lucie2371 lucie2371 komentáře u knih

Temný les Temný les S. J. I. Holliday

Napínavý temný thriller?"
No zajímalo by mě kde tohle všechno v knize bylo.
Kniha nebyla vůbec zajímavá a kolikrát nudila tak, že jsem při čtení myslela úplně na něco jiného.
Střídají se zde dvě dějové linky, které ale nejsou nijak označeny a tak nevíte zda se děj odehrává v minulosti nebo přítomnosti. To bylo dost matoucí a tak jsem se v ději kolikrát úplně ztratila.
Trochu to vylepšilo až nějakých posledních 30-40 stran.
Jednu hvězdičku dávám za pěknou obálku, druhou za trochu vylepšený konec. Více si podle mě tato kniha nezaslouží.

13.07.2023 2 z 5

Dům v zátoce Dům v zátoce Mary Ellen Taylor

Moc krásný příběh odehrávající se jak v minulosti, tak i současnosti v prostředí Zimní vilky ve Virginii.
Někomu může vadit střídání dvou dějových linek ale já to mám v knihách ráda.
Moc mě baví jak v přítomnosti postavy odhalují to, co se stalo kdysi dávno prostřednictvím vyprávění děje z minulosti.
Postavy jsou moc sympatické a moc jsem si oblíbila malou Natashu
Opravdu moc krásná kniha, kterou doporučuji klidně jako čtení na léto.

07.07.2023 5 z 5

Ženy, které milují příliš Ženy, které milují příliš Robin Norwood

Knihu jsem četla své mamince, na doporučení jejího psychologa.
Jelikož já osobně takovéto knihy nevyhledám a osobně bych si jí jinak nepřečetla, nebudu jí hodnotit hvězdičkami.
Nicméně kniha nebyla špatná a určitě v sobě nesla i nějaké to poučení a rady.

07.07.2023

Dívka v zeleném svetru Dívka v zeleném svetru Daniel Paisner

Hodně emotivní příběh jedné židovské rodiny. A ne jen jí ale i dalších, kteří přežívali období holocaustu v kanalizaci spolu s tisícem krys.
Veliký obdiv si zaslouží Leopold Socha, jež pomohl tyto lidi zachránit před koncentračním táborem či okamžitém zabití. (Samozřejmě velký obdiv zasluhují po právu i jeho dva přátelé, kteří rovněž se záchranou pomáhali)
Určitě doporučuji přečíst všem, kteří se o toto téma a životy lidí z období holocaustu zajímají.

20.06.2023 5 z 5

Jednou snad Jednou snad Debbie Johnson

Opravdu moc krásný, dojemný a hodně emoční příběh.
U knihy se budete usmívat ale také budete potřebovat hromady kapesníčků, tak jako já.
Vřele doporučuji!

12.06.2023 5 z 5

Tohle byl opravdu hodně silný příběh paní autorky. Smekám před ní, že dokázala napsat celý svůj příběh a prožít tak své utrpení ještě jednou.
Neumím si ani představit jaké to všechno muselo být a bylo mi jí neskutečně líto.
Nikomu bych takovýto život nepřála.

30.05.2023 5 z 5

Můj život s třemi ženami Můj život s třemi ženami Marek Cabák

Nějak nevím co si o této knize myslet. Ani jednou jsem se u ní od srdce nezasmála a humor pana autora mi přišel místy až trapný.
Dočetla jsem jen proto, že nerada nechávám knihu nedočtenou.

30.05.2023 2 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Kniha svižně ubíhala díky jejím krátkým kapitolám ale pro mě bylo toto čtení velmi náročné . Téma knihy se mě momentálně v mém životě bohužel dotýká víc než bych chtěla a nejednou se mi chtělo u knihy brečet.

Nicméně jí moc doporučuji. Kniha jako taková byla opravdu dobrá a příběh byl originální.

19.05.2023 5 z 5

Slib mrtvým Slib mrtvým Victoria Jenkins

Pěkný krimithriller. Jen mě mrzí, že jsem ho četla tak dlouho. Bohužel jsem teď měla těžší období a nebyla chuť ani nálada na čtení

03.05.2023 5 z 5

Léto v Itálii Léto v Itálii Sue Moorcroft

Krásný příběh z Itálie. Mrzí mě jen, že jsem na knihu neměla víc času, a tak jsem ji četla na etapy.
Bylo příjemné si v tomto ještě chladném období přečíst něco z teplých krajin.

