Investování pro začátečníky

Investování pro začátečníky https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/494297/bmid_investovani-pro-zacatecniky-4wO-494297.jpg 4 37 19

První kroky začínajícího investora. Do čeho investovat a do čeho ne. Jak sestavíte portfolio. Rizika, se kterými musíte počítat. Jaké výnosy můžete očekávat. Názorné příklady, tabulky, grafy.

eltondo
16.03.2024 4 z 5

Název knížky je plně výstižný. Autor srozumitelně laikům vysvětluje investování. Je to ovšem celé jen o klasických (spravovaných) investičních fondech. Ostatní možnosti jsou zmíněny jen letmo nebo vůbec.

Zahonek
14.01.2024 5 z 5

Myslím, že pro začínající investory, nebo pro ty, co by chtěli s investováním začít, kniha nabízí základní a srozumitelné informace. Provede nás běžnými možnosti investování, jejich teoretickými výnosy i možnými riziky, čemu se vyhnout a na co si dát pozor. Nemaže nám med kolem pusy, že z nás budou hned milionáři, naopak nám říká, že každá investice vyžaduje čas a péči a na první pohled atraktivní produkty mohou být cesta ke ztrátě. Nejlepší je číst vždy aktuální vydání, protože zohledňuje i krize, které proběhly v nedávné době.

Tomk0
31.12.2023 5 z 5

Chcete začít rozumně nakládat se svými financemi? Chcete začít investovat ale nevíte o tom zhola nic? Tak tahle krátká kniha je přesně pro vás. Jsou v ní informace jak to investování vlastně funguje, kam vložit ty peníze abych o ně nepřicházel a možná je i rozmnožil. Nicméně četl jsem vydání z roku 2005 tudíž v porovnání s dnešním světem investování, kdy z pohodlí domova během chvíle investujete do jakýchkoliv finančních nástrojů po celém světě, působí lehce zastarale. Ale základ je vždy stejný a ten tu popsán je. 89%

RichardWest
29.08.2023 5 z 5

Tato kniha mi dala přesně to, co jsem potřeboval a věřím, že každý, kdo chce základní vhled do klasického investování (Pozor! Ne krypta) bude spokojený a bude mít dostatek informací, aby se do investování mohl pustit a nespálil se.

Iamblichos
14.08.2023 5 z 5

Vynikajuci zaklad!

Belforn
16.02.2023 5 z 5

Kvalitně napsaná publikace, která nabízí základní vhled do problematiky investování. Velmi oceňuji, že autor s každým novým vydáním dává nové tipy. Proto rozhodně nedoporučuji číst jakékoli starší vydání, nereflektují pak tak dobře trh.

lucin_a
02.10.2022 3 z 5

Docela je pro me prekvapenim, ze v knize nebyla zminka o crypto aktivech, Bitcoin jako slovo bylo pouzito 1x v cele knize, vydani z roku 2022! Podle me si ctenari zasluhuji o tomto modernim spekulativnim aktivu vedet.

dzejkbeltygros
09.09.2022 5 z 5

Naprosto skvěle shrnuté základy pro začínající investory. Ten přehled na konci a srovnání všech druhů investování se mi moc líbil. Mám poslední vydání z roku 2022, kde je zahrnuta i krize aktuální doby. Doporučuju pro všechny laiky a začátečníky, co nechtějí, aby jim peníze sežrala inflace, a nechtějí se nechat napálit od finančních poradců.

painthers
26.02.2022 4 z 5

Poslední vydání doporučuji, pokud se v problematice chcete zorientovat. Shrnuje základní možnosti, do čeho investovat, i lidem z oboru to uceleně shrne a zopakuje. Ocenila bych pak ještě kapitolu věnující se kryptu.

pegasusss
22.07.2021 5 z 5

z roku 2016 vydanie je fajn.... ale chcelo by to už aj opísať tam krypto

chipiik
01.03.2021 4 z 5

Fajn stručný přehled pro dlouhodobého investora. Za mě jen škoda, že se nejvíc věnuje aktivně spravovaným fondům a třeba ETF se jen lehce dotkne a zmíní jak se liší. Ale kdo chce holt investovat levně, musí se trochu porozhlédnout ;)

morte
09.02.2020 5 z 5

Kam se hrabe Kiyosaki se svými bláboly, které čtenáře především zmatou a uvedou ve falešnou představu. Petr Syrový na 120 stranách vysvětluje vše, co běžný člověk o investování potřebuje vědět. Žádné sliby zázračného zbohatnutí, ale pragmatické a jasné rady, co se svými penězi dělat, aby byly nejen zabezpečené proti inflaci, ale také vydělaly. O tom, kolik mají vydělat už rozhoduje člověk sám - dle investičního cíle, doby, na kterou chce peníze investovat a dle svého postoje k riziku. Od Petra Syrového doporučuji také knihu "Osobní finance" - tu by si člověk měl přečíst a jednat podle ní, ještě než začne vůbec o investování přemýšlet. Jednoznačně doporučuji. Autorovi děkuji a smekám.

karelpeter
25.12.2019 5 z 5

Srozumitelnou formou podané základy investování.

Prince_of_book
08.09.2019 5 z 5

Kniha opravdu vtáhne čtenáře"začátečníka" do světa investování a investičních produktů. Řekne vám něco o investičních produktech, o jejich vhodném poměru i o chybách kterých se můžete dopustit. Jakožto člověk který nechce, aby mu peníze leželi "pod postelí" a znehodnocovali se, mi kniha neskutečně pomohla, takže vlastně splnila všechno co slíbila a to v přehledné podobě.

Hodnocení 10/10

Albydeeere
15.05.2019 5 z 5

Tato kniha je jednoduchý a stručný vhled do světa investování. Je zde vhled do problematiky fondů, akcií, dluhopisů, spořících účtů a termínovaných vkladů. V knize je doopravdy jen základ a nic víc. Kdo neví jestli vůbec chce investovat měl by si tuto knihu (brožuru) přečíst a pak se rozhodnout zda se tomu více věnovat.

Kniha je skvěle napsaná a je i trochu vodítkem jak investovat. Jenže jak píše v komentáři ladyba potřebuje aktualizovat.

chipiik
19.02.2019 4 z 5

Opravdu stručný úvod do investování - měl by znát každý, kdo je schopen alespoň malou část svých výdělků odkládat, aby volil správnou strategii podle svých cílů.
Občas trochu moc zjednodušené a zabívá se v podstatě jen "bankovními produkty" (fondy (akcie, dluhopisy, peněžní trh), spořící účty a termínované vklady), chybí alespoň zmínky o dalších možnostech.

ladyba
15.10.2015 3 z 5

Je to opravdu příručka pro naprosté laiky, také s odtupem času by si vyžádala aktualizaci.

petka-2007
03.01.2013 3 z 5

čtivé, zajímavé, užitečné

Kirin
25.01.2012 3 z 5

Užitečná brožurka pro zbrklé "investory" nebo jen pro lidi, kteří chtějí rozmnožovat své peníze a očividně jim to nejde. Základ vše základů.