Littlemonday Littlemonday komentáře u knih

Isabela a bílé mraky Isabela a bílé mraky Ivana Peroutková

Isabela a bílé mraky - Ivana Peroutková

Recenze:

Trochu netradičně u mě vidíte recenzi na pohádku. Holka, která hledá ideálně co největší dramata a thrillery si odskočila tady za Isabelou, protože potřebovala do knižní abecedy knihu od písmene I.
Než mi sem napíšete dvacet knih začínajících na I, které budou lepší než moje pohádka, tak musím říct, že jsem byla v časovém pressu a poslala jsem koupit knížku kámošku. Telefonní hovor v Dobrovském:

Chceš 650 stran výpravnýho románu nebo pohádku o holce, co se přestěhovala z Prahy na venkov?

Ber tu pohádku, to budu číst děcku až nebudeme moct bydlet v Praze, protože se narodilo a utratila jsem za něj všechny peníze.

No, tak už víte, jak se ke mě dostala. A jaká byla?
Super četba pro holky ve věku 8-12 bych řekla. Do Isabely se můžou krásně vžít, prožít s ní přátelskou krizi a možná i nějakou tu lásku?
Moc se mi líbil styl psaní, vztah hlavní hrdinky ke zvířatům a rodině. Bylo znát, že se trápí, ale měla správně nastavené hodnoty.
Kniha obsahovala pěkné ilustrace a déj byl zasazen do moderní doby, kdy si mohla s Isa s holkama zavolat. Zároveň zbožňuju způsob, jak se seznámila s Tomem! Ale to už si přečtěte sami, že jo

Asi to není pohádka, jakou si budu pamatovat nadosmrti, ale určitě je to pěkná pohádka!

PS: Možná bych měla psát spíš román pro mladé slečny

29.03.2023 4 z 5

Letuška z economy aneb Co na Instagramu neuvidíte - Petra Jirglová

Recenze:

Tahle kniha mi ležela doma pěkně dlouho a konečně na ni přišla řada. Jsem člověk, který by se asi už nedopočítal, kolikrát seděl v letadle, miluju cestování a vážně moc mě zajímá pohled z druhé strany.
Ale toto dílko je pro mě jedním velkým zklamáním. Autorka má v rukávu určitě tolik informací a příhod, které by mohla popsat a jediné, co si z knihy odnáším je to, že letušky hodně paří, nakupují tak, že jim nezbydou žádné peníze a jsou vlastně docela nevychované. (Nevěřím, že jsou takové všechny, zjevně jen ty v knize)

Za celou dobu jsem si přečetla asi tři historky o cestujících v letadle (cesta do Rijádu a modlitba - to je opravdu světlé místo knihy). Co tedy doopravdy musí letuška umět, co znamenají některé věci a proč se na palubě chovají, tak jak se chovají, co všechno musí udělat před odletem To se nedozvíte.
Dozvíte se, že autorka neumí pít, ještě míň umí vstávat včas a její výlety po světě znamenají jen chlast a nákupy.

A aby peklu nebyl konec, potěším vás slovem, které v knize bylo zmíněno tolikrát, že se mi chtělo brečet. SNÍDČA. I když si říkáte, že jsem se přepsala, tak ne. Normální lidé chodí na snídani. Naše letuška z economy chodí na snídču (většinou pozdní a s kocovinou).

Bohužel jsem zklamaná, nedoporučila bych to číst asi nikomu. Nic se nedozvíte, vtipné to není. Pár vulgarit, něco málo oslepujících zdrobnělin a jinak nic.

Dávám hvězdu za příběh z cesty do Rijádu a za pěkné ilustrace.

1/5

29.03.2023 1 z 5

Toužím po tobě Toužím po tobě J. T. Geissinger

Toužím po tobě - J. T. Geissinger

Recenze:

Poslední díl série Vzplanutí. Čím víc nad tím přemýšlím, tím víc jsem přesvědčená, že to nemusela být úplně série. S kvantitou příběhy trochu postrádají na originalitě a ani tato třetí část se nedala s prvním dílem srovnat.

Hlavní hrdinka Kimber si prožije během pár týdnů ty nejhorší věci a přijde úplně o všechno, ale přesto nemůže odolat hezounovi na obzoru.

