lištička1998 lištička1998 komentáře u knih

Neskutečná blbost, autor by se měl držet historických detektivek.

13.11.2022 odpad!

Dcera labyrintu Dcera labyrintu František Kalenda

Na knihu jsem narazila na sociálních sítích, zaujala mě obálka i téma řeckých mýtů. A nebyla jsem zklamaná! Příběh odsýpá rychle a nečekaným směrem, hlavní hrdinku a další postavy jsem si hned oblíbila (hlavně vtipného prokletého lva a otrokyni Tekmessu). Kromě toho musím pochválit ilustrace, jsou opravdu povedené. Jen by to klidně mohlo být i delší!

13.11.2022 4 z 5

Na Přátele nedám dopustit, strávila jsem s nimi velkou část života. A neměla jsem nejmenší tušení, čím si dost možná nejvtipnější postava ve skutečném životě prošla. Kniha mě hodně bavila i přes těžká témata.

12.11.2022 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Neuvěřitelná síla, vůbec jsem si nedokázala představit, jaký život se může žít v Severní Koreji. Měla by to být povinná četba!

Duna Duna Frank Herbert

Přiznávám se bez mučení, že jsem si tuhle klasiku konečně přečetla až po opakovaném shlédnutí vynikajícího filmu. A nemám tomu co vytknout, fascinující čtení z neuvěřitelně propracovaného světa.

Srdeční záležitost.

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Krásná knížka, která mě vzala za srdce a pohltila až do samého konce.

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Upřímně mě to trochu nudilo.

12.11.2022 3 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Londýnské metro je pro takový příběh jako stvořené.

Koralina Koralina Neil Gaiman

Jeden z nejlepších horrorů, jaké jsem kdy četla. A přitom je to pro děti!

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Jediná kniha od Gaimana, kterou jsem přečetla několikrát. Nádherně budovaná mytologie, spojení dávných bohů s moderními technologiemi... trochu mi to zkazil nepovedený seriál, ale za to kniha nemůže.