Knížka přináší pět romantických novel, které spojuje prostředí – všechny se odehrávají ve Skotsku, a to jak dnešním, tak i historickém – a především pak romantické, milostné motivy. Bezpochyby nejznámější ze všech pěti autorek je Jude Deveraux, která je jednou z nejpopulárnějších současných amerických spisovatelek. Hlavní hrdinkou její novely Nedokončený úkol je newyorská advokátka, která na prosbu své nemocné sestřenice, odlétá do Skotska. Autorkou příběhu Zajatec je Jill Barnett, děj její povídky se vrací do krvavých skotských dějin, do období nemilosrdných bojů skotských klanů. Autorka třetího příběhu Geraldyn Dawson vypráví v povídce Studené nohy o krásné skotské bylinkářce-čarodějce Annie. Pam Binder přispěla novelou Dohazovačka, která se odehrává v současném Edinburgu. Patricia Cabot je autorkou napínavého romantického příběhu Vánoční uprchlice, který se odehrává roku 1827 na hradě vévody z Camdenu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51600/laska-ve-skotsku-51600.jpg 3.880
Literatura světová, Novely, Povídky
Vydáno, Baronet

A Season in the Highlands, 2000

Ludmila02
25.10.2020

Líbily se mi povídky: Studené nohy (asi nejvíc), Vánoční uprchlice, Zajatec (skvěle jsem se pobavila a hodně nasmála), Jude Deveraux mě zklamala - zpočátku dobře našlápnuto, ale pak docela nuda a povídka Dohazovačka - pro mě velký úlet, nedočetla jsem.

DUNIKO
24.02.2019

No ani nevím jestli se mi to líbilo nebo ne.Každý příběh měl své kouzlo ale i dost nudy.Navíc příběh od Patricie Cabot byl o rodičích hrdinky z knížky Rusovláska z ostrova.

Jessybelle
06.11.2018

Některé pěknější než jiné, ale jako oddechovka to šlo.

petra4080
30.03.2017

Neurazí, nenadchne... u dvou příběhů jsem se i docela bavila.

havrmoni
22.05.2015

První příběh nebyl nic moc,další tři byli pěkné,ale ten poslední jsem dočetla jen abych to dočetla,nejhorší z celé knihy.

lucik2773
22.01.2015

Také se mi první příběh líbil nejméně. Bylo to takové nemastné, neslané. Nejvíce mě zaujal příběh od G. Dawson, P. Binder a J. Barnett a proto dávám čtyři hvězdičky za celkové hodnocení.

Kamiliana
07.09.2014

Nejvíc mě upoutal příběh se skotskými mýty a novoročními tradicemi. Celkem mě pobavilo, že příběh nejvíce propagované autorky (J. Deveraux) se mi líbil nejméně.

WEIL
05.09.2011

Kolik jen autorů podává důkaz o tom, že i ve Skotsku vznikají pěkné příběhy o lásce.

Skotsko historické romance láska

Jill Barnett
americká
Pam Binder
americká

Kniha Láska ve Skotsku: Nedokončený úkol / Zajatec / Studené nohy / Dohazovačka / Vánoční uprchlice je v

Právě čtených1x
dalších seznamech3x