lucille48 lucille48 komentáře u knih

Babička Babička Božena Němcová

Dílo babička se mi velmi líbilo, nemůžu však zastírat, že jsem měla raději audioknihu, než knihu samotnou, ačkoliv se mi čtení knihy velmi líbilo, dílo babička se mi zdá poněkud rozvláčnější s mnoho popisy a preferovala jsem, když mi “byla předčítána“.

Sluha dvou pánů Sluha dvou pánů Carlo Goldoni

Mně se dílo velmi zamlouvá, je hravé, veselé, není nestoudné ani vulgární. Je to dílo, které se neuzavírá před veřejností, je nadčasové. Zároveň ukazuje (jistě jen náznakem, ale lze to z toho vyvodit) fungování společnosti v 18. století.

Dcery pana Darcyho Dcery pana Darcyho Elizabeth Aston

Kniha se mi moc líbila, byla živá. Stále se něco odehrávalo a byla jsem napnutá jak vše skončí. A jsem hrozně ráda, že Camilla nakonec byla šťastná.

Největší z Pierotů Největší z Pierotů František Kožík

Dílo jsem četla na základní škole jako povinnou četbu a celkem se mi líbila, i když příběh byl možná moc rozvláčný.

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Musím přiznat, že mi historické pozadí trochu v této knize vadí, ale právě díky němu, je nejspíš tak slavná. Osobně se mi kniha líbila, ale dříve než jsem ji četla jsem viděla film, který mám asi raději než knihu. Ale dílo je to dobré.

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Kniha se mi líbila, byla čtivá a vzhledem k tomu, že jsem ji četla, když jsem se snažila být feministkou, tak jsem se i s ženami v románu mírně ztotožňovala. Ale něco bylo přes míru, neříkám, že nikoliv. Ale dílo se mi líbilo.

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

Tuto knihu jsem četla na základce jako povinnou četbu a kupodivu jsem ji nevnímala jako vulgární, ale zajímavou knihu na přečtení (nemyslete si o mně nic zlého, jsem slušná holka, fakt! Proto říkám kupodivu!). Mylná myšlenka, která se mi z tohoto příběhu vytvořila na mysli, byla ovšem ta, že je to vše pravda a než mi to někdo vysvětlil, považovala jsem autora za proutníka.

Zlaté srdce Tracy Beakerové Zlaté srdce Tracy Beakerové Jacqueline Wilson

Nic moc, s Tracy si prostě nesedneme, krom "Vadí nevadí" považuji díla o Tracy za celkem nepovedené.

WWW.trápení WWW.trápení Jacqueline Wilson

Tato kniha se mi celkem líbila, pro mladší čtenáře velmi hezká kniha.

Všude dobře, doma nejlíp Všude dobře, doma nejlíp Jacqueline Wilson

Tracy Beakerová je holčina do které se příliš vcítit nedokážu a ani příběh mi nevyhovuje. Proto nehodnotím lépe.

Vadí nevadí Vadí nevadí Jacqueline Wilson

Tato kniha se mi asi jako jediná o Tracy Beakerové líbila. Její osobnost jsem teda musela v tomto díle překousnout... myslím, že mě dost štvala, ale příběh se mi líbil od začátku do konce.

V hlavní roli Tracy Beakerová V hlavní roli Tracy Beakerová Jacqueline Wilson

Tuto knihu jsem si nijak zvlášť neoblíbila. Ironií osudu je, že jsem jí tehdy dostala k narozeninám hned dvakrát.

To nejhorší na mé sestře To nejhorší na mé sestře Jacqueline Wilson

Tato kniha se mi moc líbila, jen konec byl na mě příliš tvrdý.

Tajemství Tajemství Jacqueline Wilson

Kniha se mi líbila, ale mám dojem, že už tehdy, v dětských letech, jsem ji považovala v určitých věcech za nereálnou a děj mi nějak neseděl. Nicméně je to určitě slušná kniha pro menší čtenáře.

Slavná hvězda Slavná hvězda Jacqueline Wilson

Děj se mi ani zase tak nelíbil. Co mi utkvělo, že na konci všechny zachránila. Ale je to spíš podprůměrná kniha od Jacqueline Wilsonové.

Ema je na všetko sama Ema je na všetko sama Jacqueline Wilson

Líbila se mi, ačkoliv jsem ji četla jako starší a měla jsem k ději mírné výhrady, byla to skvělá četba a čtenářkám a čtenářům bych ji určitě doporučila.

Pyžamová párty Pyžamová párty Jacqueline Wilson

Moje první knížka od Jacqueline, ale nevím proč, mám dojem, že se jmenovala "Narozeniny". Nicméně byla to první knížka a zaujala mě, ale nikoliv tak moc, jako moje druhá "Nejlepší kamarádky". Ale knížka "Narozeninová párty" mě přiměla dále se zajímat o knihy Jacqueline Wilsonové, což odstartovalo wilsonománii po celé mé dětství, nemohu tedy hodnotit nijak záporně.

Pusinka Pusinka Jacqueline Wilson

Krásná kniha o despotickém otci. Velmi jsem s Beauty soucítila a četla jsem tuto knihu s ochotou a nadšením, i když byla pro mladší kategorii čtenářek a čtenářů. Skutečně není co vytknout.

Půlnoc Půlnoc Jacqueline Wilson

Moc krásná, opravdu se mi moc líbila. Jacqueline Wilsonová je skvělá autorka.

První starosti První starosti Jacqueline Wilson

Série První … mě z děl Jacqueline nezaujala, nelíbila se mi a nedočetla jsem ji. Díla od Jacqueline Wilsonové jsou obvykle skvělé. Doporučovala bych Vám od této autorky jiná díla, ale výběr je samozřejmě na Vás.