Buď vodou, příteli - Učení Bruce Leeho

Buď vodou, příteli - Učení Bruce Leeho https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492611/bmid_bud-vodou-priteli-uceni-bruce-leeho-bDB-492611.jpg 5 6 2

Dcera Bruce Leeho představuje nejvýznamnější životní názory svého otce, demonstruje, že bojová umění jsou dokonalou metaforou pro osobnostní růst, a ukazuje, jak můžeme tato učení každý den trénovat. Bruce Lee je kulturní ikona, světoznámá díky bojovému umění a svému filmovému odkazu. Nicméně Lee byl také velmi hloubavým myslitelem, jenž se už v mladém věku naučil, že bojová umění jsou více než jen cvičení těla – jsou výstižnou metaforou žití plně uvědomovaného života. V knize Buď vodou, příteli, představuje Leeova dcera Shannon zásady, jež jsou jádrem jeho filozofie, ukazuje, jak mohou sloužit jako nástroj k osobnímu růstu a seberealizaci. Každá kapitola přináší lekci z učení Bruce Leeho, postavenou na základech jeho ikonické filozofie „buď vodou“. Během četby knihy objevujeme, jak nám to, že budeme jako voda, umožní ztělesnit proměnlivost a přirozenost v životě, přivede nás blíž k naší proudící přirozenosti a naší schopnosti být silní, vyjadřovat své postoje a být svobodní. Prostřednictvím dříve nezveřejněných příběhů z otcova života a své vlastní cesty k začlenění těchto lekcí do života předává Shannon tyto myšlenky konkrétním a přístupným způsobem. Se slovy Bruce Leeho jako vodítkem povzbuzuje čtenáře k tomu, aby se zabývali svým zásadním já a aplikovali tyto myšlenky a metody do svého každodenního života – ať už tím, že se naučí nové věci, překonají překážky nebo nakonec najdou svou pravou cestu. Buď vodou, příteli je inspirativní pozvánkou pro nás všechny, jemnou výzvou k tomu, abychom se na sebe podívali novýma očima. Je také svědectvím toho, jak zkoumání a odhodlání jednoho člověka přesáhlo hranice času a místa, aby zažehlo naši představivost – a inspirovalo mnoho lidí na celém světě k transformaci jejich životů.... celý text

Literatura naučná Filozofie Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Timy Partners

Be Water, My Friend - The True Teachings of Bruce Lee , 2020

DreamerX9
21.10.2023 5 z 5

Od této knihy jsem čekala obyčejnou rozvojovou knihu ale je rozhodně neobyčejná. Kniha obsahuje několik životních moudrostí ale také životních fází pocitů a prožitku a vlastně není až tak návodem jako spíš možností jak se lze na situaci podívat. Tím že je kniha napsaná dcerou Bruce Leeho tak vypráví i několik zajímavostí z osobního života. Knihu rozhodně stojí za to mít v knihovně a postupem času i během života se k ní vracet.
Vřele doporučuji a jsem velice ráda že jsem na knihu narazila

lucin_a
16.10.2022 5 z 5

Aplikovatelné rady do běžného života. Buď vodou, ne kamenem či dubem. Buď flexibilní, ne strnulý či zatvrzelý.

Autorovy knížky

Shannon Lee