Lil_Pandicorn Lil_Pandicorn komentáře u knih

Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Philippe Brenot

Komiksy mě nikdy nebraly, ale tento mě chytil a až do konce nepustil. Ilustrace jsou krásné, hlášky jsou opravdu vtipné a nějaká ta zajímavost se najde snad na každé stránce.

09.01.2018 5 z 5

Lístky ve větru Lístky ve větru Virginia Cleo Andrews

V tomhle díle mi Cathy strašně lezla na nervy. To neustálé házení viny na matku a ta neskutečná přelétavost mezi muži. S každým dalším chlapem v jejím životě jsem víc a víc litovala chudáka Chrise. Jinak je to velice krásné pokračování prvního dílu, které se taky dobře čte a umí zaujmout.

30.08.2017 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Knížku jsem přečetla během několika hodin. Nejvíc ze všeho se mi líbily ilustrace. Příběh je taky moc pěkný, ale na mě až příliš smutný a ocenila bych, kdyby byl více rozvinutý. Na tak málo stránek byla opravdu velká spousta krásných a smutných myšlenek.

22.08.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Dala jsem jí šanci jen díky větičce z Kingovi recenze. Opravdu bavit mě začala až k úplnému konci...Prvních padesát stránek jsem se musela do čtení vyloženě nutit. Nijak mi nesedlo neustále přehazování z Rachel na Megan, z Megan na Annu...Čekala jsem, že kniha bude psána jen z pohledu Rachel. Znám mnohem lepší a zajímavější čtení.

22.08.2017 3 z 5

Lízinka Lízinka Jacqueline Wilson

Elsiina máma mi byla strašně nesympatická už od začátku a doufala jsem, že se její chování změní a zrovna dvakrát se mi ani nelíbily chvíle, kdy se Elsie projevila jako malý sebestředný sobec. Taky jsem čekala, že se bude děj více točit kolem Lízinky, když je po ní pojmenovaná kniha. I přesto se mi knížka od Jacqueline strašně líbila.

20.08.2017 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Nechápu, co na knížkách od Coelha všichni vidí, ale mě ani trochu nesednou. Snažila jsem se několikrát pár jeho knížek přečíst, bez úspěchu. Vždy jsem knížku odložila a znovu to už zkoušet nebudu.

18.08.2017 2 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Za jedno odpoledne jsem sfoukla celou knížku. Vůbec jsem se od ní nedokázala odtrhnout, i když se mi v určitých chvílích svíral žaludek znechucením. Vím, že se k ní budu občas vracet.

17.08.2017 5 z 5

Návrat Kouzelnice Návrat Kouzelnice Chris Colfer

Oba díly jsem přečetla v angličtině i v češtině a musím říct, že český překlad mi prostě nesedí. Chybí mi tam Chrisova osobitost, která na mě dýchne pokaždé, když otevřu jednu z jeho knížek v originále. S dalšími díly to v češtině už nebudu vůbec zkoušet...Každopádně příběh Connera a Alex je jedním z mých nejoblíbenějších a už teď vím, že ho jednou vnutím svým dětem a jejich dětem :D

Zlodějka Zlodějka Sarah Waters

Moje absolutně nejoblíbenější knížka od Watersové. Obě dívky jsem si zamilovala a celou dobu jsem si přála, aby to dobře dopadlo. Navíc se mi líbí, jak autorka dokáže přenést čtenáře do období Viktoriánské Anglie.

16.08.2017 5 z 5

Slepičí polévka pro duši milovníků domácích mazlíčků Slepičí polévka pro duši milovníků domácích mazlíčků Jack Canfield

Knížka se ke mně dostala, když jsem potřebovala do košíku nutně hodit něco, čím by se cena vyšplhala k poštovnému zdarma. Jsem opravdu ráda, že jsem se pro ni rozhodla. Během jednoho dne jsem ji celou přečetla a vybrala jsem si několik příběhů, která mi rozjasní den. Určitě se hodí každému milovníkovi zvířat, který občas trpí na špatné nálady.

Někdo se dívá Někdo se dívá Ira Levin

Na knížku jsem se moc těšila, protože Rosemary i Paničky se mi moc líbily, ale ať se snažím sebevíc, nedokážu se začíst. Řekla bych, že je to hlavně chyba překladu, který vypadá jako od stroje. Je velká škoda, že se překladu neujal někdo, kdo umí lépe pracovat s jazykem. Nejvíce ze všeho mi vadilo "Jsem srdce New Yorku.", protože předpokládám, že v původně verzi to bylo "I ♥ New York." Dám knížce šanci ještě v angličtině.

15.08.2017 3 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Dlouho jsem knížku obcházela, přestože téma se mi líbilo, ale nějak mě odrazovala tvrzení ostatních, že Štěpka je neskutečně protivná postava. Nakonec jsem si ji napsala do maturitní četby a stejně jsem ji nepřečetla...Teď mě kousalo svědomí, že jsem se vykašlala na jednu jedinou knížku a dala jsem jí šanci. Štěpka mi nebyla ani trochu nesympatická a už od začátku jsem ji litovala (možná je to tím, že obě sníme o stejné věci :D). Rozhodně je to dobrá volba četby nejen k maturitě.

14.08.2017 5 z 5