Já nevím, chyběla mi tam asi aspoň nějaká trochu realita, abych se mohla do příběhu vžít a prožívat ho s hrdinkou. Překombinovanost děje naopak způsobila, že už mi jen běželo hlavou: Tak co se jí zase stane? Už se spolu vyspěte ať je klid

Co musím vyzdvihnout je návrat k dělení pohledů hrdinů (i když od Mattea jsme si toho moc nepřečetli) a erotické scény - ty byly žhavé, vkusné a dobře psané.
Také nechybí autorčin humor, sarkastické a trefné řeči v dialozích, ty zachránily opravdu hodně!

Řekla bych, že je to klasická oddechovka, bohužel tento díl mě ničím nezaujal a nepřekvapil, takže jedeme i přes super vtip a erotiku na průměr.

3/5

29.03.2023 3 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Taju pro tebe - J. T. Geissinger

Recenze:

Druhý díl série Vzplanutí mě překvapil hned ze startu - hlavními hrdiny byly totiž úplně jiné postavy než v první knize. A dokonce neexistuje ani žádné propojení mezi díly, takže by teoreticky nemuselo jít ani o sérii.

Každopádně drzého ragbistu Cama jsem si zamilovala, kniha díky němu byla zábavná a děj měl spád. Kdyby totiž bylo jen na Jo, tak se nehneme od toho, že je ošklivá a tlustá. Ta mi příliš k srdci nepřirostla, byla na mě trochu moc ufňukaná. Každopádně jejich společné dialogy a tréninky byly super, takového souseda bychom chtěla každá!

Je celkem škoda, že je ztraceno dělení na dva pohledy z prvního dílu, hodně mi to chybělo. Naštěstí ale zůstaly kratší kapitoly, kniha se četla dobře. Dojetí se tentokrát nedostavilo, ale odpočinete si a zasmějete se, rozhodně dobré oddechové pokračování série.

27.03.2023 4 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Hořím pro tebe - J.T.Geissinger

Recenze:

Start oddechové série Vzplanutí nám představil nechutně bohatého Jaxe, který vyniká svou neomaleností a zachmuřeností a poctivou Biancu, která tvrdě pracuje, má jasně nastavené životní zásady a hodnoty a jen těžko by na ní někdo hledal něco špatného. A tihle dva se od začátku nemůžou vystát.

Jedná se tu o originální námět na román? To rozhodně ne. Vidím v tom klasický vzorec oddechovky pro ženy, zhruba na páté stránce je jasné, jak to asi tak může dopadnout. Ale styl, jakým je tato kniha psaná je úžasný.
Příběh je plný vtipu, sarkasmu, dialogy postav jsou na naprosto skvělé úrovni!

Líbí se mi, že jsou v knize pohledy obou hlavních hrdinů, bylo super pozorovat, jak moc na některé situace nahlíží rozdílně.

Pobavila jsem se, byla jsem dojatá, záviděla jsem té mrše toho bohatého pana Dokonalého.
Co víc od takové oddechovky potřebuji? Četla se sama, líp už to dopadnout nemohlo. Start výborný, jdu se vrhnout na další díl.

5/5

26.03.2023 5 z 5

Druhá tvář Druhá tvář Ashley Audrain

Druhá tvář - Ashley Audrain

Recenze:

Uff, tak tenhle thriller mi naháněl husí kůži. Je něco děsivějšího než cíleně zlé dítě, které se chová až neuvěřitelně dospěle? Chvílemi jsem se cítila jako při čtení Dětských zoubků s tím rozdílem, že u Druhé tváře jsem hodně pochybovala i o matce Blythe.

Kdo je v téhle rodině mimo a jestli se to celé zdá být úplně jinak než si myslíte, to si musíte zjistit sami.

Každopádně se mi moc líbilo dělení do kratších přehledných kapitol. Střídalo se několik dějových linií, které popisovaly tři generace, tři ženy, tři matky.

Přestože je to zvláštní, úplně nejvíc mi pil krev Fox, který celou knihu zavíral před vším oči a lhal ve spoustě věcech. Takového chlapa chceme každá teda. Ve vyostřených okamžicích nikdy nebyl po ruce nebo zdrhnul a o nějaké opoře se nedalo mluvit vůbec.

Pokud chcete kratší thriller, u kterého si nebudete do poslední chvíle jistí komu věřit, vřele doporučuji.

24.03.2023 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Šelma - Andrew Mayne

Recenze:

Kriminální thriller o nebezpečí, které číhá v lesích.
Moc se mi líbila hlavní postava Thea, velmi inteligentního vědce a profesora s takovými lehce Sheldonovskými rysy (Teorie velkého třesku).

