LuthyLaura LuthyLaura komentáře u knih

Deset tisíc životů Deset tisíc životů Michael Poore

Skvělá kniha s úžasným, krásně zpracovaným námětem, který předkládá spoustu témat k zamyšlení. Deset tisíc životů je pro mě pohlazením po duši a troufnu si říct, že podobný pocit budou mít všichni fanoušci Neila Gaimana.

16.11.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Půlnoční knihovna je napsána velmi hezky, čte se lehce, nápad je pěkný a promyšlený, nicméně děj se dal s trochou fantazie snadno předvídat a celkové zpracování mi přišlo dost jednoduché. Hloubkou a propracováním na mě daleko víc zapůsobila kniha s podobným námětem Deset tisíc životů.

16.11.2022 4 z 5

Temné lesy Temné lesy Harlan Coben

Coben umí zaujmout od první až do poslední stránky. Díky svižnému ději a celkově velmi dobrému zpracování se Temné lesy jen těžko odkládají.

10.11.2022 5 z 5

Krvavý orel Krvavý orel Craig Russell

Kdybych knihu četla jen o pár týdnů dřív, nikdy bych se v Hamburku neubytovala ve čtvrti St. Pauli :-) Na druhou stranu ale po této zkušenosti můžu říct, že popsaná atmosféra i celkové prostředí odpovídá realitě do posledního detailu. Skvělá detektivka, která se čte prakticky sama, bonusem jsou zajímavé informace z ruské a ukrajinské historie.

17.09.2022 4 z 5

Noční hudba Noční hudba John Connolly

Noční hudbu je možné charakterizovat jedním slovem: krása. Krása na pohled, krása na dotek a krása uvnitř. Každá povídka má své kouzlo. Kvůli nepříliš pozitivním ohlasům zde na Databázi jsem s velkou nedůvěrou přistupovala k souboru povídek Rozlomený atlas – pět fragmentů. Opět se mi potvrdilo, že nemám číst komentáře :-)!100 lidí, 100 názorů a 100 literárních chutí. Za mě všech pět hvězd a stálé místo v mojí knihovně.

15.11.2018 5 z 5

Píseň stínů Píseň stínů John Connolly

Dlouho očekávaný další díl ze série Charlie Parker. Jako obvykle nelze jinak než doporučit.

15.11.2018 5 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Napínavé od první stránky. Přečteno za 2 dny. Myšlenka dobrá, nenáročné a velmi čtivé podání... Za mě 5 z 5 :-)

18.07.2018 5 z 5

Chraň nás od zlého Chraň nás od zlého Lisa Collier Cool

Nedoporučuji číst večer před spaním. Hned první příběh mi dal pořádně za uši a to strašidelné příběhy přímo zbožňuji.

15.07.2017 4 z 5

Vlk v pasti Vlk v pasti John Connolly

Podle mého názoru kniha Vlk v pasti patří spíše ke slabším dílům ze série Charlie Parker. Rozjezd po čertech dobrý, následně vysvětlení a velmi rychle zvládnuté zakončení. Od Johna Connollyho jsem zvyklá na víc, nicméně i tak stojí kniha za přečtení. Dávám 4 hvězdičky z 5. Na české vydání jsem čekala dlouho, navazující díly vyjdou snad s menší prodlevou.

15.07.2017 4 z 5

Zvyšte své finanční IQ Zvyšte své finanční IQ Robert T. Kiyosaki

Rozepsané principy z Bohatého táty. Jedna kniha od Kiyosakiho BOHATĚ stačí.

27.12.2016 2 z 5

Kdybych se nedostala dále, nevěděla bych, že základ této knihy i mnoha dalších, je převzat od Napoleona Hilla. Každý máme svoji inspiraci. Ale vše má svůj čas a na začátek je to určitě dobrá kniha.

7 návyků šťastné rodiny 7 návyků šťastné rodiny Stephen R. Covey

7 návyků a základních principů aplikováno na rodinný život.

Princ & Princ Princ & Princ Linda de Haan

Synek si tuhle knihu vybral jako čtyřletý v knihovně...Hmmm, příběh mě šokoval. Od té doby ji obcházím obloukem. Homosexualita by v knihách pro malé děti být, dle mého názoru, neměla.

27.12.2016 1 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

I po letech:
1. Nepropat panice!
2. Vzít si s sebou vždycky ručník.
3. Bacha na vogonskou poezii

Za mě pět a ještě jednou tolik.

Karkulín ze střechy Karkulín ze střechy Astrid Lindgren

Karkulín je neuvěřitelná postavička. Já si ho pamatuji dodnes, zůstal mi v hlavě přes 25 let a to je s mou pamětí co říct. Synka baví i na pokračování.

Ronja, dcera loupežníka Ronja, dcera loupežníka Astrid Lindgren

Ronja, dcera loupežníka byla snad první kniha od Astrid, kterou jsem synkovi na dobrou noc dopřála. A pak jsme pokračovali dál, přeskakovali jsme snad jen ty smutné. Skvělý příběh, můžeme jen doporučit.

Norské pohádky Norské pohádky Peter Christen Asbjørnsen

Tato kniha je luxusní záležitost. Nebaví mě synkovi číst pořád dokola o Karkulce a Perníkové chaloupce, proto pohádky z jiných zemí beru všemi deseti. A pak večerní čtení vůbec neberu jako povinnost, ale jako skvělou zábavu :-)

27.12.2016 5 z 5

Dexter je mrtvý Dexter je mrtvý Jeff Lindsay (p)

Na Dexterovi jsem závislá. Ať už ve filmové podobě nebo té literární. Bavilo mě sledovat z počátku drobné nuance mezi seriálem a knihou. A pak dvě samostatné dějové linie. Konec obou mě rozčílil. Dexter je mrtvý?!

27.12.2016 4 z 5

Hrabě Monte Christo / Le Comte de Monte-Cristo Hrabě Monte Christo / Le Comte de Monte-Cristo Alexandre Dumas, st.

Skvělá kniha. Zkrácená verze jednoho z nejsilnějších literárních příběhů vůbec a ještě k tomu ve francouzštině. Co víc si přát?

Káťa a Škubánek Káťa a Škubánek Josef Lamka

Parádní čtení na dobrou noc.

26.12.2016 5 z 5