Lóra1961 Lóra1961 komentáře u knih

Mariana a rozteklý kopeček Mariana a rozteklý kopeček David Košťák

Milá kniha s ekologickým podtextem.
Autor velmi dobře pracuje s českým jazykem, používá pěkné slovní obraty a dětskému čtenáři se nepodbízí, což je mi velmi sympatické. Četba je tak příjemná i pro dospělého čtenáře, který dětem předčítá. Text přímo vybízí k diskuzi s dětmi na téma ekologie, příroda, město.
Knihu ilustroval Daniel Poharyskyi, jehož ilustrace jsou vkusné a daleko vzdálené od kýče.
Jeho tvorby jsem si všimla již v knize Nejkrásnější řecké báje a pověsti od pana Slušného, 3. vydání z roku 2019.

24.09.2020 5 z 5

Věrný čtenář Věrný čtenář Max Seeck

1 hvězda dolů za divný konec, jinak čtivé, napínavé.

01.06.2020 4 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Příjemné letní čtení. Caplinová je sázka na jistotu.

01.06.2020 5 z 5

Svatá hlava Svatá hlava Hana Lehečková

Odvážný pokus o ojedinělou formu textu který dle mého názoru názorečku vyšel zadřel se pod kůži a dlouho tam zůstane. Téma náročné smutné hodně konec příběhu se mi zdál poněkud useknutý a ne moc pravděpodobný ale i graficky obrázkově je kniha moc hezky provedená a i ve čtečce pozoruhodná. Lehečková ukazuje že je hlava otevřená a že o ní o spisovatelce mladé nadějné nebojácné experimentovat ještě uslyšíme.
PS. Můj komentář byl inspirován knihou, zasvěcení pochopí :)!

30.05.2019 4 z 5

Smrtící DNA Smrtící DNA Franck Thilliez

Výborná detektivka, jde o velmi zajímavou sondu do "zákulisí DNA". Pokračování příběhu Francka Sharka a Lucie Henebelleové. Těším se na pokračování!

06.05.2019

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

První kniha, co jsem četla od Bryndzy. Na to, jaká jí předcházela pověst, mne kniha zklamala. Zvláště některé nevysvětlitelné dějové zvraty. Mnoho slov, nastavovaná kaše, ale věřím, že svého čtenáře si najde.

10.09.2018 3 z 5

Stalo se prvního září Stalo se prvního září Pavol Rankov

Moc hezká čtivá kniha, aneb, s humorem o vážných věcech. Líbil se mi od Rankova i román Matky.
"Stalo sa prvého septembra (alebo inokedy)" uvádělo divadlo v Dlouhé.

10.09.2018 5 z 5

Láska na druhý pokus Láska na druhý pokus M. J. Summers (p)

Kniha začala celkem slibně, brzy však sklouzla do červené knihovny říznuté pornem.

10.09.2018 1 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Na tuto knihu rozhodně hodně dlouho nezapomenu. Jedním slovem: nááádhera! Pravda, téma neradostné, až depresivní, ale celkové vystavění příběhu a brilantní práce s českým jazykem.... prostě fantastické. Moje druhá přečtená kniha od Hanišové -tvorbu této autorky budu rozhodně sledovat!

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Mám chuť okamžitě odletět na Mauricius !!! Prima romantická a mile vtipná kniha, která rozehnala všechny splíny na duši. Zjistila jsem, že se jedná o celou sérii Destination Love. Půjčila jsem si i Hořící měsíc, který vyšel před Svatbou naoko. Autorka napsala ještě další dvě knihy o osudech 4 kamarádek, co kniha, to osud jedné z nich. Snad se dostanou i nová pokračování do edičního plánu XYZ! Romantiky, která zahřeje na duši, není nikdy dost!!

Targa: Okamžik před smrtí Targa: Okamžik před smrtí B.C. Schiller

Na thrillerovém nebi vyšla nová hvězda: speciální agentka Targa! Kniha se skvěle četla, nechyběla řada překvapivých momentů a zvratů, sympatická, leč svérázná hlavní hrdinka a vrah, jehož identitu se netradičně dozvídáme hned na začátku knihy.
Ačkoliv je případ vyřešen, konec nabízí pokračování a zřejmě tak naváže dalšími epizodami, které budou propojeny nelehkým osudem Targy. Těším se na další knihu.