Kniha je rozdělena do kratších kapitol, velmi dobře se čte, děj pěkně plyne. Jediné, v čem jsem se občas malinko ztratila byla jména postav - díky její podobnosti jsem se občas musela zastavit, protože mi běželo hlavou: Počkat, nebyla to ta mrtvá? A ono se jednalo jen o nepatrně rozdílné jméno.

V rámci Theova vyšetřování mě trochu doháněla nereálnost příběhu a především mi lehounce lezlo na nervy, jak jednoduše našemu introvernímu a společensky nepoužitelnému vědci vše vychází tak, jak potřebuje. Každý s ním ochotně mluvil jako by byl od policie, věděl naprosto přesně, kde a jak získat informace

Na druhou stranu musím uznat, že se kniha četla sama a oddychla jsem u ní pěkně. Dala bych tak 3,5 hvězdy. Ale jelikož na půlky nehraju, pomůže mi tady při rozhodování skvěle udělaná obálka!

19.03.2023 3 z 5

Tajemství pramenů Tajemství pramenů Jennifer McMahon

Tajemství pramenů - Jennifer McMahon

Anotace:

Když psycholožka Jackie najde devět nepřijatých hovorů od své starší sestry Lexie, zprvu se domnívá, že se jedná jen o další ze sestřiných manických stavů, při nichž se často ocitá mimo realitu. Právě kvůli nim s ní Jackie před více než rokem přerušila kontakt. Druhý den je ale Lexie nalezena mrtvá utopená v jezírku na babiččině pozemku. Když Jackie dorazí na místo a probírá se věcmi po své sestře, dozvídá se, že Lexie zkoumala historii rodiny a tohoto sídla. A tak se sama rozhodne ponořit do výzkumu a pomalu jí dochází, že toto místo skrývá mnohem temnější minulost, než si vůbec kdy dokázala představit.

Píše se rok 1929 a sedmatřicetiletá, čerstvě vdaná Ethel Monroeová zoufale touží po miminku. Ve snaze ji trochu rozptýlit ji manžel Will vezme na výlet do Vermontu, kde byl právě dostavěn moderní přepychový hotel, jenž se pyšní přírodními prameny, velkým lákadlem pro hosty. Během pobytu zde Ethel zjišťuje, že je místní voda opředená legendami. Údajně totiž plní přání. Netuší však, že když jezírko dává, stejnou měrou také bere.
Strašidelný, velice čtivý román plný zvratů, z něhož budete mít husí kůži po celém těle. The Drowning Kind je moderní duchařský příběh, jenž je důkazem toho, že minulost, ač často pozapomenutá, je ve skutečnosti blíž, než si myslíme.

Recenze:

Asi jsem díky téhle knize poznala, že žánr duchařský horor není šálek mé kávy Líbí se mi, když kniha vyvolává strach a otázky, ale voda opředená legendami a Bububu, ať nezahučíš do jezírka, na mě nepůsobilo tak, jak mělo.

Každopádně musím pochválit přehledné dělení děje do minulosti a přítomnosti, pár povedených odhalení a snahu udržet postavy realistické.

3/5

16.03.2023 3 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Slušní lidé - J. P. Delaney

Anotace:

Jednou ráno otevře Pete Riley dveře cizímu člověku a uslyší zprávu, která jemu i jeho partnerce Maddie promění život v noční můru. Dozvědí se totiž, že jejich syn byl v porodnici omylem zaměněn a už dva roky vychovávají cizí dítě Zatím poslední psychologický thriller bestsellerové autora Té přede mnou nebo Dokonalé manželky se dotýká otázek souvisejících s rodičovstvím, vztahy a především s morálkou: Projevuji dítěti dost lásky a dokáži správnou výchovou ovlivnit jeho vrozené vlastnosti? Mohu partnerovi za všech okolností a ve všem věřit? A především: mám právo chovat se k druhým, jako se oni chovají ke mně, a zlo oplácet zlem?

Recenze:

Delaney je prostě famózní spisovatel a ještě mě jeho kniha nezklamala. I tentokrát jsem si užila výborný a napínavý thriller plný zvratů.

Téma dětí vyměněných v porodnici je samo o sobě velmi silné, každopádně doplnit ho trochou psycha navíc a udělat z toho příběh, od kterého se nešlo odtrhnout, tomu říkám umění.

V jednu chvíli jsem měla pocit, že nesnáším snad všechny postavy, v duchu jsem je naváděla k lepšímu řešení a jednání. Ale vždycky mě doběhl fakt, že se jedná o jejich dítěti. A tam je rozum krátký, nikdo z nás by podle mě nedokázal s jistotou říct, jak by se choval, kdyby došlo na lámání chleba.

