Vesmírne prípady

Vesmírne prípady https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250961/vesmirne-pripady-250961.jpg 3 13 2

Zbierka detektívnych poviedok legendy slovenskej sci-fi literatúry. Jozef Žarnay svojou tvorbou ovplyvnil celú generáciu čitateľov. Dnes sa vracia na scénu so sériou detektívnych príbehov v štýle akčnej sci-fi a klasickej detektívky 70. a 80. rokov minulého storočia. Spolu so sympatickým poručíkom Galaktopolu Radom Torysanom a súkromným detektívom Rexom Baxterom sa staneme svedkami záhadných stretnutí, cestovania v čase, podozrivých masových samovrážd i pátrania po vzácnych artefaktoch. Doteraz knižne nepublikované texty dopĺňa autorov prehľad slovenskej sci-fi scény a predslov prvej dámy súčasnej slovenskej fantastiky Alexandry Pavelkovej.... celý text

Povídky Literatura slovenská Sci-fi
Vydáno: , Artis Omnis

Vesmírne prípady , 2015

zipporah
17.09.2015 3 z 5

niektoré poviedky sú naozaj až nezabudnuteľné... keď sa telocvičňa zmení na nepoznanie... či svet zrazu zosivie.. tatranská je super fanatikov do VT ako ja... prvá poviedka je naj, odchod do iného sveta, pracovať, mať možnosti na dôstojný život, to by sa páčilo mnohým z nás

lucifuk
28.07.2015 3 z 5

Príjemné čítanie na leto. Jediné čo by som poviedkam vytkol je ich prílišná jednoduchosť.

povídky slovenská literatura

Jozef Žarnay