loudomar loudomar komentáře u knih

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Odpočinková průměrná kniha. Čtení na dovolenou.

16.07.2023 3 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Trochu scifi, které však nemusí být tak daleko od pravdy. Autorka rozhodně předběhla svou dobu. Kniha byla poměrně čtivá, žádné zbytečné průtahy. Jen mě mrzí ten konec. Člověk by čekal, že bude ještě druhý díl a ke konci knihy se opravdu toužíte dozvědět jaký osud hlavní hrdinku potažmo její rodinu potká. Nic z toho nám ovšem autorka nedopřála a já myslím, že je to škoda.

12.12.2018 3 z 5

Prokletí jantarové komnaty Prokletí jantarové komnaty Tomáš Kozák

Zajímavá dobrodružná kniha která mi zas trochu rozšířila rozhled. Ale celkově hodnotím spíše jako průměr. Žádné velké zvraty, historické pasáže na můj vkus příliš zdlouhavé a nezajímavé, hlavně v tom začátku knihy.

10.09.2018 3 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Super kniha která možná dovede pár rodičů k depresi :) Ne vážně naleznete v ní spoustu chyb které rodiče běžně dělají a měli by se jich vyvarovat. Nejrůznější metody a doporučení jak s dětmi i dospělými lépe komunikovat. V 90% knihy bych i souhlasila, jediné co nedokážu přijmout ani v případě jiných autorů je přisuzovaní nemocnosti dětí jejich zanedbávání a nevšímání si jich. To by pak každá druhá matka v období jarních viróz donesených ze školky musela na své děti úplně kašlat. Navíc se pan doktor zmiňuje i o rakovině v souvislosti s psychosomatikou, což jako absolvent přírodovědecké fakulty nemohu už vůbec uznávat. Tělo může být odrazem duše ale rozhodně jen do určité míry.

17.07.2018 4 z 5

Další příjemné čtení o Jesce. Kniha je odpočinková a zároveň nabitá energií, plná mouder. Mé nejoblíbenější: "Mysl je jako zahrada a sám se rozhodneš co v ní poroste, zda krásné květiny nebo plevel."

11.07.2018 4 z 5

Mise Haiti: Pět měsíců s Lékaři bez hranic Mise Haiti: Pět měsíců s Lékaři bez hranic Tomáš Šebek

Prvotina pana doktora Šebka a je to znát :) ale i tak je kniha skvělá. Četla jsem všechny jeho mise jen v opačném pořadí a coby spisovatel, zraje pan doktor jako víno :). Vulgarismy nemusím to zas ne, ale dá se to odpustit. Věřím totiž, že to bylo občas opravdu k pos**ní voe. Jen ze všech třech (čtyřech pokud počítám publikace lékařů bez hranic spolu s Janem Trachtou, jehož kniha je pro mě nepřekonatelná) mě oslovila tato nejméně a to asi hlavně z důvodu, že si snad ve většině případů mohli pacienti, kteří se dostali do lékařské péče, za svá zranění sami. Viz střelné rány po hádce se sousedem, úrazy končetin a hlavy v důsledku pádu z motorky? V Šebkově stylu WTF?

03.05.2018 4 z 5

Sám sobě psychoterapeutem aneb Co opravdu pomáhá zvládat úzkosti a deprese: Pohledem kognitivně behaviorální terapie Sám sobě psychoterapeutem aneb Co opravdu pomáhá zvládat úzkosti a deprese: Pohledem kognitivně behaviorální terapie Roman Pešek

První půlka knihy byla pro mne trochu nemilým překvapením, přišla mi spíše jako učebnice. Autor se zde zabývá rozdělením, definicí a projevy nejrůznějších duševních poruch. Pro člověka, který se touto problematikou zabývá jako zdravý jedinec, tedy bez psychických potíží, by byla právě tato část jistě účelná. Pro uživatele knihy, kterému měla být dle názvu tato kniha určena, může být pouze výčtem informací. Vadilo mi i to, že velká část knihy je věnována skupinové terapii a individuální terapii s psychoterapeutem, opět to nesedí k tomu, k čemu předesílá právě název, tedy Sám sobě... Druhá polovina publikace to ovšem trochu zachránila, a více se věnovala metodám posílení psychiky a zvládáním stresovým situacím. Naleznete v ní např metodu progresivní relaxace, psaní deníku, či dopisů, uvolňovací techniky a další doporučení.

09.03.2018 3 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Táňa Keleová-Vasilková

Možná tři a půl ale každopádně velmi čtivý společenský román. Kniha mě bavila a měla opravdu spád. Samozřejmě se jedná o odpočinkovou literaturu, která vás na intelektu nijak neobohatí, ale jako odpočinkové čtení super! Určitě si od autorky ještě nějakou přečtu.

22.12.2017 4 z 5

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Z knihy mám smíšené pocity. Povídky mám ráda ale tady mi poměrně vadilo že většina povidek měla otevřený konec. Pár povídek se mi opravdu hodně líbilo Sběratel mušlí, Lovcova žena a pak poslední Mkondo. Autor si pohráva s popisem krajiny a přírody ale celkově depresivnější příběhy.

20.03.2017 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Knížka se mi líbila, byla vtipně napsaná, příběhy zajímavé a pestré. Vážněmě bavila. Přečteno za tři dny. Trochu nadmíra sexuální tématiky, jsem zvědavá na Malý pražský erotikon, ten k tomu ovšem předesílá již názvem.

13.03.2017 4 z 5

Pohádky do postýlky Pohádky do postýlky Carlos Busquets

Hezky ilustrovaná kniha pro děti. Má velká písmena takže pro prvňáčky jak dělaná. Pohadky jsou krátké, jde o ty nejznámější. Stylem vyprávění tak průměr.

04.03.2017 2 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Kniha je čtivá, ale chvílemi jsem se nudila. Skoro 400 stran a všechno podstatné snad až na posledních 80 stránkách. Ke konci samozřejmě musí přijít rozuzlení ale mě to přišlo přeci jen přehnaně vyhrocené.

04.03.2017 3 z 5

Machiavelli pro mámy Machiavelli pro mámy Suzanne Evans

Kniha je spíše autobiografie autorky, né že by jste v ní našli nějaké užitečné a osvědčené rady pro výchovu vlastních dětí. Ale zas autorčin život je docela zajímavý, tak mě kniha alespoň neudila.

07.02.2017 2 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Velká očekávání, nakonec bohužel jen tři hvězdy. Kniha je velmi čtivá, od počátku čtenáře vtáhne do děje a nutí ho číst dál a dál. Od začátku je jasné, že nic nebude tak jednoduché a přímočaré jak je nastíněno, ale možná je to mou vlastí podezřívavostí a tak jsem závěrečný zvrat v knize prostě předvídala. Chvílemi na mě ale kniha působí až umělě natažená. Další hvězdičku ubírám hlavně za naprosto nepochopitelnou nedokonalost příběhu a neprozíravost autora a teď nechci spoilerovat, ale pokud jde člověk sněhem a za pár minut někdo po něm, asi tam po něm uvidí stopy ne?!

30.01.2017 3 z 5