Krátké kapitoly, dva pohledy a skvělý styl psaní - dokud udržíte oči otevřené, garantuji vám, že budete chtít knihu dočíst.

Výborná práce!

5/5

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday

11.03.2023 5 z 5

Všechno modré z nebe Všechno modré z nebe Mélissa da Costa

Extremne silna kniha s citlivym tematem. Probrecela jsem spoustu pasazi, na konci mi bylo smutkem az zle. Rozhodne je to hodne emotivni cteni a provazel me smutek i kdyz jsem zrovna necetla. Znovu se k ni rozhodne nevratim a kdybych vedela, co se mnou bude delat, tak ji nectu ani napoprve, na me to bylo nejak prilis. Ale kniha je to famozni, kdyz dokaze tohle udelat s clovekem!
Jednu hvezdu strhavam za nudne popisove a zbytecne dlouhe pasaze, kniha mohla byt se stejnym efektem polovicni.

08.03.2023 4 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Chlap snů - Kim Jones

Anotace:

Je to pan Dokonalý. S velkým D.
Však víte, koho myslím – hrdinu snad každé romantické knížky.
Šíleně bohatý a vlivný chlap, který má vlastní společnost a navíc je zatraceně sexy. Žije v luxusním střešním apartmá. V posteli je zvíře. A má obrovský… gauč. Taky je to trochu cvok, ale na druhou stranu skrývá jedno velké tajemství, po jehož odhalení vám bude jeho chování dávat dokonalý smysl – nakonec zjistíte, že i když jste ho ze začátku jen stěží mohly vystát, teď se vám z něj podlamují kolena.
Přesně takového mám na mysli.
A přesně takového jsem našla.
Jsem spisovatelka, která pátráním po té pravé múze strávila celé roky.
Teď, když vím, že existuje, je moje mise jasná.
Bude to brnkačka. Jasně, mám svoje mouchy, ale jinak jsem skvělá partie.
Problém je, že jsem udělala blbost.
A on mě teď nesnáší.
Naneštěstí pro něj je to můj pan Dokonalý.
A bude mě zbožňovat…
Ať už chce nebo ne.

Recenze:

Jedna z těch knížek, kterou nemusíme úplně do hloubky probírat.

Pokud si chceš odpočinout, nad ničím nepřemýšlet, vypnout a alespoň na chvilku si zkusit představit, že existuje nestydatě bohatý, nádherný a fest vybavený týpek, který ti koupí helikoptéru, když budeš chtít, tak si přečti Chlapa snů.

Erotických scén je v knize dost, pohlavní orgány popsány lépe než to zvládne tříletá dcera tvé sousedky, takže cajk.

Jedna z věcí, co mě trochu štvala bylo slovo “číčovina”, který hlavní hrdinka používala místo peprnějšího výrazu pro “blbost”. Nevadí mi to slovo jakože úplně principiálně, spíš mě už ke konci pálilo jeho nadužívání.

Pěkný průměr oddechového erotického románu s kapkou humoru.

3/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme ️️️

27.02.2023 3 z 5

Poslední, kdo zůstal Poslední, kdo zůstal Riley Sager (p)

Poslední, kdo zůstal - Riley Sager

Kniha, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě. ️

Recenze:

Proč čteme thrillery? Protože existují knihy jako je tato.

Příběh, ze kterého mě mrazilo, chvílemi jsem při čtení byla napjatá jako špagát. Nemohla jsem přestat hltat další a další kapitoly.

Maggie zdědí po otci dům, ve kterém strávila jako malá pouhé tři týdny, moc si toho nepamatuje a jediné informace o této části dětství může čerpat z knihy, kterou její táta napsal a o které je přesvědčená, že se nezakládá na pravdě. Když se do domu po čtvrt století vrátí, tak ale zjistí, že její otec možná nebyl ani blázen a ani lhář.

Celou dobu jsem si při čtení říkala jen “Pane Bože, seber se a uteč pryč, na co čekáš?” Já bych se svou odvahou utekla už druhý den.

Čtenáři jsou představovány různé postavy, všichni ale hrozně mlží. Kniha je velmi přehledně a napínavě dělená, střídají se kapitoly reality s Maggie a kapitoly z knihy Dům hrůzy. Vše je seřazeno tak, že nebudete moct přestat a budete s tímhle thrillerem ponocovat.

