luciekla luciekla komentáře u knih

Vědomí konce Vědomí konce Julian Barnes

Kdyz tahle kniha vysla, nedalo se projit kolem jedineho knihkupectvi v Londyne, aby jich nebyla plna vyloha. Presto me svym zpusobem minula, protoze jsem se k ni dostala az ted v ramci vyzvy. Bylo to fajn pocteni, pred nejakou dobou jsme videla film, takze kniha me neprekvapila. Moc pekne napsane a zajimave tema.

05.10.2019 4 z 5

Moje prvni setkani se Ziburou. Nebylo to spatne, ale cekala jsem vic. Vybrala jsem si prave tutto knihu, protoze Gruzii bych rada navstivila a doufala jsem, ze se o ni dozvim neco vic. Bohuzel mi ta cast o Gruzii prisla nic moc, chvilemi jsem se musela nutit do cteni. Druha cast z Armenie byla moc fajn. Takze asi takove 3.5 hvezdicky, do dalsich autorovych knich se ale nepohrnu.

22.09.2019 4 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Asi pujdu proti proudu, ale tahle kniha me nejak vubec nebavila. Dostala jsem ji jako darek od kamaradky, ktera sice moc necte, ale z tehle knihy byla nadsena. Hodila se mi do letosni vyzvy, tak jsem se do ni pustila, ale nejak to stale drhlo. Po jazykove strance je knizka moc krasne napsana (cetla jsem v originale, takze preklad nemuzu posoudit), ale dej me vubec nevtahnul a nedokazala jsem ji docist.

18.09.2019 2 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Mam prectene vsechny knihy AM a tahle se mi asi libila ze vsech nejmin. Presto jsou to krasne 4*, AM proste psat umi.

15.08.2019 4 z 5

Nech mě jít, mami Nech mě jít, mami Helga Schneider

Zajimava kniha, ale styl vypraveni mi moc nesedl a dost informaci chybelo.

28.07.2019 3 z 5

Číča: Životopis kočky Číča: Životopis kočky George Mikes

Mam knihy od Mikese moc rada a tahle nezklamala. Nenarocna, tenka kniha, mela jsem ji za prectenou za par veceru pred spanim.

22.07.2019 4 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Moc pekna kniha, priblizujici zivot nasich predku. Na Slepou Mapu to sice nema, presto me vetsina pribehu v teto knize pohltila. Nedavno jsem zacala patrat po historii svych predku a zjistila jsem, ze velka cast z nich pochazi prave z Valasska, takze tato kniha mi pomohla priblizit, jak se tehdy zilo. Co me vsak zarazilo byla velka spousta chyb a preklepu v knize, tolik jsem jich v jedne knize snad nikdy nenasla.

06.01.2019 4 z 5

Jak se stát Britem Jak se stát Britem George Mikes

Mam rada knihy George Mikese, svym zpusobem mi trochu pripominaji Karla Capka. Tuto knihu mi pred lety doporucila moje anglicka kamaradka a musim uznat, ze jsem se u knihy dobre bavila a prislo mi, ze spousta veci v knize je stale aktualni i v dnesni dobe.

09.09.2018 4 z 5

Stalo se prvního září Stalo se prvního září Pavol Rankov

Precteno za necele dva dny. Ke knize jsem se dostala v ramci Ctenarske vyzvy a uplne me pohltila. Krasne napsane a zase trochu z jineho pohledu nez ostatni knihy s touto tematikou. Jen skoda, ze ta madarstina nebyla prelozena -- ja mam nastesti za muze Madara, ktery mi prekladal a obcas i vysvetlil kontext, ale bez toho by mi spousta veci unikla.

03.09.2018 5 z 5

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Muj prvni Tolkien. Nebylo to vubec spatne, ale uplne jsem se nezacetla. Mozna kdybych Hobita cetla driv, mozna to byly ty dlouhe popisy... Slusne 3.5 hvezdicky.

