Lucik.823 Lucik.823 komentáře u knih

Lovkyně informací Lovkyně informací Taylor Stevens

Rozhodně výborná knížka, líbily se mi hlavně zajímavé destinace, které autorka dokázala skvěle popsat. O Africe se takhle mnoho nepíše, takže už kvůli tomuhle mě zaujala. Munroeová je neuvěřitelná postava. Co dokáže udělat jenom proto, aby splnila úkol, její inteligence, představivost, odhodlanost a schopnost dedukce jsou super. Její schopnost naučit se jazyky se mi hodně líbí, taky bych chtěla :D. Příběhu nechybí napětí, neustálá změna směru vyšetřování, přejíždění z lokality do lokality, Munroeová se nebojí zajít daleko, čímž se dost odlišuje. Úplný závěr se mi teda až tolik nelíbil, výsledek vyšetřování mě zklamal, ale uvidíme v dalších dílech :))

23.12.2012 5 z 5

Nouzový východ Nouzový východ Richard Yates

Krásný, smutný příběh, ale četla se mi hrozně těžko... nevím, prostě jsem se nemohla správně začíst, asi mi moc neseděl styl, jakým je to psáno. Žádnou postavu jsem si bohužel nedokázala oblíbit, což tomu hodně ublížilo. Na film jsem se podívala až po přečtení a líbil se mi víc než kniha, Kate a Leo mají mezi sebou neuvěřitelnou chemii a tam to prostě funguje.

11.08.2014 3 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Love this book! Krátké kapitoly mě nenechali přestat číst, určitě to znáte, takže byla přečtená než bys řekl švec. Příběh mě absolutně dostal - když jsem četla anotaci, nečekala jsem, že to bude takhle zajímavě napsané. Neuvěřitelně dokáže vtáhnout do děje a prostě musíte fandit jejich lásce, i když to nemusíte zrovna schvalovat.

Celou dobu jsem si nějak nedokázala představit co se stane dál a co teprv zakončení - musím říct, že mě to totálně dostalo. Určitě si od pana Schlinka přečtu další knížky, ačkoli už nedoufám v tak dokonalý román jako tenhle.

Filmové zpracování je opravdu výborné a je na stejné úrovni s knihou, což se zas tak často nestává. Kate Winslet si oskara určitě zasloužila, škoda, že nevyhrál i film samotný.

04.04.2013 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Do půlky knížky jsem si říkala: "Jo, je to dobrý, jiný téma než na který jsem zvyklá, ale že by to byl zas takovej zázrak jak všichni všude píšou..." Pak přišla druhá půlka... Jak já se pletla! Už dlouho se mi nestalo, abych probulela půlku knížky. Neuvěřitelně mě to vtáhlo a přečetla jsem to jedním dechem, i když jsem na to většinu času ani pořádně neviděla od slz :D Krásný příběh, který zachycuje v dnešní době bohužel krutou realitu.

Nemůžu se dočkat filmového zpracování!

25.04.2014 5 z 5

Talisman Talisman Nicholas Sparks

Nebylo to špatný, ale asi jsem čekala víc. Chybělo mi tam nějaký pořádný drámo a vzhledem k dobrýmu hlavnímu tématu by se z toho dle mého skromného názoru dalo vytřískat víc. Každopádně je to Sparks, miluju jeho styl vyprávění a knížka se mi až na tohle líbila, taková milá oddychovka :)

11.02.2014 4 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Nikdy jsem neviděla film a schvalně jsem si ho schovávala až po přečtení knížky. Udělala jsem dobře. Miluju Sparksovo příběhy a tenhle není vyjímkou. Opět brilantně napsaný dojemný příběh, ve kterém jako vždy zachytil všechny možné sféry z života. Některé pasáže byly možná trošku zdlouhavé, ale v konečném důsledku to vlastně vůbec nevadilo. Jako vždy nějaká ta slzička taky možná jednou dvakrát ukápla.. ;D

Ve filmu mě hodně mrzelo změněné zakončení, protože mi to přišlo jako hodně zásadní změna, která v podstatě celkový dojem úplně otočila. Knižní zakončení nemělo chybu.

27.11.2013 5 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Když jsem poprvé četla anotaci, věděla jsem, že to bude něco přesně pro mě. Nespletla jsem se. Rozjezd trošku pomalejší, ale pak mě to chytlo a už nepustilo. Originální příběh, který mi některými prvky připomíná moje milované Hunger Games a přitom nemůžou být více odlišné. Přesně takové příběhy mám ráda - dystopické, originální a přitom i v podstatě romantické... prostě v něčem jiné.

Hodně se mi líbí styl, jakým slečna Oliver píše. Dokáže správným způsobem vtáhnout do děje, skvěle popisuje Leniny myšlenky, postavy a hlavně jejich životy a celková doba jsou brilantně charakterizovány.

Nemůžu se dočkat dalších dílů!

04.05.2013 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Rozhodně nejlepší z celé série. Konečně jsme se taky něco dozvěděli a Luce začalo všechno docházet (o dost později než by dle mého názoru mělo). Příběh byl opravdu zbytečně natahovaný, ale i tak je to příjemné osvěžení od těch všech upírských knížek, se kterými se roztrhl pytel (i když to samé se poslední dobou stalo i s těmi andělskými). Nemyslím si, že bych se ke knihám někdy vracela, jednou stačilo. Autorku zachránili nádherně zpracované obálky, které jsou jedny z nejlepších poslední doby. Na filmové zpracování, které by podle imdb mělo přijít někdy v roce 2014, se docela těším.