A co se stane na konci? Kde se ukrývá pravda? To si zjistěte sami. Čeká vás brutálně vygradovaný závěr plný překvapení. Než půjdete spát, podívejte se raději pod postel a do skříně…

5/5 ⭐️

27.02.2023 5 z 5

Máma kriminálnice Máma kriminálnice Monika Svoboda

Máma kriminálnice - Monika Svoboda

Kniha, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě. ️

Anotace:

Běžná nehoda převrátí naruby život celé rodiny.
Monika je milující a svědomitá matka, od svého půlročního batolete se téměř nehne. Matěj je pro ni vymodlené dítě, a tak se mu svědomitě věnuje a dohlíží, aby mu nic nechybělo. Když Matěj upadne a poraní si hlavu, vezme ho do nemocnice, kde mu lékaři zjistí tříštivou zlomeninu lebky. V této chvíli se její život promění v peklo. Výslechy na kriminálce, podezřívavé návštěvy sociálních pracovnic, žaloba a táhlý soudní proces, během něhož musí mladá žena napínat veškeré síly, aby ochránila sebe, svou rodinu i další dítě, které se má teprve narodit.

Recenze:

Tak tohle je podle mě příběh, ze kterého by měla husinu naprosto každá matka. To, že se bojíme, že dítě skočí do jezírka, do silnice, z balkonu - to je prostě fakt a proto dítě hlídáme. A pokud by se něco takového odehrálo, myslím, že je jasné, kde je vina, dítě jsme nehlídali. Ale co všechno může způsobit pád dítěte ze stoje, když se učí stavět a chodit?

Absolutně nerozumím tomu, že si musela tahle máma vytrpět tolik soudů, výslechů, papírování a ponižujících kontrol.

Mě osobně přijde, že jediná chvíle, kde bych jednala jinak, by byla bezprostředně po tom pádu, ale dle logiky lékaře a OSPODu bych dopadla úplně stejně.

V některých pasážích už mi její pofňukávání lezlo na nervy, ale muselo to být opravdu složité, takže odpouštím a hodnotím nadprůměrně. Rozhodně stojí za přečtení!

22.02.2023 4 z 5

Rodina na zabití Rodina na zabití Megan Collins

Rodina na zabití - Megan Collins

Knihu jsem četla jako recenzní výtisk od KNIHY DOBROVSKÝ a tímto ještě jednou děkuji za spolupráci.

Anotace:

Dahlia Lighthousová se ve svých dvaceti šesti má pořád co učit o tom, jak to chodí ve světě mimo ostrov, na kterém vyrostla. Rodiče ji spolu s jejím dvojčetem Andym i staršími sourozenci vzdělávali doma a jejich učební plán zahrnoval ještě něco navíc: vrahy a jejich oběti. To proto, aby byli připraveni na zlo, které může čekat venku.

Ani když Dahlia tento život plný strachu v devatenácti opustila, nedokázala žít běžným životem a celé roky strávila pátráním po Andym, který v šestnácti odešel z domu.

Teď zemřel její otec a Dahlia se po šesti letech vrací na Blackburn. Doufá, že se tam shledá i se svým dvojčetem. Když se ale všichni sejdou v odlehlém rodinném sídle, zjistí, že v hrobě určenému jejich otci už je pohřben někdo jiný…

Recenze:

Normálně píšu recenze hned po dočtení, tady jsem se na to musela vyspat. Co jsem to vlastně přečetla?
Řekla bych, že nejlíp to vystihne asi zábavný detektivní thriller pro ženy.

Jedná se o detektivní příběh, který se motá okolo Dahlie a její rodiny posedlé zločinem.

Dahlie mi byla trochu nesympatická, protože mi přišla dost nevyrovnaná, jednala bez rozmyslu a její naivita mě štvala.
Její sourozence Charlieho a Tate jsem měla ráda ještě o trochu míň. Přišlo mi, že jsou odstřižení od ostatních a říkala jsem si, proč vůbec jezdili.
Ovšem jejich máma? Celou knihu peče sušenky. Říká, že už je všude popálená. Je nevyspalá, zoufalá, na pokraji sil. A její dospělé děti se dohadují a snaží se vyšetřovat na vlastní pěst a zaobírají se přípravou jakéhosi rodinného muzea. To mi vadilo, nechápala jsem, proč se jí nepokusí nějak víc pomoct.

