lucik2773 lucik2773 komentáře u knih

Vánoční oratorium Vánoční oratorium Göran Tunström

Kniha mě moc nezaujala, po pár stranách jsem ji odložila.

06.08.2017 1 z 5

Citová záležitost Citová záležitost Caroline Upcher

Příběh byl zajímavý a kniha se mi četla velmi dobře. Ale je to jedna z knih, která ve mně skoro nic nezanechá, snad jen to, že jsem ji četla a že se mi líbila.

06.08.2017 4 z 5

Čas minisukní Čas minisukní Helena Tyburcová

Co k tomu říct? No mám rozporuplné pocity. Znovu bych si ji už nepřečetla.

06.08.2017 3 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Jelikož jsem fanynka HP, tak jsem se na knihu těšila. Příběhy se mi líbily, nejvíc samozřejmě Příběh tří bratří, ze všech plynulo nějaké ponaučení, ale něco tomu chybělo. Čekala jsem tak nějak od toho víc. Bylo to trošku jednodušší čtení a těch bajek nebylo moc. Ale jinak palec nahoru.

06.08.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha se mi velmi líbila. Detektivku jsem nečetla už hodně dlouho, tak jsem se na ni moc těšila a rozhodně jsem měla na co. Žádné zklamání se nekonalo, vraha jsem vůbec nedokázala odhadnout, až ke konci jsem měla jeden nápad. Musím si koupit další díl, protože je to povedené dílo.

06.08.2017 5 z 5

Hermafrodit Hermafrodit Jeffrey Eugenides

Kdyby nebylo čtenářské výzvy, asi bych tuto knihu dlouho odkládala. Měla jsem ji v seznamu, že se ji chystám číst, ale pořád jsem se neměla k tomu, abych si ji půjčila. Odrazovala mě její tloušťka, říkala jsem si, o čem může psát na tolika stranách. Pak jsem se začetla a začalo mě to bavit. Nejsnadněji a nejrychleji jsem se přehoupla přes příběh Desdemony a Leftyho, ten mě zaujal nejvíce a pak o dětství Callie, nebo Cala? Každopádně jsem ráda, že jsem si opět něčím obohatila svůj slovník a také mám nad čím přemýšlet.

06.08.2017 4 z 5

Dvě ženy Dvě ženy Beate Hellmann

Podle obálky bych nečekala, že kniha bude nesmírně autenticky a čtivě napsaná. Děkuji mé kolegyni z práce, že mi ji darovala. Určitě si vydobyla v mé knihovničce své místo.

31.03.2017 5 z 5

Skřeti z podsvětí Skřeti z podsvětí Theun de Vries

Vůbec se mi to nelíbilo. Neuspořádané, všechno v jednom chumlu. Nedočetla jsem celé, už nebyla chuť.

26.10.2016 1 z 5

Snídaně šampiónů Snídaně šampiónů Kurt Vonnegut Jr.

Abych se přiznala, tak mě autorův styl psaní vůbec nesedl a nijak nezaujal. Trpěla jsem. Hvězdičky dávám za vtipné obrázky.

26.10.2016 2 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Zajímavě podaný příběh. Četlo se mi to dobře, místy jsem si i zapsala hluboké myšlenky, ale stejně mám z knihy trochu rozpačitý pocit.

14.07.2016 3 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Az na par stylistickych chyb, super dej, zapletka, nezklamal.

09.04.2016 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Jsem ráda, že mi ji moje drahá maminka doporučila. Klasika, která potrvá věčně. Lehce jsem se vžila do děje a prožívala vše naplno jako hlavní hrdinka knihy.

22.01.2015 5 z 5

Láska ve Skotsku: Nedokončený úkol / Zajatec / Studené nohy / Dohazovačka / Vánoční uprchlice Láska ve Skotsku: Nedokončený úkol / Zajatec / Studené nohy / Dohazovačka / Vánoční uprchlice Patricia Cabot (p)

Také se mi první příběh líbil nejméně. Bylo to takové nemastné, neslané. Nejvíce mě zaujal příběh od G. Dawson, P. Binder a J. Barnett a proto dávám čtyři hvězdičky za celkové hodnocení.

22.01.2015 4 z 5