25.03.2023 5 z 5

Smrt v ledu Smrt v ledu Amy McCulloch

Knihu jsem měla půjčenou od paní mistrové z práce a musím říct že mě dost překvapila! Myslela jsem, že to bude jedna z těch popisných knih, kde se polovinu knihy nic neděje ale opravdu mile mě překvapila.
Místy mi běhal mráz po zádech a cítila jsem se úplně jako kdybych na té hoře byla spolu s postavami knihy.
Příběh jako takový se čte moc dobře a děj krásně ubíhá.
Vraha jsem odhadla hned ze začátku knihy.
A jelikož autorka čerpala z vlastních zkušeností, z knihy se dozvíte i mnoho zajímavostí.
Knihu určitě doporučuji. Místy byla až mrazivá.

06.02.2023 5 z 5

Dcery hněvu Dcery hněvu Elena Bellmar (p)

Kniha se moc pěkně četla. Děj rychle plynul a kniha byla celkově moc zajímavá. Těším se, až si přečtu další díl.

28.01.2023 5 z 5

Šepot v bouři Šepot v bouři Aleš Novotný

Od knihy jsem čekala něco víc podle komentářů od čtenářů ale i přesto se kniha četla dobře. První polovina knihy je trochu nezáživná ale od druhé poloviny to má spád a dej krásně ubíhá.

15.01.2023 4 z 5

Ve jménu pravdy Ve jménu pravdy Viveca Sten

Kniha se mi četla opravdu dobře. Byla svižná a pomohly tomu i krátké kapitoly. Děj byl hodně napínavý a zajímavý a občas jsem měla i husinu.
Avšak dvě z témat knihy byla opravdu hrozná.
Pedofilie a šikana. Tu jsem sama zažila na ZŠ a nepřeju to opravdu nikomu.
Chtělo se mi u knihy i brečet a bylo mi šikanovaného líto.

12.01.2023 5 z 5

Zemřu o Vánocích Zemřu o Vánocích Tammy Cohen (p)

Kniha nebyla špatná. Byla i napínavá. Druhá část knihy byla trochu zamotaná ale vše bylo k pochopení. Co jsem moc nepochopila byl Epilog. I když jednu teorii jsem měla. Zda správnou, čert ví. To je už asi na každém z nás jak si konec domyslí.

09.01.2023 3 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Tak tohle byla opravdu moc krásná pohádka o chlapci Kubovi a Vánočním prasátku.
Konec byl opravdu nečekaný a i malá slzička ukápla.
Určitě doporučuji všem dětským milovníkům krásných pohádek ale i vám dospělákům, kteří se, tak jako já, rádi vracíte do dětských let.

J.K.Rowlingová nám dokázala, že umí napsat nejen neskutečně úžasné fantasy jako byla má srdcovka Harry Potter ale i nádhernou pohádku ️

05.01.2023 5 z 5

Záchranná síť Záchranná síť Bonnie Bryant

Komentář zde shrnu za celou sérii. Bylo moc krásné prožívat v každém díle jiné dobrodružství třech nejlepších kamarádek Stefi, Lisy a Carol.
Knihy bych doporučila dívkám ve věkové kategorii od nějakých 10-15 let.
Ale upřímně...mě táhne na 30 a tato série mě moc bavila.
Takže i vy dospělí, kteří máte rádi dobrodružné knihy a chcete si odpočinout třeba od thrillerů, určitě po Dívkách v sedlech sáhněte.
Jen mě trochu mrzí, že zbytek série u nás již nevyšel.

02.01.2023 5 z 5

Bylo to osvěžující a krásné vrátit se opět do Bradavic s Harrym, Ronem a Hermionou v knižní podobě po nějakých 15 letech.
Příběhy jsou naprosto úžasné a od 3. dílu od filmů hodně odlišné na což jsem úplně zapoměla.
Nemůžu říci zda je hezčí film či kniha protože obojí má své kouzlo a obojí miluji a Harry jako celek je pro mě naprostou srdcovkou ️

31.12.2022 5 z 5

Svědkové z továrny na smrt Svědkové z továrny na smrt Eric Friedler

Jak už je tu zmíněno, některé informace se zde často opakují. Nicméně i tak je to hodně silná kniha o lidech, kteří zažili holocaust.
Existují samozřejmě i jiné, za mě o něco lepší knihy na toto téma. Například Narodili se, aby přežili.

30.12.2022 4 z 5

Detektivní hry 2 (Černá káva, A pak už tam nezbyl ani jeden, Poslední víkend) Detektivní hry 2 (Černá káva, A pak už tam nezbyl ani jeden, Poslední víkend) Agatha Christie

Kniha ve stylu scénáře divadelní hry mi opravdu nesedí. Po Harrym Potterovi a prokletém dítěti jsem tomu kvůli výzvě dala šanci s Agathou Christie avšak kniha mi i tak nesedla.
Asi budu jediná ale ani příznivcem Agathy Christie se nestanu. Příběhy samotné mě nijak neoslovil, mám radši akčnější a drsnější krimi.

24.10.2022 3 z 5