Co se děje týče, tak přiznávám bez mučení, že mě chvílemi dost nebavil. Najednou jsem se pročítala hluchými místy, která vůbec nic nepřinášela a já si říkala, proč taková pasáž v knize vůbec je.
Každopádně nápad na příběh je skvělej, rozhodně jsem nečekala to rozuzlení a byla jsem překvapená. V podstatě bych řekla, že konec byl krásně thrillerózní, ale celou knížkou je protkána taková nitka nadsázky, v některých situacích až humoru, takže rozhodně nečekejte adrenalin a nějaké veliké napětí. Radila bych číst spíš v rámci oddechovky.

Co všechno tají Lighthousovic rodina? Tak to už si přečtěte sami.

Rozhoduju se mezi 3 a 4 hvězdami. Pokud bych to brala jako thriller, má jasné 3 hvězdy. Když se zamyslím nad tím, že mě kniha dokázala i pobavit a oddechla jsem si u ní, vidím to spíš na 4. Jelikož je kniha na Databázi i v kategorii Pro ženy, myslím, že mohu být vstřícná.

#spolupráce #receznivytisk

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat i na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme

22.02.2023 4 z 5

Ztracena v bílém šumu Ztracena v bílém šumu Javier Castillo

Ztracena v bílém šumu - Javier Castillo

Anotace:

New York, rok 1998, největší průvod ke Dni díkůvzdání na této planetě. Uprostřed davu rodičů s natěšenými dětmi se schyluje k tragédii… Jedno klopýtnutí a život Aarona a Grace Templetonových se navždy promění, když se v tlačenici ztratí jejich tříletá dcerka Kiera. Rozbíhá se horečné pátrání po celém městě s jediným výsledkem: v koutě jsou nalezeny Kieřiny vlásky a oblečení.

Léta plynou, pátrání se dostalo do slepé uličky, ale v den Kieřiných osmých narozenin kdosi nechá zdrceným rodičům ve schránce videokazetu, na které je v jediné minutě zachycena Kiera, jak si poklidně hraje s domečkem pro panenky.

Otázka „Kde je Kiera Templetonová?“ nezneklidňuje jen její rodiče a policii, ale přitahuje chorobnou pozornost médií, která se v honbě za senzací snaží z případu vytěžit co nejvíc. Mezi těmito třemi světy stojí Miren Triggsová, studentka žurnalistiky a později úspěšná novinářka, pro niž je pátrání po Kieře svým způsobem terapií, díky které se vyrovnává s vlastními traumaty.

Recenze:

Skvělý thriller, který ve mě vyvolával pocit skutečné události.

Kniha se skvěle četla, byla dělená do krátkých kapitol z několika pohledů a časových linií, ale rozhodně jsem si nepřišla ztracená, vše bylo srozumitelné a napětí ve správných chvílích gradovalo.

Dvě věci mi ale trochu vadily:

1) V přepisu hovoru otce Kiery na 911 mu jeho žena řekla něco alarmujícího. A vůbec se to neřešilo. Nebo jsem to nepostřehla? Nikdo to dál nerozebíral mi přišlo…

2) Z Miren se postupnem stávala Wonder woman nebo to tak cítím jen já? Tolik násilníků na jeden život je trochu moc ne? Uvažovala bych o stěhování. A na konci si holka trochu neuvědomila, že je jen novinářka a měla by občas nechat věci na policii a šoupat nohama.

Musím ale říct, že jako celek byla kniha skvělá, moc jsem si ji užila a doporučuju přečíst. A na Netflixu je prý seriál, tak jsem zvědavá, jaký bude.

4/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat také na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme ️️️

09.02.2023 4 z 5

Nalezený Nalezený Erin Kinsley

Nalezený - Erin Kinsleyová

Anotace:

Návrat ztraceného syna přinese zdrcené rodině úlevu. Nikdo však netuší, že tím noční můra zdaleka nekončí.
Když jedenáctiletý Evan beze stopy zmizí, jeho rodina zažívá nejhorší chvíle svého života — zejména proto, že policie i navzdory narůstajícímu tlaku stále nemá ani tušení, co se s ním stalo. O několik měsíců později se Evan zničehonic najde, je však nesmírně vyděšený a o tom, co zažil, odmítá mluvit. Jeho milující rodina tuší, že život už nikdy nebude stejný jako dřív.
Inspektorka Naylorová dobře ví, že pokud Evanova únosce nechytí, jsou v ohrožení i další děti. Chlapec však mlčí a ona hraje o čas — musí zjistit, kdo za únosem stojí.

