lucin_a lucin_a komentáře u knih

Čísla života Čísla života Dan Millman

Je to cteni na delsi dobu, objevovani souvislosti v textu i po nejake urcite dobe a porovnani s minulosti.
Pro ty, kteri radi zkoumaji svuj zivot, zde za vypomoci zivotnich osudovych cisel.

01.02.2023 5 z 5

Moc versus síla Moc versus síla David R. Hawkins

Kniha ke mě přišla ve správný čas. Proto byl zážitek ze čtení za 5 hvězd.

29.01.2023 5 z 5

Tajemství okamžitého léčení Tajemství okamžitého léčení Frank J. Kinslow

Hlavní námět knihy vidím v možnosti naučit nás čtenáře samoléčbě. Kniha obsahuje praktická a jednoduchá cvičení. Pozitivní účinky praktikovaných cvičení nemohu potvrdit ani vyvrátit.

08.01.2023 4 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Tato krátká knižní zápletka na mě působila víceméně negativně.

02.01.2023 4 z 5

Život naživo Život naživo Vladimír Kafka

Kniha nas vede k zamysleni nad zivoty a osudy lidi kolem nas i nas samotnych.

01.01.2023 5 z 5

Jak změnit sny ve skutečnost Jak změnit sny ve skutečnost D. Conway Stone

Miluji tyto “ztracene” poklady v knihovnach prarodicu.

27.12.2022 5 z 5

Úspěšná řeč těla Úspěšná řeč těla Monika Matschnig

Zajimavy podnet z knihy k zamysleni:
Zeny pusobi nepratelsky vice nez muzi pokud se neusmivaji. Od zen je spolecensky vyzadovano, aby se vice usmivaly.
Takze zeny, pokud se v praci malo usmivate, pusobite spise nepratelsky na sve okoli - coz muze branit i kariernimu postupu.

22.12.2022 4 z 5

Buď svou značkou Buď svou značkou Kateřina Toholová

I když je kniha vcelku krátká, obsahově je přínosná.
“Váš brand je… váš pozitivní obraz v hlavách ostatních” a o tom je tato kniha.

18.12.2022 5 z 5

Vaše nová realita Vaše nová realita Eva Paclíková

Líbí se mi uplně jiný pohled na realitu (divadelní scénu). Kniha obsahuje spousty informací k přemýšlení a tipy jak změnit pohled na naší realitu.
Jedinou pozitivní výtku mám k tomu, že autorka by mohla více psát v pozitivním smyslu, hodně vět je psáno právě v negativním slovosledu, což čtenářům nemusí pomáhat k dosažení pozitivního vlivu z knihy.

17.10.2022 4 z 5

Buď vodou, příteli - Učení Bruce Leeho Buď vodou, příteli - Učení Bruce Leeho Shannon Lee

Aplikovatelné rady do běžného života. Buď vodou, ne kamenem či dubem. Buď flexibilní, ne strnulý či zatvrzelý.

16.10.2022 5 z 5

Investování pro začátečníky Investování pro začátečníky Petr Syrový

Docela je pro me prekvapenim, ze v knize nebyla zminka o crypto aktivech, Bitcoin jako slovo bylo pouzito 1x v cele knize, vydani z roku 2022! Podle me si ctenari zasluhuji o tomto modernim spekulativnim aktivu vedet.

02.10.2022 3 z 5

Klín Klín Scott Carney

Zajímavý pohled na překonávání svých limitů, jak fyzických, tak psychických.
Kolik z nás co knihu přečtou jsou nakonec ochotni některé techniky z knihy vyzkoušet?
Očekávání byla vyšší, autor by mohl více motivovat k akci, pokud se jedná o osobní rozvoj, ale chápu, že “akce” o kterých píše lze těžko v našich podmínkách dosáhnout (speciální rituály, drogový výlet do Peru, vodní ponory, …)

02.09.2022 4 z 5

Pozitivní přístup Pozitivní přístup John C. Maxwell

Autor je velmi pobožný člověk, takže i kniha se nese v tomto duchu (verše z Bible). Avšak právě díky tomu nám kniha pomůže uvědomit si, jak je víra v životě důležitá.

19.08.2022 5 z 5

Největší obchodník na světě Největší obchodník na světě Og Mandino

Krátká a poučná.

17.08.2022 5 z 5

Čtyři pilíře smyslu života Čtyři pilíře smyslu života Dan Millman

Líbil se mi autorův pohled na osobní rozvoj, především jakým směrem se jako lidské bytosti máme ubírat. Velmi inspirující čtení.
Doporučuji především těm, kteří hledají, ani neví co chtějí najít, jsou na rozcestí, něco jim chybí a nebo chtějí od života více.

11.08.2022 5 z 5

Dobrý život ve stínu konzumní společnosti Dobrý život ve stínu konzumní společnosti Tomáš Hajzler

Bible pro současný život.
Kniha mi změnila pohled na život, pomohla mi pochopit různé oblasti, ve kterých mi chyběl obecný informační rámec. Autor jemným a brilantním způsobem umí komunikovat ke čtenářům. Určité pasáže v knize vyvolávají neuvěřitelné dávky emocí, kterou by člověk snad ani neočekával.
Pro mě je to kniha roku a i po dočtení ve mně neustále rezonuje.

26.07.2022 5 z 5

Ještě to promysli Ještě to promysli Adam Grant

Zajímavý vědecký pohled na to, proč je správné měnit názory. Kdo dokáže měnit názory je mnohem progresivnější v pracovním i osobním životě.

17.07.2022 5 z 5

Čí jsou tvoje peníze? Čí jsou tvoje peníze? Rudolf Příman

Kniha není odborná, tudíž se hodí k četbě pro každého. Oddychová pohodová četba.

10.07.2022 3 z 5

Tvořivost Tvořivost Osho

V této knize mě nejvíce zaujalo, jak vnímá moderní umění a slavné malby od Piccassa či Michelangela. Téměř veškeré umění na světě jsou "zvratky", které by bylo lepší spálit, protože v nás vyvolávají neklid a zlé sny. Umění, které je hodno naší pozornosti je poskromnu.

08.07.2022 5 z 5

Mudrc, surfař a byznysmenka Mudrc, surfař a byznysmenka Robin S. Sharma

Inspirativní čtení, veliké množství mouder a citátů. Kniha se čte s lehkostí, skoro sama.

29.06.2022 5 z 5