Lóra1961 Lóra1961 komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Literární skvost, díky paní Mornštajnová !

05.05.2023 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Caplinová je pro mne sázka na jistotu, opět milé, pohodové čtení, inspirující a vyzývající odjet objevovat krásy Islandu!!
Těším se na další knihu ze série!!!

29.10.2020 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Příjemná odpočinkově romantická kniha, tentokrát ze Švýcarska. Caplinová je pro mne sázka na jistotu. Doporučuji číst pěkně v teplíčku a s dobrou čokoládou při ruce.

05.10.2021 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Nová kniha mé oblíbené autorky opět nezklamala. Děj se tentokrát odehrává v Irsku. Caplinová o něm vypráví s lehkostí jí vlastní. Stejně tak popisuje dění v kuchařské škole.
A samozřejmě nesmí chybět láska.., bez toho by nebyla romantická kniha úplná.

24.03.2022 5 z 5

Vojvoda z Montgomery Vojvoda z Montgomery Evie Dunmore

Milá, hezká, romantická knížka zasazená do historické Anglie roku 1879.
A i když byl děj předvídatelný, ráda jsem sledovala namlouvání hlavních hrdinů, které, jak jinak, dospělo ke krásnému konci. Plusem knihy byl i historický přesah, není to přeci zas tak dávno, kdy ženy nemohly k volbám a jejich majetek po svatbě přešel výhradně do rukou manžela. A za tato práva už přeci stálo bojovat.
Těším se na další příběh "rebelek" z Oxfordu.

28.02.2022 5 z 5

Obchůdek s knihami Obchůdek s knihami Rebecca Raisin

Moje první kniha od Rebeccy Raisin byla pohlazením na duši. Zlákala mne hezká obálka a to nejen protože mám ráda knihy, ale taky romantiku a Paříž.
Těším se na další knihy od této autorky.

01.03.2024 5 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Mám chuť okamžitě odletět na Mauricius !!! Prima romantická a mile vtipná kniha, která rozehnala všechny splíny na duši. Zjistila jsem, že se jedná o celou sérii Destination Love. Půjčila jsem si i Hořící měsíc, který vyšel před Svatbou naoko. Autorka napsala ještě další dvě knihy o osudech 4 kamarádek, co kniha, to osud jedné z nich. Snad se dostanou i nová pokračování do edičního plánu XYZ! Romantiky, která zahřeje na duši, není nikdy dost!!

Vánoce na skotském hradě Vánoce na skotském hradě Donna Ashcroft

Kniha mne zaujala krásnou obálkou a doporučením Julie Caplinové.
Milý romantický příběh přesně pro předvánoční čas. Hodila jsem úklid za hlavu a věnovala se jednou sama sobě a prožívala příběh Belle. Moc se mi líbila myšlenka, že někdy je třeba "obrátit lžíci", abychom situaci viděli z obou stran.

19.12.2023 5 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Opět pohlazení z pera Julie Caplinové. V dnešní hektické době neskutečně příjemný relax nad řádky knihy.

22.05.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Opět krásná kniha z pera J. Caplinové. Pohodový příběh z předvánočního Skotska. Milé počtení, jako ostatně pokaždé. Doporučuji.

06.12.2022 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Nová Caplinová opět nezklamala. Příjemné čtení, kde sice od začátku víte, jak vše dopadne, ale přesto mne kniha vůbec nenudila. U Caplinové se mi líbí s jakou pečlivostí se vždy na zemi, kde se příběh odehrává, připraví.
Dozvěděla jsem se tak mnoho zajímavostí o Japonsku, místní kultuře, zvycích a v neposlední řadě i o místní gastronomii.
Příběh ve mne probudil touhu procestovat Japonsko, samozřejmě s fotoaparátem na krku, a poznat všechny jeho krásy.
Už se těším na další příběh ze Švýcarska (a to je o poznání blíž než země vycházejícího Slunce) !

12.04.2021 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Příjemné letní čtení. Caplinová je sázka na jistotu.

01.06.2020 5 z 5

Svatá hlava Svatá hlava Hana Lehečková

Odvážný pokus o ojedinělou formu textu který dle mého názoru názorečku vyšel zadřel se pod kůži a dlouho tam zůstane. Téma náročné smutné hodně konec příběhu se mi zdál poněkud useknutý a ne moc pravděpodobný ale i graficky obrázkově je kniha moc hezky provedená a i ve čtečce pozoruhodná. Lehečková ukazuje že je hlava otevřená a že o ní o spisovatelce mladé nadějné nebojácné experimentovat ještě uslyšíme.
PS. Můj komentář byl inspirován knihou, zasvěcení pochopí :)!

30.05.2019 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

První kniha, co jsem četla od Bryndzy. Na to, jaká jí předcházela pověst, mne kniha zklamala. Zvláště některé nevysvětlitelné dějové zvraty. Mnoho slov, nastavovaná kaše, ale věřím, že svého čtenáře si najde.

10.09.2018 3 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Na tuto knihu rozhodně hodně dlouho nezapomenu. Jedním slovem: nááádhera! Pravda, téma neradostné, až depresivní, ale celkové vystavění příběhu a brilantní práce s českým jazykem.... prostě fantastické. Moje druhá přečtená kniha od Hanišové -tvorbu této autorky budu rozhodně sledovat!

Sen o stromě Sen o stromě Maja Lunde

Knihy Maji Lunde mám moc ráda, líbí se mi autorčin styl psaní. Nebojí se psát o tíživých ekologických tématech dnešní doby a o následcích v budoucnosti. Sen o stromě je, dle mého názoru, velmi krásný, byť hodně smutný příběh, líbilo se mi i propojení s knihou Historie včel. Dozvěděla jsem se i hodně zajímavostí o globální semenné bance na Špicberkách, která opravdu existuje již v současnosti.

23.04.2024 5 z 5

Dům v zátoce Dům v zátoce Mary Ellen Taylor

Kniha s opravdu krásnou obálkou a ještě lepším obsahem. Příběh plný tajemství, lásky a romantiky. Ale taky s trochou smutku. Neobvyklé jsou i tři časové linie umně pospojované v jeden celek. Už se těším na další knihu Staré sídlo. Taylorová mne velmi překvapila.

10.11.2021 5 z 5

Targa: Okamžik před smrtí Targa: Okamžik před smrtí B.C. Schiller

Na thrillerovém nebi vyšla nová hvězda: speciální agentka Targa! Kniha se skvěle četla, nechyběla řada překvapivých momentů a zvratů, sympatická, leč svérázná hlavní hrdinka a vrah, jehož identitu se netradičně dozvídáme hned na začátku knihy.
Ačkoliv je případ vyřešen, konec nabízí pokračování a zřejmě tak naváže dalšími epizodami, které budou propojeny nelehkým osudem Targy. Těším se na další knihu.

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Cassie Connor

Nenáročné, pohodové, eroticky laděné čtení.
Námětem mi připomíná Lásku po španělsku od Eleny Armas.

06.09.2023 3 z 5

Léto v Kavárně nových začátků Léto v Kavárně nových začátků Debbie Johnson

Moc příjemné čtení. Chvílemi smutné, chvílemi veselé, ale rozhodně nenudí a příběh hezky plyne. Stylem psaní mi hodně připomíná mou oblíbenou autorku Caplinovou.
Už se těším na další knihu z této série.

01.06.2022 5 z 5