Recenze:

Poslední dobou mám “štěstí” na thrillery, kde mizí děti. Až jednou budu nějaké mít, přidělám si ho želízky k ruce a budeme společně chodit i čůrat. Ale to píšu pokaždé.

V tomto příběhu se malý Evan jednoho dne nevrátí po tréninku domů. Osm měsíců je nezvěstný, ale díky šťastné náhodě je nalezen v kufru auta na benzinové pumpě.

Protože je otřesen, vůbec nemluví. Už tady nechápu, proč rodiče nezačali s chlapcem chodit na nějaké terapie úměrné jeho šíleným zážitkům. Místo toho se všichni trápili, nechali ho, ať se zamyká v pokojíčku, nechodí do školy a dál mlčí.

Po nějaké době zjistili, že je mu nejlíp u dědy a babičky na farmě, takže ho tam vlastně nechali bydlet a dojížděli za ním. Jako haló? Všimli jste si, že jste rodiče?!

Nechci tady moc spoilerovat, takže dál už to moc rozvíjet nebudu, každopádně já jsem se nedozvěděla vůbec nic z toho, co jsem chtěla a na co jsem čekala.

Kdybych knihu nečetla, nestalo se absolutně nic, za pár dní už ani nebudu vědět, že existuje.

Dám víc než jednu hvězdu pouze díky pár dojemným momentům ve vedlejších dějových linkách, které na mě dolehly.

2/5 ⭐️

05.02.2023 2 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Prokurátor - Paulina Świst

Tuhle knihu jsem dostala k Vánocům od manžela a říkala jsem si, že erotický román do té mé knihovny plné thrillerů krásně zapadne jako odpočinkové čtení. Přibalila jsem ho tedy na dovču a na lehátku se těšila na jednu z těch trošku přihlouplých knih plných sexu a jen doufala, že budou genitálie hlavních postav popsány nějak normálně. (Zkuste si přečíst Královskou ságu plnou číči a ptáka a pochopíte moje modlitby.)

A víte co? Místo erotického románu se mi dostalo detektivního románu s některými peprnějšími scénami, které byly popsány naprosto skvěle.

Hlavní hrdinka Kinga je právnička a čeká jí zastupování nevlastního bratra. Nadšená z toho není, ale co jí zbývá?

Při jednom z večerů v baru, kam jde vypnout, protože má náročnou práci a manžela nevěrníka, potká druhou hlavní postavu knihy - svérázného Łukasze. Ten jí učaruje a ona si u něj užije noc plnou vášní.

Jaké je pro ni překvapení, že po jejím ranním tichém odchodu Łukasze potká znovu - u soudu jako prokurátora.

A pak už se necháte jen unášet příběhem. Jejich soukromým vztahem, jejich případem…
Spoustakrát je pro vás připraveno překvapení, jak moc spolu zdánlivě vzdálené věci souvisí.

Rozhodně doporučuju! ️

03.02.2023 4 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Pacient - Sebastian Fitzek

Anotace:

Před rokem zmizel malý Max Berkhoff. Pouze viník ví, co se s ním stalo. Problém je, že je zavřený na přísně střeženém oddělení psychiatrie a mlčí.

Aby našel pravdu, musí ztratit rozum
Maxův otec zná jen jeden způsob, jak konečně získat jistotu: Musí se stát sám pacientem. Již se přiznal ke dvěma otřesným dětským vraždám a dovedl berlínskou policii ke krutě znetvořeným tělům, teď však mentálně vyšinutý vězeň na radu své právničky mlčí.

Podaří se donutit vraha dětí, aby se k činu přiznal?
Policie si je jistá, že je také únoscem šestiletého Maxe, který beze stopy zmizel. Vyšetřovatelé však nemají spolehlivé důkazy, pouze ty nepřímé. A pak dostane zoufalý otec šílený nápad. Nechá se zavřít na přísně hlídané křídlo psychiatrie jako falešný pacient s fiktivním lékařským záznamem. Jedině tak se přiblíží k vrahovi dětí a může ho donutit, aby se přiznal…

Recenze:

Zoufalí lidé dělají zoufalé činy, a tak se otec zavražděného Maxe rozhodne nechat zavřít na psychiatrické oddělení pro nebezpečné delikventy, kde se nachází synův vrah. Jeho cíl je jasný - chce ho donutit mluvit. Chce vědět, kde je tělo, co mu provedl a možná se trochu pomstít.

Kniha se mi četla dobře, jen občas mi nemteré věci moc nedocházely, trochu jsem tápala a nerozuměla, ale na komci se všechno jako skládačka spojilo a já pochopila ty konsekvence.

