lucie3944 Online lucie3944 komentáře u knih

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Nebýt výzvy, nikdy bych se ke knize nedostala, ale od toho výzvy jsou, že... Za mě to byl slabší průměr, a vím, že pokud to nebude nutné, nic dalšího od spisovatelky číst nebudu.

04.11.2022 2 z 5

Dej šanci mně Dej šanci mně Whitney G. (p)

Hvězda dolů za ten vytvořený pseudoproblém... Protože kdyby se náhodou nepohádali, nerozešli a zase nesešli, nebyla by to kniha, že.... Jinak mi trvalo se srovnat s těmi časy, kdy se co dělo a děje. Tentokrát to pro mě nebylo tak dobré, jako obvykle bývá. Bavilo mně hlavně to, jak si přepisovali jména v mobilu...
A nedivila bych se, kdyby byl další díl o Travisovi a Tatianě.

25.10.2022 3 z 5

Ten první Ten první Roni Loren

Krásná kniha o nepěkných věcech. Člověk často slýchá o těchto událostech, ale neumí si představit, jak moc to zamává s přeživšími. Však jsou rádi, že přežili, ne? Určitě pak jde jejich život dál beze změny, já bych to tedy tak měla - to si myslí asi většina z nás. Ale ouha. NIKDO z nás nevíme, jak by se taková událost na komkoliv z nás podepsala, dokud ji sami nezažijeme. A pokud se člověk děsí ještě několik let poté, musí to být opravdu nepříjemné (mírně řečeno).
Každý z hrdinů si našel nějaký způsob, jak s tímto zážitkem žít dál. A pokud budou i další díly, sem s nimi.
Jediné, co mě tam fakt štvalo, byl ten mladý recepční, to byl fakt blbec jedná báseň.

23.10.2022 4 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

(SPOILER) Já nevím. Holku s takhle nízkým sebevědomím člověk aby pohledal.
Joellen je tak... divná, naivní. Deset let někoho miluje a přitom ho ani nezná. Její sebevědomí je na nule a přitom se nediví, že k ní její idol zahoří nečekanou nákloností. Byla mi vlastně dost protivná, než se sama sobě začala aspoň trochu líbit.
Cameron je fajn, sice občas vlezlý, ale taky vtipný, milý a pohotový. A má před sebou těžký úkol, vzbudit trochu odvahy a sebevědomí v dívce, kterou vidí úplně jinak, než ona sama.
Jako oddechovka dobrý, ale člověk nad tím nesmí moc přemýšlet.

02.10.2022 3 z 5

Znám tvou minulost Znám tvou minulost J. D. Robb (p)

Nečekaně brzy byl odhalený pachatel. Ale to nevadí, člověk si pak všímá věcí, kterých by si jinak nevšiml.
Budu to psát u každé další knihy: Pokud bude slušný překlad (což už teď je), vždycky budu dávat plný počet, protože jsem nekritický fanoušek.

02.10.2022 5 z 5

Falešná manželka Falešná manželka Julia Quinn

Řeknu něco, co jsem zatím u Julie Quinn neřekla. Mně to nebavilo a dočetla jsem jen s vypětím. A abych se mohla vrhnout na další díl.

25.09.2022 3 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Přečteno asi za 3hodiny. Mohla jsem knihu odložit, ale protože byl víkend, proč bych to dělala? Bavilo mně to, chtěla jsem vědět, jak se bude příběh dál vyvíjet. Šlo to jako po másle, jen ten konec je trochu.....no, nedotažený. Ale asi si brzy přečtu další knihy od autorky. Těším se.

25.09.2022 4 z 5

Když jsme se proslavili Když jsme se proslavili Sarina Bowen

Přiznám se, že tento díl jsem četla nejdéle. Vůbec jsem se nemohla začíst. Ano, zápletka byla závažná, ale ty předchozí díly mi odsýpaly mnohem rychleji. Nakonec jsem dočetla, ale plný počet dát nemohu.

22.09.2022 4 z 5

Dám ti noční nebe Dám ti noční nebe Sabina Zelená

Velmi dobrý počin české autorky. Klidně si od ní něco dalšího přečtu. V textu není moc chyb (což v knihách začíná být malý zázrak), má dobré vyjadřovací schopnosti, a text má smysl. Jak říkám, líbilo se mi to a nejsem proti dalším knihám.

13.09.2022 3 z 5

Propusť mě Propusť mě Julie Kenner

Poslední díl byl pro mě asi nejlepší. Gradovalo to, vše se vysvětlilo. Jediné, co by mi udělalo radost, by bylo, kdybych věděla jak to dopadlo s Jamie. Konec byl trochu useknutý, ale skončilo to tak, jak se má a jak se čeká.

