Lusa Lusa komentáře u knih

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Když se mi konečně po letech podařilo tuhle sérii pořídit konečně kompletní, jsem si řekla, že bych si jí přece jenom měla už přečíst. První díl jsem dala na jeden zátah za odpoledne, i když věková skupina čtenářů bude asi pár let podemnou, hned mě to dokázalo strhnout a bavila jsem se stejně tak dobře, jako u dalších Cabotiných knih.

01.08.2015 5 z 5

Vlčice a staré plemeno. Svazek 1 Vlčice a staré plemeno. Svazek 1 Zdeněk Žemlička

Co jsme to vzala do ruky tak jsem se nedokázala odtrhnout, takže za víkend jsme to měla přečtené. Žádné zbytečné řeči kolem, ale hned se dostanete do akce, - SPOILER- (takže teprve na 11 kapitole zjistíte, že přece jenom Alana už porodila, jenom tak meziřečí je to zmíněno, aby se neřeklo.)
Jinak opět další skvělá práce, tentokráte mnohem temnější, než předchozí díly.

14.06.2015 5 z 5

Vlčice a děti noci. Část druhá Vlčice a děti noci. Část druhá Zdeněk Žemlička

Série Vlčice se stala mou oblíbenou z české fantasy, je to zajímavé a napínavé čtení, ani druhý díl 3. série nezaostává a děj plyne velmi rychle aniž by nudil. Nechci tu spoilerovat jak to nakonec dopadne, ale byla jsem trochu naměko.

11.06.2015 5 z 5

Zahalte jí tvář Zahalte jí tvář P. D. James (p)

Od Jamesové jsem zatím četla sérii s Cordelií Grayovou, a Potomci lidí, takže tohle pro mě bylo dá se říci první (pořádné) setkání s Adamem Dalglieshen. Samotný děj mi nepřišel tak napínavý, ale příběh byl čtivý a zajímavý, kdybych ovšem nečetla od autorky i jiné knihy, zřejmě bych nepokračovala ve čtení, což samozřejmě budu a snad mě její další knihy dokáží více strhnout.

10.04.2015 4 z 5

Vlčice a děti noci. Část první Vlčice a děti noci. Část první Zdeněk Žemlička

První díl třetí série nezaostává za předchozími díly, napínavý, zajímavý a vzrušující děj, přesně to, co vás dokáže strhnout a donutit dočíst příběh do konce.

08.02.2015 5 z 5

Příběh Tomoe Příběh Tomoe Stan Sakai

Očekávala jsem, že se dočkám stejně skvělého díla jako je Genův příběh. Nemůžu však říci, že bych byla touto knihou sklamaná, i když jsem možná opravdu čekala trochu více. Tomoe je velice zajímavá postava, snad se o ní dozvíme ještě mnohem více, než nám autor zatím poodhlalil. S ohledem na předchozí knihu a věci, které se kolem Tomoe chystají v to doufám.

13.11.2014 5 z 5

Duchové Ascalonu Duchové Ascalonu Jeff Grubb

Protože moji kamarádku hra Guild Wars 2 úplně strhla, bylo jenom otázkou času, než mě do toho zasvětí, což se stalo po mých narozeninách, kdy mi hru darovala.
A vlastně teprve nedávno jsem se začala zajímat o tuto knižní ságu a když máte tu možnosti si knihy koupit (kdo by odolala té skvělé nabídce na veletrhu u stánku Pevnosti), tak jsem neotálela ani minutu.

A protože už tedy hru nějakou chvíli hraji, nedělalo mi problémy se orientovat v okolí a vše si představit, navíc autoři svět nádherně popsali, takže si myslím, že by to problém nemělo dělat nikomu. Pár míst z knihy, jsem jistě navštívila, ale protože hraji za Sylvary, v Ascalonu jsem byla poprvé.
Samotný příběh je čtivý a zajímavý, pořád se něco děje a nenudíte se ani v nejmenším a za pár dní máte knížku přečtenou, protože vás dokonale strhne.
Už se těším na další díly, ale pokud budou stejně dobré jako první díl, budu brzy kňučet, že nemám co číst :D

Co se překladu týče, nejsem z těch který by překlad všech jmen a názvů rozlobil, zase na druhou stranu vidím problém v tom, že nevíte o koho jde.
Ale myslím si, že překladatelka asi dostala vynadáno, protože se hned strhla vlna nevole českých hráčů a druhý díl byl tohoto překladu ušetřen.

Jinak určitě skvělé dílo i pro lidi, co hru nikdy nehrály.

07.10.2014 5 z 5

Kruh ohně Kruh ohně Michelle Zink

Třetí díl ještě napínavější než druhý, i když jsem od této série po přečtení prvního dílu moc neočekávala příjemně mě překvapila. Konec byl takový očekávaný, Alice je pouze takovou postavou v pozadí, která toho moc za celou sérii "neudělá", škoda mohla mít více prostoru. Je pravda, že jsem zatím nic podobného nečetla (až tedy na trochu stejně pojatou mangu Dveře chaosu), takže jsem nakonec byla ráda, že se mi tato série dostala do rukou a zaujala natolik, abych jí přečetla.