Rozhodně je to dobrý příběh, ve kterém jsou tedy tak trochu šílení všichni. Závěr vám odhalí pravdu, kterou rozhodně nebudete čekat.

03.02.2023 4 z 5

Sousedky Sousedky Cass Green (p)

Sousedky - Cass Greenová

Anotace:

Melissa a Hester jsou léta sousedky. Už si však nejsou blízké jako dřív a to chce Hester změnit. Ale pro ženu jako Melissa, která toho spoustu skrývá, může být takové přátelství velmi nebezpečné. Melissa se nechtěně do intrik své sousedky zaplete a neví, jak z toho ven. Ať se jí to líbí nebo ne, sdílí spolu mrazivé tajemství, které jí nedá spát. Zbaví se Melissa své nechtěné přítelkyně? Zničí ji výčitky svědomí nebo vše nakonec překoná? Pro fanoušky Ruth Ware a Clare Mackintosh.

Recenze:

Zajímavý thriller o dvou ženách, které žijí vedle sebe.
Kniha se pěkně dělí na pohled Melissy a Hester a obě postupně poznáváte.
Za sebe musím říct, že mě teda štvaly obě.

Hester působila trochu jako bláznivka a trochu jako taková ta zapšklá sousedka, kterou nechcete mít, protože vás bude neustále pozorovat a na všechny vaše “prohřešky” vás bude upozorňovat takovým tím rádoby milým a nevinným způsobem. Být jí dobrou sousedkou znamená chovat se přesně tak, jak si ona představuje. A ani pak nedá pokoj, protože můžete být kámošky. Nemá děti a už ani muže…

Melissa je trošku snob, chtěla by mít dokonalou rodinku, dům z katalogu a život jako ze škatulky. Zjevně chce přesný opak svého mládí a dětství.
Hester jí do tohoto dokonalého života ale nezapadá a snaží se jí vyhýbat.

Co ale osud nechtěl - tyhle dvě spojí jedno odpoledne už navždy. Co se stane a budou z nich přítelkyně na život a na smrt? To už si přečtěte sami…

Kniha je dělená přehledně, celkem dobře se čte, ale ten příběh mě úplně do kolen nedostal. Řekla bych, že je to takový průměr. Přečíst tenhle příběh nebyl ztracený čas, ale vracet se k němu už nebudu…

3/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday ️️️

03.02.2023 3 z 5

Pokojská Pokojská Nita Prose

Pokojská - Nita Prose

Anotace:

Molly je na světě úplně sama. Je zvyklá být při své práci v hotelu Regency Grand neviditelná. Načechrává polštáře, utírá prach a střeží tajemství procházejících hostů. Je jen pokojská – proč by si jí měl někdo všímat? Molly se však ocitne ve středu pozornosti, když objeví nechvalně proslulého hosta, pana Blacka, mrtvého v jeho posteli. Tohle není nepořádek, který by se dal snadno uklidit. A jak se Molly zaplétá do pátrání po pravdě a poslouchá, co jí našeptávají stěny hotelu Regency Grand, objevuje v sobě sílu, o které neměla tušení. Je jen pokojská – možná má ale schopnost vnímat to, co ostatní ne. Čtivý a okouzlující příběh o tom, že každý si zaslouží být viděn a že pravda není vždy černobílá – můžete ji najít ve špinavých, tmavých koutech...

Recenze:

Kde jinde si přečíst Pokojskou než na hotelovém pokoji?

Musím říct, že já osobně bych knihu vůbec neřadila do škatulky “thriller”. Je to bez debat fajn detektivka.

Hlavní hrdinka Molly, která má zjevně nějakou poruchu autistického spektra, mě nesmírně bavila. Je to taková mimoňka v pro ní divném světě, kterému nerozumí. Její život vyplňuje hlavně její práce pokojské. Tam se z podivínky stává neviditelný duch.

Jednoho dne jí její klidný stereotypní život naruší ubytovaní hosté Blackovi. Pana Blacka nalezne mrtvého v jeho apartmánu a rozjede se sled událostí, které si doteď nedovedla ani představit.

Kniha je místy humorná, velmi často mi však Molly bylo líto. Měla jsem vůči ní ochranitelské sklony a v reálu bych jí byla moc ráda kamarádkou. ️

Samotný příběh není nijak uchvacující, ale díky Molly hodnotím knížku nadprůměrně!

01.02.2023 4 z 5