Zápisky o skandálu

Oduševnělý příběh dvou žen, z nichž jednu sledujeme očima druhé, ovšem vypravěčka na sebe prozrazuje víc, než vůbec tuší. Když Sheba Hartová nastoupí na londýnskou střední školu sv. Jiří jako učitelka keramiky, postarší a osamělá Barbara Covettová vycítí, že našla spřízněnou duši. Barbara však není jediná, koho Sheba přitahuje. Zanedlouho se Sheba zaplete do tajného milostného vztahu s jedním ze svých studentů. Když jejich známost vyjde najevo a Shebě se zhroutí manželství, Barbara se jí rozhodne ujmout. Román Zápisky o skandálu je příběh o potlačovaných citech, osamění, závisti a lásce. Mistrný psychologický portrét dvou poněkud nevyrovnaných žen doprovází napínavý děj a notná dávka humoru. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12961/zapisky-o-skandalu-12961.jpg 3.541
Vydáno, BB art

Notes on a scandal

Kniha Zápisky o skandálu

Elf2010
15.08.2018

V Angličtině titul zní 'Notes on a Scandal', a jelikož jsem ji četla v angličtině, tak si ji dovoluji zařadit do kategorie 'čtyř-slovneho názvu'. Jinak velice zajímavý a reálný příběh...

Lucik87
26.10.2017

Zvláštní konec. Ač se třeba na první pohled nezdá, řekla bych, že charaktery hlavních postav a jejich vzájemné vztahy jsou dobře propracovány. Taková psychologická hra charakterů. Hra na kočku a myš.

Prey
22.12.2015

Viděl jsem nejdřív film, který je vynikající, a teprve pak sehnal knihu. A líbí se mi úplně stejně. Nosné postavy i příběh (žádná přehnaná lyrika, ale reálný děj), děsivost osamělosti, každodenní realita toho, že všichni máme své subjektivní pohledy a všichni více či méně uvědoměle manipulujeme s druhými. A talent autorky vyjadřovat myšlenky a emoce svých hrdinek. Na něco, co bylo zařazeno mezi ženské romány, vysoce nadprůměrné. Smutný příběh, drama, ale současně špetka ironie, sarkasmu, cynismu, nadhledu. Neutopí se to ve vážnosti („čtenáři, plakej“), ale ani to nebagatelizuje („no co, to se stává, ha ha ha“). Škoda, že autorka nepíše víc, tahle knížka je skvělým zábleskem. (Čteno v překladu Veroniky Láskové.)

Verymach
12.12.2012

Kniha se dobře četla,líbilo se mi to. Jen ten konec mě překvapil,najednou kniha skončila a není tam jestli ji odsoudily a nic.To mě hodně zklamalo

luciekla

Nejdříve jsem viděla film, který mě nadchnul, ale nedávno jsem narazila na knihu a musím řict, že ta je propracovanější a velice čtivě psaná, přečetla jsem ji za dvě odpoledne. Možná trochu kontroverznější téma, nicméně určitě doporučuji přečíst ;)

zfilmováno

Autor knihy

Zoë Heller
britská, 1965

Kniha Zápisky o skandálu je v