04.04.2013 4 z 5

Pravidla hubnutí Pravidla hubnutí Bob Harper

Perfektní kniha pro ty, co s tímhle životním stylem začínají. Pro nás zběhlejší už tam není nic moc nového, i když se na hodně věcí Bob kouká jinak než třeba Jillian Michaels (prostě se nemohu vyhnout srovnávání). Líbilo se mi, že narozdíl od Jill není úplně vyznavačem bio výrobků (resp. chápe, že prostě nejde nakupovat pouze bio) a uvádí i seznam, které potraviny se vyplatí kupovat bio a které ne. Nabízí i pár kompromisů, které určitě pomohou do začátků.

Co oceňuju nejvíc jsou recepty. Nejenom, že jich tam je hromada, ale hlavně jsou relativně jednoduché, rychlé a z lépe sehnatelných potravin.

Každopádně se kniha čte sama, informace jsou podáváné srozumitelně a možná je škoda, že začátečníci pravděpodobně sahnou spíš po knize od Jill (která může být pro spoustu lidí příliš odborná, zejména pro začátečníky), protože je známější a hlavně z nějakého mnou nepochopitelného důvodu se nakladatel rozhodl nepoužít originální obálku s Bobem, takže jí spousta lidí lehko přehlédne.

03.03.2014 4 z 5

Pandemonium Pandemonium Lauren Oliver

Wow. Nemám slov. Miluju to. Jsem nakažená Amor deliria. Nedokážu popsat, jak neskutečně se mi to líbilo a jak strašně mě štve, že Rekviem u nás ještě nevyšlo, protože už se toho nemůžu dočkat. Opět strhující, napínavý, dojemný příběh plný zvratů, v což jsem po dokonalém prvním díle ani nedoufala a autorka předčila všechna moje očekávání. Styl míchání minulosti se současností se mi zpočátku moc nelíbil, ale po chvilce jsem za to byla i ráda, o to to bylo zajímavější.

Doufám, že 3. díl opět nezklame a trilogie Delirium se stane jednou z nejlepších sérií, které jsem četla (má více než dobře našlápnuto).

Opět konří obrovským cliffhangerem, takže se na to psychicky připravte. (:D)

06.05.2013 5 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Uff... Dalo mi práci než jsem se konečně začetla. Začátek je opravdu slabý, ale postupně se to zlepšuje. Navíc jsem to prostě musela dočíst, protože mi zajímalo, jak to celé dopadne, protože jsem o konci neměla vůbec žádnou představu. Na hlavní postavě mě toho dost iritovalo, přišlo mi, že si občas trochu protiřečí. Mohlo tam být určitě více Lestata - záporáků není nikdy dost. Škoda těch hodně hluchých míst, jinak si myslím, že ten příběh je i docela zajímavý.

09.02.2013 2 z 5

Prokletí Prokletí Lisa Jane Smith

První dva díly se mi docela líbily. Oproti původním Upířím deníkům docela ujdou. Ale teda tenhle díl mě zklamal. Nuda, nuda a zase nuda. Má to být podle seriálu, ale nesrovnalostí je tam docela dost. Škoda, mohlo to mít docela dobrý potenciál. Aspoň, že je to tak krátké, že nemusím oplakávat ztracený čas.

17.07.2012 1 z 5

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

Mrzí mě, že jsem nejdřív viděla film, ale i tak mě ta knížka dostala. Posledních tak 100 stránek jsem probrečela. Nádherný a bohužel realistický příběh.

29.10.2011 5 z 5

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

Já nevím, ale mě to teda zrovna nenadchlo. Musela jsem se nutit do čtení a to už nemluvím o tom, jak strašně těžko se mi četla (nemohla jsem se vůbec soustředit a přišlo mi, že jsem kapitoly četla hrozně dlouho). Narozdíl od ostatních zdejších komentářů mám na Pata teda úplně jiný názor. Nemohla jsem tý postavě přijít na chuť. Dalším velkým mínusem byl fotbal - ani fotbalovýho fanouška tohle nemůže bavit. Film se mi líbil mnohem víc.

26.05.2013 3 z 5

Zajímavá knížka. Musím říct, že fotky jsou opravdu parádní a skvěle doplňují příběh. Jenom škoda, že ten příběh občas trochu pokulhává... Chybí tomu nějaké pořádné napětí a hlavní zápletka končí jaksi obyčejně a nezajímavě, kdy to autor sfouknul během pár stránek. Každopádně oceňuji víceméně originální příběh, nápad s takovýmto sirotčincem není vůbec špatný, ale dalo by se z toho možná vytřískat víc. Také mi ta knížka přijde spíše pro teenagery, což jsem si původně vůbec nemyslela. Super určitě bude film, Tim Burton je v takovýhle věcech prostě mistr (ačkoli nevím, jakou postavu by měl hrát Johnny Depp :D). Myslím si, že 4* si to zaslouží, přidávám zejména za úžasné fotografie.

23.12.2012 4 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

V některých částech to bylo opravdu až moc přeslazené i na mě a to jsem beznadějný romantik. Ale i tak je to krásný a poutavý příběh, který stojí za přečtení. Snad každý chce najít takovou lásku, jakou našli Allie a Noah. Sparks opět nezklamal. :)

04.08.2012 4 z 5