Prokletí jantarové komnaty

Prokletí jantarové komnaty https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379659/bmid_prokleti-jantarove-komnaty-54P-379659.jpg 4 19 8

Jantarová komnata – perla evropského umění, která záhadně zmizela na konci druhé světové války, je snem snad všech romantiků a sběratelů. Mezi ně se počítá i hlavní hrdina strhujícího mysteriózního thrilleru Tomáše Kozáka. Když se této vzácnosti dostane shodou okolností na stopu, netuší, že po ní vyjma amatérských hledačů pokladů pasou i členové prastarého tajného řádu, profesionální zabijáci, kteří neváhají nemilosrdně odstranit každého, kdo jim stojí v cestě. Bude rychlejší než oni? A přežije tento dostih vůbec?... celý text

jana8352
01.08.2021 4 z 5

Dobře napsaná , čtivá, česká knížka.

Artep5244
13.01.2020 4 z 5

Na knihu jsem náhodou narazila v knihkupectví a její obálka mě okamžitě zaujala. Navíc se dílo týkalo Jantarové komnaty, úžasné záhady, která některým lidem nedá spát. Zmínka o tom, že kniha potěší fanoušky Šifry mistra Leonarda mne přesvědčila, že dílo musí být zařazeno na můj seznam knih k přečtení.
Kniha rozhodně není špatná. Ačkoli jsem očekávala mnohem akčnější závěr, musím dát dílu jako celku alespoň čtyři hvězdičky. Dobře vymyšlená zápletka a autorova pečlivá příprava si to rozhodně zaslouží.

janacheca
13.02.2019 3 z 5

Docela čtivě napsané, ale takový "tah na branku", jako má Šifra mistra Leonarda, to opravdu nemá. Postelové informace o hlavním hrdinovi a Dianě a nebo tělesné přednosti Diany mohl autor vynechat úplně. Bylo laciné a navíc zbytečné - čtenáře umí zaujmout jinak. Naštěstí toho nebylo v knížce moc. Naopak oceňuju návraty v čase do Protektorátu Čechy a Morava, tam by autor mohl i něco přidat. Ne do objemu textu, ale do množství informací. Když to shrnu - slušná knížka na dovolenou.

jerrymungo
13.01.2019

Knížka, která se dobře čte a je důkazem, že i v naší české kotlině se dá napsat něco, co se přečte jedním dechem. Objevil jsem několik nelogičností, když němečtí důstojnici za války používají termín Česko, nebo Československo. Ale jinak slušná oddychovka na atraktivní námět a to není málo.

loudomar
10.09.2018 3 z 5

Zajímavá dobrodružná kniha která mi zas trochu rozšířila rozhled. Ale celkově hodnotím spíše jako průměr. Žádné velké zvraty, historické pasáže na můj vkus příliš zdlouhavé a nezajímavé, hlavně v tom začátku knihy.

LilianaFalcon
10.09.2018 4 z 5

K thrilleru to má opravdu daleko, je to perfektně čtivě napsané.
Ale iritovala mě tam ta česká příjmení. Je tolik českých příjmení a většina těch, co autor zvolil, působila v kombinaci s těmi dalšími prostě sarkasticky :D

oolinkaa
07.09.2018 4 z 5

Velmi pěkně napsané o hledání ,,pokladu,, Jantarové komnaty. Thrillerem bych to nenazvala , ale takový příběh s detektivní zápletkou. Mě se kniha líbila.

Jouda54
03.06.2018

Přečteno jedním dechem, označení thriller není podle mě přesné, je to příběh, který není jako většina knih tohoto žánru přitažený za vlasy, vtáhne čtenáře do děje a neobsahuje prázdné pasáže. Je to kniha, ke které se čtenář rád vrátí.

dobrodružství jantarová komnata

Tomáš Kozák
česká, 1962
2018  73%Prokletí jantarové komnaty
2009  40%Navzdory dětským čtenářům
2014  24%Sputnik a malý princ
2012  100%Sputnik a my

Kniha Prokletí jantarové komnaty je v