Lothar.777 Lothar.777 komentáře u knih

Děti kapitána Granta Děti kapitána Granta Jules Verne

Tak tohle byl trochu rozsáhlejší kousek s mnoha, štěstíčkama a náhodama. Za mě slušná zeměpisná lekce :-)

04.08.2023 4 z 5

Hodina mrtvých očí Hodina mrtvých očí Harry Thürk

Celkem slušně napsaný román o elitě armády v době, kdy už nebylo moc o co stát. Možná chvilkama trochu přehnané, ale to se stává. O pár věcech by se asi dalo polemizovat, ale jinak cajk.

04.08.2023 4 z 5

Karmínový břeh Karmínový břeh Lincoln Child

No, četl jsem teprve druhou knihu, ale za mě asi jako jó. Ze začátku nuda, nuda, šeď, šeď. Ale pak to moc pěkně graduje, vlastně až trochu do extrému, ale klidně doporučím a pošlu dál.

01.05.2023 4 z 5

Plující město / Los č. 9672 Plující město / Los č. 9672 Jules Verne

Kafíčko. Ne úplně známé knihy, lepší než Věčný Adam, ale jinak spíš asi ne...Plující město je sice trochu dobrodružný, ale něco tomu chybí, asi všechno, takže tudy cesta nevede...Los č.9672 je trochu dojáček, něco dobrodružství, něco nudaprdných postav, něco možná trochu nečekané, ale jinak spíš dost předvídatelný čtivo. Takže bohužel: nuda, nuda, šeď, šeď...

26.04.2023 3 z 5

Únik z Berlína Únik z Berlína Leo Kessler (p)

Pecička, jako všechny knihy o Wotanu. Zde tedy autor trochu sáhl vedle ohledně Bormanna, ale jinak asi celkem vystihl podstatu končícího Berlína. Útok koncentráčníků už jsem v nějaké knize taky zaznamenal, takže cajk. Za mě dobrá +, ale na 5* to není :-)

18.04.2023 4 z 5

Lásky černého barona Lásky černého barona Miloslav Švandrlík

Ale jo, pobavilo. Zápletky, které jsou autorovi dost vlastní, celkem laskavý humor a udržel to v mezích. Hlavně krátké kapitolky, které se dají stihnout kdykoli. A ta poslední pomalinku navozovala ČB.

15.04.2023 3 z 5

Patnáctiletý kapitán Patnáctiletý kapitán Jules Verne

Jedna z těch známějších, na kterou jsem si počkal celkem dlouho. Jako dobrodružství cajk, trochu propaganda na všechny strany, ale budiž. Dalo sa.

12.04.2023 4 z 5

Báječný trest Báječný trest Bohumil Nohejl

Jako dítě jsem tu knížku četl víckrát. I po letech má svoje kouzlo. Takový dobrodružství na půlku prázdnin, asi by to chtěl zažít každej (teda tenkrát). Dnes už je trochu jiná doba, ale určitě to ještě může oslovit. Nemohl jsem se dočkat Tlustýho torpéda, to byl favorit :-D.

07.04.2023 4 z 5

Věčný Adam Věčný Adam Jules Verne

No, co říci závěrem? Tyto povídky byly kapku jiný styl, ani bych neuhodl, kterou kdo napsal. Něco je kapku vizionářské, něco je kapku realistické, něco je kapku napínavé, ale jako celek kapku ztráta času. Bohužel, u knih to nepíšu rád...a na můj vkus trochu moc překlepů, to moc nedávám.

11.03.2023 3 z 5

V návaznosti na Dobrodružství Toma Sawyera jsem si dal i tohle dílko. No, TS se asi četl o dost líp, mělo to krátké kapitolky a celkem švih. Tohle bylo kapku rozplizlý a kapitoly delší, takže občas byla nutná pauza na spánek nebo odchod do práce. Chtěl jsem teda hlavně vidět, jestli tam stojí ta hláška o tom, praskla hlava válce a ten bonus k tomu, kterej by v dnešní době neprošel (kor v Americe :-). Ale jinak celkem čitelný :-D

05.03.2023 4 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twain (p)

No, tím, že jsem to nečetl v dětství, to má asi kapku jiný rozměr, ale je to super čtení. U mě je trochu tendence srovnávat s Pány kluky (filmem), ale časem už je to opravdu úplně jinde. V podstatě dokonalá dobrodružství, která ještě snad zažívala naše generace a dnešní děcka už asi nedocení. Každopádně pobavilo a hybaj do knihobudky. :-)

22.02.2023 4 z 5

Nejkrásnější dívka ve střední Evropě Nejkrásnější dívka ve střední Evropě Miloslav Švandrlík

Tak to je jedna z těch peciček, co jsem snad kdysi četl a po letech našel. Klasický autorův humor, který je skoro ve všech jeho knížkách a v tomto dílku ještě navíc ty dějové zvraty, u kterých jsem se natlemil jak sviň. Doporučuji, neurazí skoro nikoho.

19.02.2023 5 z 5

Zemí šelem Zemí šelem Jules Verne

Moc pěkné povídání o Indii, klasika Verne :-). Dobrodružství nechybí, happy end taky, je tam skoro všechno :-)

15.02.2023 4 z 5

Černí baroni po čtyřiceti letech Černí baroni po čtyřiceti letech Miloslav Švandrlík

Asi už ne tak originální, ale pohled na dění kolem sametové revoluce a následná "demokracie", to je celkem maso. Některý věci by opět dnes neprošly, ale už proto je to pecka.

03.02.2023 4 z 5

Říkali mu Terazky Říkali mu Terazky Miloslav Švandrlík

Taky by stálo za zfilmování :-D udržuje si laťku nastavenou ČB, chvilkama až trochu do extrému. V dnešní době už by asi úplně neprošlo :-D

30.01.2023 4 z 5

Pecka. Kdyby film / seriál postavili na knize, tak by si lidi urvali držku. Bohužel, kniha je vždycky lepší, takže se nedá svítit.

22.01.2023 5 z 5

Pouští a prérií Pouští a prérií Karel May

Celkem pohodové povídky. Očekávání splněno.

17.01.2023 4 z 5

Červenomodrý Metuzalém Červenomodrý Metuzalém Karel May

Trochu nezvyklá mayovka, ale určitě pobavilo. Spousta zajímavých faktů, ale bohužel z čínských názvů jsem byl kapku smutnej. Dobrý jako čtení na dobrou noc, protože víc jak kapitolku jsem většinou nedal :-).

10.01.2023 4 z 5

Tisíc dolarů za Buffala Billa Tisíc dolarů za Buffala Billa David Hamilton

Super, krátké kapitoly, obsáhlé vysvětlivky, fundovaný autor.

24.12.2022 4 z 5

Buffalo Bill kontra Jesse James Buffalo Bill kontra Jesse James David Hamilton

Super napsaná kniha. Autor má přehled, vysvětlivky jsou super a kapitoly dost krátké na to, aby si to člověk četl před spaním a v podstatě kdykoli během dne.

24.12.2022 4 z 5