůzostrašné pohádky pro malé strašpytlíky Hrůzostrašné pohádky pro malé strašpytlíky Jiří Žáček

Skvělá pohádková knížka. Některé pohádky jsou až moc...třeba o brutálních Jezinkách, co dloubou oči. Ale i tak, přesně to, co máme rádi. Pohádky ze všech koutů světa se sešly na jednom místě.

Zelené prasátko Zelené prasátko Ladislava Pechová

Perfektní kniha pro děti. Mohu doporučit nejen k procvičení angličtiny a francouzštiny.

Neodpočívej v pokoji Neodpočívej v pokoji John Connolly

Tohle byl můj první Charlie Parker. A byla to láska na první stránku:-) Obvykle se začíná na začátku, já to vzala od prostřed, ale vůbec mi to nevadilo. Co mi ale hodně vadí, je to, že se v Čechách Connolly přestal úplně vydávat. No nic, budu muset začít číst v angličtině. Connolly za to stojí.

Kniha ztracených věcí Kniha ztracených věcí John Connolly

Moje další srdcovka. Dávám pět a přidávám ještě dalších pět.

26.12.2016 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Super kniha pohádek. Pravda, pro menší děti na dobrou noc se moc nehodí, ale jinak je to pořád pecka.

Veselé pohádky a říkadla Veselé pohádky a říkadla Michail Alexandrovič Bulatov

Oblíbená knížka říkadel a pohádek.

Sedmikráska Sedmikráska Eduard Petiška

Sama jsem ji měla v dětství ráda, nyní čtu příležitostně synkovi večer před spaním. Nádherná klasika.

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

Nádherná, přímo srdcová záležitost.

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Dášenku čtu synkovi na dobrou noc tak jednou za půl roku. Samozřejmě na jeho vyžádání. A díky Dášence je Karel Čapek synkův první oblíbený spisovatel. Už od čtyř let.

26.12.2016 5 z 5

...a povídky aneb sexuální mizérie a jiné story ...a povídky aneb sexuální mizérie a jiné story Jan Pelc

Souhlasím s norrasun. Ještě bych dodala, že náměty místy odporné až hnusné.

26.12.2016 5 z 5

Kaleidoskop (70 povídek) Kaleidoskop (70 povídek) Ray Bradbury (p)

Tohle je prostě pecka.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jsou knihy, které se nedají ohodnotit "jen" maximálním počtem, neboť sahají mnohem mnohem dál. K Malému princi se vracím už několik let. Přečteno a právě čteno. Znovu a znovu a zas.

26.12.2016 5 z 5

Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Oscar Wilde

Měla jsem tu čest číst i v originále. Neřekla bych, že pohádky jsou určeny dětem...Synkovi je číst určitě na dobrou noc nebudu. Jsou krásné, ale velmi smutné.

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Pět hvězdiček k hodnocení je málo...

Karmínový břeh Karmínový břeh Lincoln Child

Agent Pendergast mě baví. Každou knihu od autorů s Aloysiem v hlavní roli jsem hltala od začátku do konce. Karmínový břeh mě ale nepotěšil, v sérii asi už pokračovat nebudu.

25.12.2016 3 z 5

Slova Slova Jacques Prévert

Přečteno a hodí se i právě čteno. Český překlad je skvělý, v originále ale mají Les Paroles úplně jiné kouzlo. Je suise comme je suise. Jsem jaká jsem, a to sedí.

25.12.2016 5 z 5

Alfred Hitchcock 2 – Strašidla na dobrou noc Alfred Hitchcock 2 – Strašidla na dobrou noc Alfred Hitchcock

Hitchcockovy strašidla jsou jedny z nejlepších antologií vůbec.

Děsivé přízraky Děsivé přízraky Laurent Botti

Napínavé, čtivé a děsivé. Laurent Botti mě svými Děsivými přízraky příjemně překvapil.