Pokoř mě Pokoř mě Julie Kenner

Trochu se nám to zamotalo, a to je dobře. Není to jen o sexu, i když toho je tam opravdu požehnaně. Ale co, o tom tyhle knihy hlavně jsou, že... Já už jsem sexuální scény přeskakovala, spíš mě zajímalo to ostatní. Daminen i Nikki dobře vykresleni, její matka a jeho otec taky stojí za to.... Jen přemýšlím, o čem byl třetí díl... Už si to nepamatuju, takže jdu dál.

Odhal mě Odhal mě Julie Kenner

Přečteno už před lety, teď jsem si dala opáčko... Pořád lepší než např. 50 odstínů, ale četla jsem i lepší. Zajímavý děj, psychologie postav byla vykreslena velmi dobře. Jdu si připomenout další díl.

Kamarád na sex Kamarád na sex Emma K. Morris

Jednoduchá povídka, ve kterém se nedozvíte ani jména hlavních hrdinů. Mělo to slušný potenciál, který zůstal nevyužitý.

26.08.2022 3 z 5

Akce Přehrada: "Orlické vraždy" očima vyšetřovatele Akce Přehrada: "Orlické vraždy" očima vyšetřovatele Aleš Pivoda

Zklamání. Myslela jsem, že to bude literatura faktu, ale bylo to stylisticky upraveno. Rozhovory mi připadaly neautentické, upravovány do spisovné češtiny. Záměna jmen mi v tom taky nadělala zmatek, nevím proč se nejmenovalo přímo. Kvůli žalobám? Dlouho mi trvalo, zorientovat se v tom, kdo je kdo. Přečetla jsem to, ale čekala jsem něco úplně jiného....

23.08.2022 2 z 5

Muž mých snů Muž mých snů Penelope Ward

Pokud chci něco podle šablony, něco, nad čím není nutné moc uvažovat a za pár dní zapomenu, o čem kniha je, jsou tyto příběhy sázkou na jistotu. Když mám čtecí krizi, potřebuju něco k pousmání, vím, po které spisovatelce / spisovatelkách sáhnout. A vůbec se za to nezlobím, jsem ráda, že takové knihy jsou.

17.08.2022 3 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

Asi už jsem přečetla hodně podobných knih. Ne že by mě to nebavilo, ale není tam nic nového, je to stále stejné. Na druhou stranu vymyslet něco nového, originálního, jde v tomto typu literatury velice těžké. Určitě dočtu celou sérii, jen si nejsem jistá, že se do dalšího dílu pustím hned.

04.08.2022 3 z 5

Léto v Kavárně nových začátků Léto v Kavárně nových začátků Debbie Johnson

Jsem zvyklá na víc.... Víc akce, víc zvratů, víc citů. Pořád jsem čekala, co bude ten šokující efekt, a myslím, že nic tak zásadního tam nebylo. Ale... jak jsem čekala, četla jsem pořád dál a najednou jsem byla na konci. A v očích jsem měla poněkud mokro. Je to krásný příběh o přijmutí, smíření a nalezení, odpuštění - a to v několika liniích příběhu. Ráda se Budbury zase vrátím, když bude šance.

22.07.2022 4 z 5

Když jsme si věřili Když jsme si věřili Sarina Bowen

(SPOILER) A další super díl! Rafe byl až neskutečný, takové kluky v jeho věku najít se rovná zázraku. S Bellou je to trochu komplikovanější. Její postoj k sexu se jí pěkně vymstil, i ten pocit ponížení musel být hrozný. Ale nakonec se nevzdala, zvedla hlavu a dokonce se odvážila mít vztah. Nemůžu říct, že bych takové chování chápala, ale zároveň ji nesoudím. Myslím, že zaplatila dost vysokou cenu. Je to další příběh k zamyšlení a k tomu, aby člověk nesoudil ostatní příliš rychle a bez znalosti souvislostí...

05.07.2022 5 z 5

Když jsme to tajili Když jsme to tajili Sarina Bowen

(SPOILER) Moc moc moc dobré. Vyrovnat se s takovým traumatem, který potkal dva dospívající kluky, bojovat s pocity, které jsou prý "ďábelské", to je na jednoho trochu moc. S ohledem na to, co se dnes děje v Americe člověka nepřekvapuje, že nejen tam jsou stále lidé natolik bigotní, aby nepřijmuli vlastní děti, protože nežijí podle jejich představ. Na můj vkus byl konec poněkud uspěchaný, prozření přišlo velice náhle a vše bylo najednou ok, ale třeba se s hlavními hrdiny ještě potkáme v dalších dílech. Těším se!

02.07.2022 5 z 5

Když jsme se skrývali Když jsme se skrývali Sarina Bowen

(SPOILER) Za mě super. Zase to není úplně jednoduché čtení, problém, který řešila Scarlet je noční můrou. A ani Bridger nemá cestu vydlážděnou. Přesto jsou ti dva spolu dohromady schopní bojovat a vyhrát. I za vydatné pomoci přátel... A v tu chvíli si jsem schopná říct, že jsem měla vlastně pohodovou dobu studia bez náročných rozhodnutí. Jo, bylo to dobré čtení.

02.07.2022 5 z 5