lucifuk lucifuk komentáře u knih

Skála Skála Peter May

Táto kniha sa nedá k ničomu prirovnať. Prostredie ostrova je tak originálne a živé až s toho mrazí. Skutočne skvelý kúsok.

18.08.2015 5 z 5

Vesmírne prípady Vesmírne prípady Jozef Žarnay

Príjemné čítanie na leto. Jediné čo by som poviedkam vytkol je ich prílišná jednoduchosť.

28.07.2015 3 z 5

Železný polmesiac Železný polmesiac Juraj Červenák

Veľmi dobrý historický román, chvíľami mi pripomínal diela Sienkiewica a to je už čo povedať. Palec hore.

14.07.2015 5 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Viac ako inokedy mi pri tejto knihe vadil Kingov najväčší neduh: prílišná rozvláčnosť. Knihe by prospelo takých mínus 100 strán.

20.06.2015 4 z 5

Firma Firma John Grisham

Aj po rokoch si kniha udržala sviežosť a napätie. Veľmi vydarený thriller. A druhá polovica knihy výrazne odlišná od filmu, takže ak máte pocit, že vidieť film stačilo, tak ste na omyle.

25.05.2015 5 z 5

Projekt Hádes Projekt Hádes Lynn Sholes

Veľmi čítavé, pútavé, plné zvratov, ale ten koniec...akoby spisovateľke došiel papier.

29.04.2015 3 z 5

Izba v plameňoch Izba v plameňoch Michael Connelly

Harry Bosch opäť raz nesklamal. Svižné, napínavé vyšetrovanie a konečne parťáčka ktorá stíha jeho diabolskému tempu.

09.04.2015 5 z 5

Rivers of Babylon Rivers of Babylon Peter Pišťanek

Jediné, čo mi na knihe vadí je, že autor opísal celé mesto ako obrovskú kopu temného hnoja v ktorom nežije jediný slušný človek, ktorý by nebažil po peniazoch. Všetci do jedného sú zvrátení a posadnutí peniazmi, ženami poprípade niečim iným. Dokonca ešte aj v SIN CITY je klaďas sympaťák, ktorému ide o spravodlivosť. Taká postava mi tu chýbala.
Inak nemôžem vytknúť nič. Iba ak veľmi znepokojujúci pocit, ktorý vo mne po prečítaní knihy ostal.

28.03.2015 4 z 5

Vyššie záujmy Vyššie záujmy Lucia Piknová Droppová

Výborná kniha poviedok. Autorka má velmi precízny štýl písania a jej poviedky sa čítajú jedným dychom. Rozhodne odporúčam každému fanúšikovi fantasy a tajomna.

25.03.2015 5 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

SMRŤ je celkom fajn chlapík.

20.03.2015 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

nadčasové!

04.03.2015 4 z 5

Jak jsem se stal primátorem Reykjavíku Jak jsem se stal primátorem Reykjavíku Jón Gnarr

Veľmi podnetné čítanie. Viac takýchto v politike a svet by bol lepšie miesto.

28.02.2015 5 z 5

Sex na mieste činu Sex na mieste činu Raphaël Majan

odpad!

15.02.2015 odpad!

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

No tak sklamanie. Kingov inak vybrúsený namakaný štýl sa na detektívku skutočne nehodí. Mňa fakt nezaujíma čo hlavný hrdina je na raňajky tesne predtým než ide dopadnúť zloducha a ani či sa dobre vyspal alebo nie. Na detektívku je to príliš veľa zbytočných rozťahaných informácií.
A vyšetrovanie, ktoré Bill viedol pri mercedesovom vrahovi...Harry Bosch by mu dal pár faciek, Harry Hole by si znechutene odpľul a Philip Marlowe by ho rovno zastrelil. Toľko amatérskych chýb v jednom vyšetrovaní, to sa predsa nerobí.
No King je stále kráľ, ale o detektívkach sa toho musí ešte veľa naučiť.

14.02.2015 3 z 5

Můj příběh Můj příběh Alex Ferguson

Človek aby si išiel zahrať futbal.

30.01.2015 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Znova sa raz ukázalo, že hlbokej vážnej literatúre jednoducho nerozumiem.

29.01.2015 3 z 5

Detvianska nátura Detvianska nátura Ľudo Zelienka

Úžasné umenie ľudového rozprávačstva vtiahne do života našich starých otcov. Až mi je ľúto, že sú tie časy preč.

20.01.2015 5 z 5

Prázdniny so strýcom Rafaelom Prázdniny so strýcom Rafaelom Vincent Šikula

Kniha môjho detstva. Úžasná

09.01.2015 5 z 5

Bůh pouště Bůh pouště Wilbur Smith

Asi najslabšia z celej série. Napriek tomu lepšia ako hociktorá iná dobrodružná kniha.

04.01.2015 3 z 5

Kniha o cintoríne Kniha o cintoríne Samko Tále (p)

Nudaaaaaaa

27.12.2014 2 z 5