lucakuca lucakuca komentáře u knih

Tajný spolek hladových žen Tajný spolek hladových žen Lara Williams

Ztratila jsem se v čase - kdy je teď a kdy je potom? Co už vlastně bylo? V chlapech - Adnan, Arnold a taky tam je André. Ale co mě pobavilo, tak historie jídla Špagety Puttanesca.

05.10.2020 3 z 5

Umlčené tajemství Umlčené tajemství Evelyn Brisou-Pellen

Překvapení dne! Tváří se to jako zastaralá puberťácká romantika a přitom je to nádherný plný příběh. Těch 110 stran bylo opravdu úžasně využito.

05.10.2020 5 z 5

Jména mrtvých dívek Jména mrtvých dívek Eric Rickstad

Po bombastickým konci 2. dílu jsem achich ouvej zklamaná. Ani popíjení vinného moku mě správně nenavnadilo. Promiň cykle Vermonte, další rande asi ne e. Máme bohužel jiné požadavky na toho druhého. :-) počkej si na tu pravou, co tě ocení.

04.10.2020 3 z 5

Podivuhodný křeček Harry Podivuhodný křeček Harry Katja Frixe

Kouzelné :-) nádherné obrázky a jako vždy báječné dobrodružství a heslo paní Sovové: "Lidičky, dnešek není den na špatnou náladu. Je mi jasné, že hvězdy nejsou dobré náladě nakloněny, ale musíme udělat, co se dá."

30.08.2020 5 z 5

Lži, samé lži Lži, samé lži Lisa Jackson

Zařadila bych ji do skupiny "Kniha tlustá a čtenář snící o brzkém konci, který se toulá někde v dáli a stále se vzdaluje." Dočteno s obtížemi. Jako většině z vás mě u knihy držela otázka: Co se stalo s dvojčaty?

02.08.2020 2 z 5

Hůl prokletí Hůl prokletí Åsa Larsson

Než jsem se rozkoukala bylo to všechno s křikem pryč. Jako maličká feferónečka s pěkně vostrým aaaaaa na konci. :-)

30.07.2020 3 z 5

Osiánův cestovní kotlík aneb S Kelty nejsou žerty Osiánův cestovní kotlík aneb S Kelty nejsou žerty Světlana Glaserová

Divoká divočina jejíž čas měří hodinky s Harry Potterem. Napětím se vám zvětší oční bulvy a rtíky vykouzlí obří O a nebude čas (i když ho měří hodinky s H. Potterem) se nadechnout neboť to frčí až ta staletí kolem fičí….

21.07.2020 4 z 5

Motýlí pošta Motýlí pošta Ursel Scheffler

Povídání a vzpomínání a jedno nepovedené přistání draka. Příběh, který neurazí, ale zapadne v záplavě dalších knih...

05.07.2020 3 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Kniha je plná akce – reakce – destrukce, objeví se škůdce, svůdce, zrádce či špatný vojevůdce. Proběhne spolupráce, sem tam i provokace, částečně mystifikace, mimozemská konzumace, potřebná konfiskace a konečná likvidace. "Milášek" SPIRO je zpět – „Závisí na tobě celý vesmír. Ne, že bych naléhal… Tak už jdi!!!“

27.06.2020 4 z 5

Umění prostého života Umění prostého života Shunmyo Masuno

Příjemné, moudré, inspirativní a meditativní. Kam ženem? Proč? Nač? Bude to tam lepší? Dělám víc věcí, páč musím, páč chci? :-) No není to sranda.

21.06.2020 4 z 5

Nečekané přátelství Nečekané přátelství Julian Gough

Co má společného gravitace a dvojité vyměšování bobkovitého tvaru? No přece Brumlu a Remcíka! Vtipné, milé, barevné, svěží a šťavnaté se zajímavou příchutí a zároveň ovocně poučné s úžasnými obrázky. Jednou větou: Pořád flák zmrzlinového poháru největšího na celým světě se všema dobrotama až pod nos donesený. A teď mám hlad.

16.06.2020 5 z 5

Modrá knížka o běhání a o životě Modrá knížka o běhání a o životě Miloš Škorpil

Díky ní jsem začala zase běhat. Takže za mě plnej knedlík! Tuto knihu jsem ucucávala jako svůj první dospělácký drink. Každý den pár bonmotů. „Tři zásady bezpečného běhání v době extrémních letních veder: 1. zůstaňte doma 2. zůstaňte doma 3. zůstaňte doma ve stínu se sklenicí něčeho osvěžujícího a vyběhněte druhý den v pět hodin ráno.“

28.05.2020 5 z 5

Kouzelný prst Kouzelný prst Roald Dahl

Ta byla vážně prííímová!!!! Peříčkově lehoučká, kašovitě vtipná, babičkovsky moudrá a tréninkově dokonalá pro pidi čtenáře! Jen ať si ji přečtou robátka sami :-).

21.05.2020 5 z 5

Čtvrtý jezdec Apokalypsy Čtvrtý jezdec Apokalypsy Hana Parkánová-Whitton

A tak jo. Česká detektivka ve stylu "Vykasej si rukávy a vyřeš si to sám." Živí umírají, ale psáno pro jemné duše, elegantně nikoliv krvavě.

06.05.2020 3 z 5

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

Až na tu obr kaňku na obalu je to opravdu dívčí. Láska protknutá sem tam mrtvolkou :-). Čtivé, autorka mě s koncem dobře dostala.

28.03.2020 4 z 5

Marie Terezie : tajnosti císařských komnat Marie Terezie : tajnosti císařských komnat Veronika Válková

Jak do dětí natlačit historická fakta a události dobrodružnou formou? Je tu dobyvatelka knihčtelů paní Válková! Tento díl je spíše holčičí, jiné díly nadchnou zase pány kluky.

28.03.2020 5 z 5

Pokoj zázraků Pokoj zázraků Julien Sandrel

Jak žijeme? Žijeme dobře? Tak jak chceme? Nebo jsme ve vleku něčeho silnějšího, aniž bychom vnímali, zda to chceme? Děláme víc toho co musíme, než toho co si přejeme? Tohle mi zůstalo v hlavě po přečtení ….

28.03.2020 3 z 5

Léto v Itálii Léto v Itálii Sue Moorcroft

Jupíí hej! Je to tady! Sofistikované čtenářky, těšte se! Konečně kniha, kde nejsou buchty a borečci, ale dámy a džentlmeni. Tomu je podřízeno výrazivo „v mládí byl příliš nezralý“ (blbý), „ranila je na živé maso“ (jako dost to přehnala, jsou teď uraženi) či „manželka ho připravila o výlučný sexuální přístup.“ (podvedla ho). Čtivé. Víc než z děje jsem uchvácena z originálních překladatelských lahůdek.

26.03.2020 3 z 5

Poslední deska Poslední deska Andrew Cartmel

Takovou smršť informací, týkající se vinylů a jazzu, jsem ještě nezažila. Mravenčí detektivní práce, která mě bavila a no ten konec. Pane jo.

25.03.2020 4 z 5

Princezna v utajení Princezna v utajení Connie Glynn

Milé, čtivé až pohádkové. Nenáročná oddechovka pro malé romantičky. Mimi Harlekýn.

24.03.2020 3 z 5