Lusa Lusa komentáře u knih

3x Maigret 3x Maigret Georges Simenon

Jsou to staré detektivky, ale i po těch letech mají stale co nabídnout. Maigret se prostě krásně čte.

31.10.2022 5 z 5

Chibi Usagi: Útok breberek čiperek Chibi Usagi: Útok breberek čiperek Stan Sakai

Musela jsem pořídit do sbírky Usagiho, i když je to opravdu pro děti XD

19.10.2022 5 z 5

Kousnutí Kousnutí Jordie Bellaire

Za me zatím porad dobré, ale s tou kresbou musím souhlasit s ostatními, nostalgie však pořád funguje.

07.11.2021 5 z 5

To chce zloděje To chce zloděje Kay Hooper

odpočinková četba, kterou kdyby nenapsala Hooper, tak si ji nekoupím, ale dobře posloužila do čtenářské výzvy :)

16.07.2021 3 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha II. Spát v moři hvězd. Kniha II. Christopher Paolini

Pokud by to byla autorova prvotina asi bych po ní nešáhla, ale protože už má Paolini za sebou Odkaz musela jsem knihu/y mít. Musím říci, že i druhá část byla čtivá a zajímavá, sice to nemělo ten spád napětí, ale i tak musím hodnotit velice kladně. Uvidíme s čím Paolini přijde příště.

20.04.2021 5 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha I. Spát v moři hvězd. Kniha I. Christopher Paolini

Není to Eragon, ale je to strašně čtivé a zajímavé, že to prostě nejde jen tak odložit. I když se občas ztrácím v té minulosti, opravdu mě zajímá, jak to tektát bylo a jak to nakonec skončí.

11.04.2021 5 z 5

Půlnoc Půlnoc Erin Hunter

První série mě bavila hodně, takže jsem musela sáhnout i po druhé sérii, zatím se to rozjíždí, ale stále čtivé a zajímavé.

24.02.2021 5 z 5

Poslední jednorožec (komiks) Poslední jednorožec (komiks) Peter S. Beagle (p)

Viděla jsem animovaný film když jsem byla malá, upřímně jsem si z něho moc nepamatovala a možná jsem ho ani nepochopila. Když jsem viděla komiks prostě jsem si ho z nostalgie musela přečít. Kresba úžasná a po letech jsem ten příběh konečně pochopila :)

20.02.2021 5 z 5

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Erin Hunter

Trochu jsem čekala jiný průběh závěrečné bitvy, ale byl to dobrý příběh a já jsem ráda, že jsem kočičí válečníky začala číst.

05.02.2021 5 z 5

Nebezpečná stezka Nebezpečná stezka Erin Hunter

Opět od začátku do konce napínavé, čtivé a dojemné.

03.02.2021 5 z 5

Les plný tajemství Les plný tajemství Erin Hunter

asi zatím nejnapínavější díl, opravdu skvělé a náramně čtivé.

30.01.2021 5 z 5

Jedenadvacet detektivů Jedenadvacet detektivů * antologie

Kdy jindy číst 21 detektivů, než v roce 21. Ne určitě jsem to takhle neplánovala, ale knížka se mi hodila do výzvy, tak jsem po ní šahla. Anatologie hodnotím pozitivně, je jasné, že to jsou starší detektivky, je to úplně něco jiného, než vychází dneska, ale i když jsem znala jenom 4 detektivy, byla celá anagologie pro mě zajímavá a dobře se četla.

11.01.2021 5 z 5

Mona Mona Dan Torsten Sehlberg

Knihu jsem dostala jako dárek, nic podobného jsem zatím nečetla. Akční kniha zabývající se současnou situací a náboženskou problematikou v Izraely se scionfiction podnětem. Bylo to napínavé a čtivé, ale nějak nevím zda se mám pustit i do pokračování.

04.12.2020 4 z 5

Pozdní host Pozdní host Jenny Nowak (p)

Oproti předchozím dílům velká změna, kromě více stran, čtyři století spánku, no chudák Vlad, ale vypadá to, že si rychle zvyknul. Výlety do minulosti a vzpomínání Vlada bylo krásné a smutné zároveň. Jsem zvědavá jak si poradí dál.

17.07.2020 5 z 5

Vlčí píseň Vlčí píseň Jenny Nowak (p)

Opět krásný, smutný a dojemný příběh o Vladovi. Čte se úplně samo, skvělé pokračuji, vypadá to, že se příběh ke konci se ubírá dalším směrem, jsem zvědavá na jaké bratříčky Vlad narazí.

30.06.2020 5 z 5

Krvavé býlí Krvavé býlí Jenny Nowak (p)

Oproti předchozím knihám, ze začátku docela smutná, ale i jako další knihy, velice čtivá a záživná.

20.06.2020 5 z 5

Trůn pro mrtvého Trůn pro mrtvého Jenny Nowak (p)

Skvělý historický roman, stejně jako první díl napínavé, dechberoucí a strašně čtivé, od první knihy mnoho let neuplynulo takže se opět setkáváme s hrdiny z první knihy a prožíváme jejich životní pouť. Tahle série mě velice baví, takže pokračuji směle dále.

05.06.2020 5 z 5

Dračí krev Dračí krev Jenny Nowak (p)

Už jsem měla tu čest číst jiné knihy od Jenny Nowak, takže jsem věděla do čeho jdu. Historický, surový a dojemný příběh, mě ale úplně uchvátil, prostě skvělé.

28.05.2020 5 z 5

Temnota Temnota Robert Crais

Ani Temnota mě nezklamala, další úžasný příběh Elvise Colea, tajuplný s překvapivým rozuzlením. Jinak jsem si všimla, že každý z autorů detektivek tvoří v jiném ročním období, podzim jako stvoření svým ponurným počasím pro vřaždu, ale Crais speciálně "zabíjí" své oběti v parném létě, Pike tak může pořád nosit sluneční brýle a krátké tričko :D.

22.04.2020 5 z 5

Ochránce Ochránce Robert Crais

Opět další skělý detektivní příběh, tentokráte s Joem v hlavní roli, myslím, že jsem se tady nasmála nejvíc, prostě Joe je úžasný, i když skoro nic neřekne. Líbí se mi jak Crais nezapomíná na postavy z minulých knih a kombinuje provází jejich příběhy do těch nových. Opravu nemám dalšího co dodat, skvělé.

18.04.2020 5 z 5