lidunka1 lidunka1 komentáře u knih

Kérky na srdci: Síla milosrdenství bez hranic Kérky na srdci: Síla milosrdenství bez hranic Gregory Boyle

Tato knížka ve mně upevnila naději a vděčnost. Naději v to, že každý lidský život je cenný. Vděčnost za to, v jaké pohodě a hojnosti jsem vyrůstala já. Obdiv ke kněžím jako je Gregory Boyle.
Vypsala jsem si některé věty, které mě zasáhly přímo do srdce: Laskavost je ta nejmocnější síla.
"Žádný okamžik se nevrátí, máme proto povinnost všímat si všeho, co přináší potěšení a vede k radosti, máme to vytěžit z událostí celého dne."

30.04.2023 5 z 5

Naprosto nezbytná Hana Zagorová Naprosto nezbytná Hana Zagorová Petr Macek

Mě knížka zklamala. Myslím, že nejde do hloubky.

30.04.2023 3 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Detektivky čtu spíše výjimečně. Jsem moc velká citlivá. Ale paní Klevisová opravdu umí. Klobouk dolů. Kniha je napsána svěže a rozuzlení mě překvapilo.

29.04.2023 4 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Popravdě tak vysoké hodnocení mě velmi překvapuje.

18.04.2023 3 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Začátek mě bavil, ale v druhé půlce se vlastně nic moc nedělo. Škoda. Za mě to víc než na tři hvězdičky není. Jako kdyby autorka ztrácela dech.

18.04.2023 3 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Kniha mě úplně dostala. Občas jsem se trošku ztrácela v časových liniích. Ač nejsem správkyní hřbitova v mnohém rezenovala s mým životem.
"Umlčená slova budou uvnitř nás řvát."
Ta kniha se dotýká srdce. A občas ho probodne.

26.03.2023 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Tak mi to nedalo a dočítám. Jako katoličce se mi líbilo, jak Řek nemohl pochopit, že komunisté uvěznili kněze a řeholníky. Velmi hezky vykresleny rozdíly v mentalitě obou národů. Kniha velmi čtivá a poučná.

23.02.2023 3 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Knihu odkladem, ale nikoli proto, že je špatně napsaná, ale jelikož téma je v mé současné situaci pro mě příliš těžké. Je napsána dobře a donutila mě přečíst si alespoň základní informace o řecké občanské válce.

21.02.2023 3 z 5

Provařená Provařená Simona Votyová

Paní Simona umí psát. Jazyk používá barvit až jadrný. Zdánlivě nesouvisející příběhy se zajímavě protnou. Není to veselé čtení, ale ke to realita ve vší obnaženosti, krutosti i níže.

13.02.2023

Píseň zítřka Píseň zítřka Alice Peterson

Knížka mě zklamala. Za mě průměrný americký slaďák ozvláštněný tím, že má hlavní hrdinka cystickou fibrózu. Nuda.

08.02.2023 2 z 5

Nacistova dcera Nacistova dcera Max Czornyj

Někdy je opravdu velmi těžké vyrovnat se s minulostí a odpustit si. Člověk si nevybírá, v jaké rodině se narodí.

06.02.2023 4 z 5

Bukurešť: Prach a krev Bukurešť: Prach a krev Margo Rejmer (p)

Kniha mě oslovila i šokovala.

06.02.2023 5 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

Mně knížka nesedla. Nemám ráda tajemství mezi lidmi, nemám ráda, když se nemluví a věci se neřeší. Mlčení ve vztazích mě často drtí. Tolik tajemného a nevyřčeného, kolik bylo v knize, jsem prostě nezkousla.

05.02.2023 3 z 5

Hotel Sen, pokoj 36 Hotel Sen, pokoj 36 Mike Perry

V pokračování Majáků už je hodně milostných líčení, ale i Mike, který je " vrbou" dalším přátelům. Mike je kvůli lásce ochoten nechat se zničit. A správně připomíná uzounkou skupinu mezi láskou a nenávistí. Ve srovnání se životy některých lidí, je můj vlastní život procházkou růžovou zahradou.

30.01.2023 3 z 5

Klec pro majáky Klec pro majáky Mike Perry

I když jsem ráda ženou, knížka ve mně rezonovala. Hlavní hrdina má také obrovskou potřebu lásky, něhy, vztahů. Podobně jako já je fixován na lidi. Také se mi potvrdila hypotéza, že když člověk potlačuje city, emoce, často onemocní. Velmi s hlavním hrdinou sypmatizuju a těším se na pokračování. Mám velmi ráda knihy ze života a knihy, které vzbuzují otázky.

26.01.2023 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Držela jsem Štěpánovi palce. Mnoho rodičů velmi ublíží svým dětem, když si najdou nové partnery. A rakovina je často nemocí v první řadě duše. Pobavilo mě, že Št. nesnášel veganskou stravu. Někdy jsme my dospělí až směšní tím, jak se v některých věcech partnerům přizpůsobujeme, jen abychom se zalíbili...

20.01.2023 4 z 5

Chci tě mít ve skříni Chci tě mít ve skříni Simona Votyová

Znáte to, když knížka rezonuje s tím, co prožíváte a vás to úplně šokuje? Kniha je o obyčejném lidském životě. Mám ráda dobře napsané knihy o lidském žití, vztazích, trápeních. Mohlo by se zdát, že těch průšvihů a trablí je v knize až moc. Ale čím jsem starší, tím víc pozoruju a žiju, že to možné je. Autorka umí.

16.01.2023 4 z 5

Napsáno úsporně a trefně. Pro mě poučení: co je to spravedlnost? Zákon nikdy nepojme skutky v celé šíři. Jak se vyrovnávat se ztrátami ve svém životě? Jak křehké jsou vztahy! Přečteno za den. Být mámou asi to celé probrečím.

07.01.2023 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

O lásce, zvycích, smrti. Kniha je autorským debutem a povedla se. Příběh ve mně zanechal smutek a stesk.

05.01.2023 4 z 5

Ibka Ibka Petra Braunová

Životopisná kniha je více o autorce než její matce. Petra svoji vzpomínkou vzdala holt svým rodičům. Mě donutila přemýšlet o konvencích, lásce, svobodě. Konvenuje v mnohém s mým životem. Střední část by možná zasloužila trochu rozvinout. Mě oslovila kniha hodně i proto, že Petru osobně znám. A taky osobně nesnáším životní postoj "co by tomu řekli lidi". Téma bisexuality je pro mě trochu záhadné. Ale baví mě nad novými tématy přemýšlet.

27.12.2022 4 z 5