Únik z Berlína

Únik z Berlína https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13288/bmid_unik-z-berlina-96Q-13288.jpg 4 30 5

SS Wotan série

Z historie pluku SS Wotan Další z volného cyklu románů o průběhu a bojích 2. světové války z pera anglického autora, který prožil válečné události jako dobrovolník, se odehrává v roce 1945. Děj začíná na jaře 1945, kdy je Berlín v obklíčení spojeneckých vojsk, Hitler se skrývá a nacističtí pohlaváři stojí před otázkou, zda zvolit smrt či únik. Hlavním hrdinou románu je válečný zločinec Martin Bormann, plánující útěk z obleženého města s dostatkem peněz na zajištění bezpečné budoucnosti. Na svém útěku, jehož první etapou má být Švédsko, potřebuje Bormann také doprovod skupiny vojáků někdejší slavné jednotky SS Wotan. Mezi nimi jsou ale lidé, kteří vědí o nesmírném bohatství, které je ve hře, a jsou rozhodnuti urvat z něj lví podíl.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Baronet

Flight from Berlin , 1995

Lothar.777
18.04.2023 4 z 5

Pecička, jako všechny knihy o Wotanu. Zde tedy autor trochu sáhl vedle ohledně Bormanna, ale jinak asi celkem vystihl podstatu končícího Berlína. Útok koncentráčníků už jsem v nějaké knize taky zaznamenal, takže cajk. Za mě dobrá +, ale na 5* to není :-)

Angel24
28.03.2019 3 z 5

Docela dobře napsaný příběh z posledních dnů v Berlíně.

šlechticVítek
11.06.2016 5 z 5

Super kniha :)

balu
20.01.2015

Dobrý válečný román přečteno jedním dechem hodně akční na rozdíl od předešlých knih autora.
Zdá se že příběh dvou hlavních hrdinu vystupujících ve většině románu Kesslera Matze a Schulzeho
je u konce . Děj se z větší části odehrává v Hitlerovom úkrytu v Berlíně a toči se kolem nevyjasněného zmizení Martina Bormana .

technik1965
06.08.2013 2 z 5

Opísaný príbeh nemeckých vojakov a civilistov ktorý útekajú z Berlína pred červenou armádou.

Leo Kessler (p)
britská, 1926 - 2007
2006  82%Obrněný prapor SS
2002  82%Ardeny: Operace Lítice
2002  83%Charkov: Pochod smrti
2005  88%Wotan: Odvážná mise
2001  86%Směr Moskva: Pal!