26.08.2018 4 z 5

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

3.5 hvezdicky. Tuto knihu jsem si chtela precist uz nejakou dobu, ale dostala jsem se k ni az v ramci Ctenarske vyzvy. Cekala jsem vice osobniho pribehu, mene historie. Kazdopadne knizka je pekne napsana a dobre se cetla, doporucila bych ji jako povinnou cetbu na druhem stupni.

14.07.2018 3 z 5

Listy z väzenia Listy z väzenia Vladimír Clementis

Tyto dopisy byly zmineny v jine knize, kterou jsem nedavno cetla. Kratka knizka dopisu plnych lasky, ale doba tomuto manzelskemu paru bohuzel neprala.

30.04.2018 4 z 5

Cena svobody - Život Angličanky v Praze Cena svobody - Život Angličanky v Praze Rosemary Kavan

O teto knize jsem se doslechla uplnou nahodou, protoze byla zminena v dokumentu Ceske televize. Nebylo uplne snadne se ke knize dostat, ale nakonec se mi na Amazonu podarilo sehnat vyrazenou kopii z jedne americke knihovny. Knihu jsem precetla behem par veceru, Rosemary Kavan byla obdivuhodna a silna zena, ktere v zivote celila spouste prekazek, ale nikdy se nevzdavala. Moc zajimavy pribeh Anglicanky, ktera velkou cast zivota stravila v Ceskoslovensku v centru vseho historickeho deni. Urcite doporucuji -- je skoda, ze tato kniha celkem zapadla a doted nemela na Databazi knih ani jedno hodnoceni.

28.04.2018 5 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Skvěle napsaná kniha, možná ještě lepší než známý Spielbergův film, ovšem docela těžko se shání. Každopádně, rozhodně doporučuji ;)

30.11.-0001 5 z 5

Příběh jednoho života Příběh jednoho života Guy de Maupassant

Ačkoli jsem k této knize přistupovala s lehkou nedůvěrou (stejně jako k většině povinné četby), mile mě překvapila. Na francouzskou literaturu neobsahuje zdlouhavé a podrobné popisy, děj je svižný a skoro by se dal (s menšími úpravami) zasadit i do dnešní doby. Výborně napsaný, i když smutný, příběh jednoho života...

30.11.-0001 4 z 5

Vyznání Vyznání Jean-Jacques Rousseau

Další povinná četba tohoto roku: pokud přijmete autorův osobitý styl, kterým Vyznání napsal, pravděpodobně se dočtete spoustu zajímavých věcí a snadněji pochopíte další autorova díla.

30.11.-0001 3 z 5

Pan učitel Pan učitel Božena Němcová

Podle mě jedna z nejlepších povídek Boženy Němcové, měla jsem ji kdysi jako povinnou četbu a kupodivu se to dobře četlo, na rozdíl třeba od Divé Báry.

30.11.-0001

Zápisky o skandálu Zápisky o skandálu Zoë Heller

Nejdříve jsem viděla film, který mě nadchnul, ale nedávno jsem narazila na knihu a musím řict, že ta je propracovanější a velice čtivě psaná, přečetla jsem ji za dvě odpoledne. Možná trochu kontroverznější téma, nicméně určitě doporučuji přečíst ;)

30.11.-0001 5 z 5

Čaroslečna Čaroslečna Terence Blacker

Musím říct, že jako malá jsem touhle knihou byla okouzlená, určitě zajímavé čtení pro děti, i když psané docela osobitým stylem, který nesedne všem.

30.11.-0001 4 z 5

Jonathan Strange & pan Norrell Jonathan Strange & pan Norrell Susanna Clarke

Podle recenzí prý Harry Potter pro dospělé. S tím asi nesouhlasím, každopádně je to nádherná kniha, která překvapí svou propracovaností a výbornou atmosférou staré Anglie. Určitě doporučuji.

30.11.-0001