30.08.2014 5 z 5

Strážkyně Brány Strážkyně Brány Michelle Zink

Souhasím, že druhý díl je bezesporu lepší než první. Už jenom kvůli tomu, že se dočkáme nějaké akce a děj je velice svižný a napínavý. Je vidět, že hlavní hrdinky jsou náctileté, hlavně když jde spolu mluví o svých chlapcích. Určitě se moc těším na třetí díl, jak tohle všechno dopadne.

31.07.2014 5 z 5

Dračice Dračice Jan Hlávka

Musím říci, že jsem se při čtení opravdu bavila a musela smát. Skvělá oddechovka, která člověka vtáhne ani nemusí být moc napínavá a přesto to prostě chcete dočíst.

20.07.2014 5 z 5

Démonium Démonium Martin Langfield

Také bych tento kousek brala jako odpočinkovou četbu, ke které když se pár dnů, měsíců nedostanete, ani o nic moc nepřijdete. Líbili se mi vzpomínky na minulost a hrdinovo zkoumání velko města.

24.06.2014 4 z 5

Mořičvíl Mořičvíl Denny Newman (p)

Nějak jsem se nedokázala dostat přes začátek nikam dál. Podle dalších komentářů to vypadá, že to určitě musí být skvělé čtení, ale mě to nějak nepřesvědčilo, takže skusím raději něco jiného.

19.04.2014 2 z 5

Vlčice a Mandragora. Část druhá Vlčice a Mandragora. Část druhá Zdeněk Žemlička

Skvělé pokračování Vlčice, svižný, napínavý a občas i děsivý děj.

13.04.2014 5 z 5

Vesmírný Usagi Vesmírný Usagi Stan Sakai

Je vidět, že Vesmírný Usagi vznikl pro spestření autora, který tak rád kreslil dinosaury :D, ne opravdu se mi tento kousek moc a moc líbil.

SPOILER

Je to trochu jiné, než normální série Usagiho, hlavně v tom, že Usagi není Ronin a ani se jím nestane, ba co více, stane se lordem, takže se mu od původní série daří o něco lépe. Postavy z původní série se tu objevují, ale jenom vyjímečně, Gen, který se zde jmenuje trochu jinak (Rhogen) je pořád v jádru stejný. A Tomoe (Ame) zde úplně změnila vzhled, tentokráte je králík místo kočky, a když tedy už konečně může být Usagimu blíže, tak mu umře. Docela jsem ráda, že roli Usagiho Sensei zde ztvárnila úplně jiná postava, než v původní sérii a vrah Usagiho otce, prostě vypadal jako Kozel samotář.

Opravdu je to zajímavé čtení, které stojí za to si přečíst. Doufám, že jednou bude i pokračování.

05.04.2014 5 z 5

Vlčice a Mandragora. Část první Vlčice a Mandragora. Část první Zdeněk Žemlička

První díl byl úžasný, tak proč nepokračovat v hned v dalším dílu. Zklamaná jsme opravdu nebyla, děj plyne svižně a napínavě, sice je to spíše o osudech tědh dalších, než o Kroaně, ale to vůbec není na škodu.

30.03.2014 5 z 5

Firfix Firfix Petr K. Procházka

Opravdu moc krásný a dojemný příběh. Tohle se povedlo.

19.02.2014 5 z 5

Poslední sbohem Poslední sbohem Kay Hooper

Nemůžu tento kousek srovnávat s knihy z Bishopovi jednotky, jelikož se tu o žádné velké "nadpřirozená jevy" nejedná. Když to porovnám s další volně napsanou knihou Dům stínů, tak Poslední sbohem bylo určitě lepší, ale je to knížka tak na den a něco, za chvíli to máte přečtené a ta napínavost přichází až téměř nakonci.

Určitě to byl zajímavý příběh, zase něco trochu jiného a Hooperová to umí dobře podat, takže až do poslední chvíli netušíte, kdo za tím stojí, alespoň u mě to tak je :D

02.10.2013 5 z 5

Dotek strachu Dotek strachu Kay Hooper

Myslím, že Kay Hooper má daleko lepší kousky a ze série Strach, to byl takový průměr.

S tou ztrátou paměti to bylo docela zajímavé a musím říci, že jsem se u poslední kapitoly docela ztrácela, kde se Riley nachází. Ten konec byl takový moc rychlý, ač odhlalení pachatele mě docela překvapilo.

02.08.2013 4 z 5

Zlodějka stínů Zlodějka stínů Kay Hooper

Jsou knihy od kterých se můžete na pár dní odtrhnout a nic vám neuteče, tak tahle k nim rozhodně nepatří.

Kay Hooper má nádherný styl psaní, který vám ani nedovolí se odtrhnout od četní na více než den. Opravdu skvělé a napínavé čtení a nečekaný konec. Opravdu jsem tohle nečekala. Výborné!

Jediný problém, který mám je, kterou knihu číst jako první, zda tam není nějaká návaznost, jediná osoba, která se objevuje je Bishop, tak doufám, že si o něm taky přečtu o něco více.

27.04.2013 5 z 5

Duchové Ascalonu Duchové Ascalonu Jeff Grubb

Knihu jsem nečetla, ale moje kamarádka se chtěla podělit o svůj názor na knihu:

Až na to, že české nakladatelství, nějak nevychytalo, to že překlakládálo jména. Je příběh dobrý a svižný.
Určitě doporučuji pro vás, kteří hrajete hru Guild of Wars 2, je to povinnost. :D

20.02.2013 5 z 5