Ženy, které milují příliš

Ženy, které milují příliš

Jedna z nejúspěšnějších populárně psychologických knih o vztazích na světě. Umožní vám rozpoznat destruktivní kořeny vašich vztahů a povede vás krok za krokem k mnohem hodnotnějšímu a úspěšnějšímu způsobu života. Pokud si myslíte, že milovat znamená trpět, tato kniha je přesně to, co potřebujete... "Těm, které věří a doufají, že se jejich partner změní. Je pro vás láska totéž co trápení? Pak milujeme příliš. Bavíme se s přáteli hlavně o něm, o jeho problémech, názorech, pocitech - a skoro každou větu začínáme slůvkem "on"? Pak milujeme příliš. Omlouváme jeho nálady, zlostné výbuchy, lhostejnost nebo to, co nás pokořuje, jeho nešťasným dětstvím a snažíme se ho vyléčit? PAK TEDY MILUJEME PŘÍLIŠ ! "...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33301/zeny-ktere-miluji-prilis-33301.jpg 4.430

Women Who Love Too Much

Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Motto

ala9063

Mě tato kniha otevřela oči a díky ní jsem si uvědomila, že jsem dobrovolně obětí domácího násilí. Díky této knize jsem zažádala o rozvod :)

Zuzca579

Zhanim tuhle knihu a nemuzu ji nikde najít poradí někdo?

deshalb
07.03.2017

Veľmi dobrá kniha, z ktorej by si všetky ženy mali zobrať ponaučenie a vážiť si samu seba.

anais
05.01.2017

celkem mě vyděsilo, když jsem se našla téměř ve všech patnácti bodech příliš milujících žen :-)

MilujuV.Huga
20.04.2016

Z knihy:
- "Potřebuješ mě?" ptá se tajně žena, jež miluje příliš. "Postaráš se o mě? Vyřešíš moje problémy?" tak se pod rouškou hlasitě vyslovovaných slov tiše ptá muž, který si ji vybere za partnerku.
- Její postoje, pocity, chování i životní zkušenosti jsou typické pro ženu, pro kterou zamilovat se znamená trpět.
- Za oddaný vztah platíme nudou.
- ... a nakonec se naučila usnout dřív, než se manžel vrátil domů.
- Musíme si vědomě vytvářet dospělejší a otevřenější formy vztahů, než jaké nám předvádějí média.
- Poznala tak málo lásky!
- paranoia, která dříve či později zachvátí každého, kdo užívá drogy
- ... jako by nevěděl, co se svým životem
- Nejbezpečněji se člověk cítí s někým, kdo ho potřebuje.
- karamboly
- Mnohé ženy se dopouštějí té chyby, že hledají vztah s mužem dříve, než našly dobrý vztah sami k sobě.
- Děti se v zásadě snaží spasit své rodiny třemi způsoby: tím, že se stanu neviditelnými, že zlobí nebo že jsou vzorné.
- ...a můj život je jako nějaký zmatený román. Takový román bych si nikdy nekoupila.
- Když dítě vidí, že matka užívá život plnými doušky, bere to jako svolení, že může dělat totéž.
- Když se stáváme vyrovnanější a zdravější, začneme přitahovat vyrovnané a zdravé partnery.

lea25
28.03.2016

Četla jsem na doporučení sociální pracovnice s CENAPu.Doporučuji přečíst všem ženám,které tápou,jak to s partnerem mají.Stejně to víme,jen nechceme poslouchat vnitřní hlas a dá hodně práce změnit zažité vzorce.Ale žijeme teď,zítřek je daleko.

zluvav
27.03.2015

Hodně zajímavá kniha, dostala jsem se k ní skrze knihu „Ženy, které se příliš snaží“, ve které byla citace či parafráze (nepamatuji si přesně) právě z komentované knihy. Kniha předkládá mnoho případů ze života, je skvěle členěná, čtivá a velice poučná.

magnolia
16.07.2013

Zajímavá kniha, prospěšná ženám, závislým na partnerovi, který si to nezasluhuje. Několik skutečných osudů a také pár hodně dobrých rad pro všechny ženy, které se chtějí změnit.

vesirena
29.02.2012

Myslím si, že nejsem žádná feministka, ale tuto knihu by měla číst snad každá žena...ano, zamilujeme se a pro svého milovaného se vzdáme přátel, zájmů a svého volného času...svoji láskou jsme partnerovi na obtíž, nekdy i k smíchu a někdy mu i lezeme na nervy...autorka zde vysvětluje proč tolik žen vyhledává nevhodné partnery, muže citově chladné, promiskuitní nebo závislé...je zde i řešení, co se sebou musí žena provést, aby dokázala změnit svůj způsob lásky a konečně našla klid.