lucie3725 lucie3725 komentáře u knih

Stropopodní žuchbuchy Stropopodní žuchbuchy Tereza Verecká

Bláznivá záležitost osvěžujícím způsobem prošpikovaná neobvyklými slovy. Už nikdy pro mě stropy nebudou tím co dřív!

22.12.2020 4 z 5

Strach má velké uši Strach má velké uši Lucie Šavlíková

Dost zklamání. Miluju Komářiny ilustrace, ale ten příběh je tak překombinovaný... Text v komiksových bublinách vzhůru nohama je skvělý nápad, ale zaniká vlivem dalšího textu na stránce... Velká škoda.

03.12.2020 2 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Tahle kniha mi přišla asi před dvěma týdny a samozřejmě jsem na ni neměla hned čas. Tak jsem ji půjčila dědovi. O víkendu mi ji vracel se slovy, že ho tak chytla, že dal půlku za odpoledne. A že je to pěkná duchařina... Hele, duchařiny já ráda. Takže jsem ji otevřela a... usínala jsem ve tři ráno. A celou dobu jsem si při tom čtení představovala, jak by to vypadalo zfilmovaný Shyamalanem.

02.12.2020

Drobnosti Drobnosti Tereza Konupčíková

Tuhle knížku stripů Terezy Konupčíkové jsem otevřela, že mrknu... A pak bylo najednou o půl hodiny víc a já jsem si uvědomila, že si ji nadšeně celou prohlížím už potřetí.
To je TAK PŘESNÝ! Tak přesný, tak vtipný, tak na nic si nehrající a tak plný lásky.

02.12.2020 5 z 5

Rekordmánie Rekordmánie Emmanuelle Figueras

Kniha nabušená informacemi. Kdysi jsem milovala Guinnessovu knihu rekordů, bohužel už česky nevychází. Tak jsem zkusila synovi předložit Rekordmánii. A vyšlo to. Úplně ji hltal a chtěl číst dál a dál. Dokonce skočil pro pravítko, aby si mohl hned ukázat, jak přesně byl maličký ten nejmenší pes na světě... "Čti dál, mami! Ještě!"

02.11.2020 5 z 5

Zlouni Zlouni Aaron Blabey

Kniha, kterou jsem koupila osmiletému synovi v poslední naději, že jestli ho ke čtení nepřivede tohle, tak už nic. Nakoukl, přečetl kapitolu... A druhý den ráno jsem se probudila a zjistila jsem, že leží v posteli, v ruce Zlouny, chechtá se a sám od sebe si ČTE. Takže jsem koupila další díly, co vyšly česky a nikdy to autorovi nezapomenu :-)

02.11.2020 4 z 5

Kdo roste v lese Kdo roste v lese Kateryna Michalicyna

Předchozí Kdo roste v parku mě nadchlo, takže jsem se těšila na další skvělou knížku. Ale bohužel, tahle je strašně překombinovaná. Asi jako když pejsek s kočičkou pekli dort. Dáme tam od všeho kousek, dohromady to bude o to líp chutnat... No, a ono ani ne.

30.10.2020 3 z 5

Májina zahrada Májina zahrada Anna Walker

Nádherná obrázková kniha. Sympaticky urputná hrdinka a urban gardening v hlavní roli.

30.10.2020 5 z 5

Nejkrásnější místo na světě Nejkrásnější místo na světě Petr Horáček

Trochu mi to připomíná autorovu Dlouhou cestu a/nebo Husu Lízu a vánoční hvězdu. Ilustrace jsou nádherné, příběh za nimi z výše zmíněného důvodu trošku pokulhává, ale pro cílovku je to moc hezká knížka, která vrchovatě splní svoje poslání.

05.10.2020 4 z 5

Pohádky na předpis Pohádky na předpis Marka Míková

Kdybych musela se synem do nemocnice, tuhle knížku bych rozhodně sbalila do tašky. Je vtipná a zábavná. Nejraději máme paní uklízečku, která vypráví pohádku :-)

30.09.2020 5 z 5

Kniha ztracených věcí Kniha ztracených věcí John Connolly

Výjimečná kniha. Geniálně proplétá svět dětství a dospělosti, místy je vtipná, místy drsná a syrová. Když se děj rozběhl, nemohla jsem se odtrhnout. Silný zážitek.

24.09.2020

Jakub a babí léto Jakub a babí léto Milena Lukešová

Tak tohle bude už navždycky moje nejoblíbenější čtení v období přelomu léta a podzimu. Kaštany, šípky, poslední teplé paprsky a tahle kniha.

23.09.2020 5 z 5

Nepatrně smutná žena Nepatrně smutná žena Natálie Kocábová

Nečekala jsem, jak silně ve mně tahle kniha zarezonuje. Přišla ve správný čas, našla správná slova... A navíc u toho ještě stihla být vtipná. Od té chvíle má v mé knihovně čestné místo.

17.09.2020 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Tahle kniha mi předloni udělala Vánoce, jaké si pamatuju z dětství. Rozbalila jsem ji a pak jen četla, četla a četla. Čiré nadšení. Nemůžu se dočkat filmu!

17.09.2020 5 z 5

Pan Sova Pan Sova Arnold Lobel

Nemůžu se rozhodnout, jestli mám raději kapitolu o boulích nebo o schodišti... Tahle knížka je tak poetická a vtipná! Čteme si ji se synem a užíváme si to oba dva. Díky díky díky za nové vydání!❤️

13.09.2020 5 z 5

Táta a já Táta a já Soosh

Nádherný knižní dárek pro všechny tatínky a jejich holčičky. Rozhodně nemůžu souhlasit s názorem "škoda papíru" a "mělo zůstat na instagramu". Proboha! Právě naopak. Tahle knižní prvotina posunula dílo Soosh do další dimenze. Věřím, že jí za to bude mnoho rodičů i dětí ještě za deset dvacet let vděčných.

08.09.2020 5 z 5

V knihovně je lev V knihovně je lev Michelle Knudsen

Jsem nadšená, že tahle knížka konečně vyšla česky. Je pro všechny děti, co mají rády knihy, zvířata, trošinku napětí, legraci i šťastné konce. Lva do každé knihovny, prosím!

08.09.2020 5 z 5

#hausbot, #tata, #laska #hausbot, #tata, #laska Sabine Lemire

Stejně zábavná jako první díl!

31.08.2020 5 z 5

#pratelstvi, #laska, #rok zivota #pratelstvi, #laska, #rok zivota Sabine Lemire

Mira mě baví moc. Nejvíc instagramové pasáže :-) Je současná, vtipná, poutavá. Pět hvězdiček.

31.08.2020 5 z 5

Stín Malého Geparda Stín Malého Geparda Marianne Dubuc

Neurazilo, ale bohužel ani nijak zvlášť nenadchlo... Myslím, že Stín se nezařadí mezi ty knížky, ke kterým se vracíme. Škoda.

31.07.2020 3 z 5