Liduka Liduka komentáře u knih

Lovec démonů Lovec démonů Kevin Emerson

Další skvělé pokračování Oliverových dobrodružsví. SPOILER: Jen ten konec byl dost smutný. Moc se těším na zakončení této ságy a na to jak se Oliver rozhodne a jestli se nakonec dá s Emalií dohromady nebo ne.

03.12.2021 5 z 5

Krevní pouta Krevní pouta Kevin Emerson

Další skvělé pokračování téhle série. Jsem zvědavá, jak to se Selen dopadne a jak se nakonec Oliver rozhodne. Jdu se vrhnout na další díl.

21.11.2021 5 z 5

Vražedný svit slunce Vražedný svit slunce Kevin Emerson

Ještě lepší než první díl. SPOILER: Sice mi Emalii byla ještě méně sympatická než v prvním díle, což jsem myslela, že se už snad ani nemůže stát, ale bylo to tak. Hltala jsem stránku za stránkou, abych zjistila více o metle a co se stalo onu osudnou noc ve škole a byla to fakt jedna velká jízda. Jdu se vrhnout na další díl.

10.11.2021 5 z 5

Upírova fotografie Upírova fotografie Kevin Emerson

Začátek trochu pomalejší, ale od poloviny knihy jsem se nemohla odtrhnout. Oliver je zlatíčko, ale Emalii mi byla v tomhle díle dost nesympatická. Třeba mě v dalších dílech překvapí. Jdu se na ně hned vrhnout.

07.11.2021 4 z 5

Vítězství srdcí / Láska zvítězí Vítězství srdcí / Láska zvítězí Barbara Cartland

Kniha, která nenadchne ani neurazí. Oba příběhy se mi docela líbily. Musím si ale rýpnout do té nevkusné obálky. Kdo jí proboha vymýšlel. Vždyť ta ženská vypadá, jako by tomu chlapovi chtěla vyrvat zuby. No děs.

01.11.2021 3 z 5

Srdce ze zmrzliny Srdce ze zmrzliny Cathy Cassidy

Kniha, která nenadchne, ale ani neudrazí. SPOILER: Více než o lásce dvou teenagerů mě přišla o problémech s alkoholismem. Což bohužel zabíralo dost stránek. Škoda.

17.10.2021 3 z 5

Nemodlenec Nemodlenec Karolina Světlá (p)

Kniha mě dost zklamala. Už dlouho se mi nestalo, že by v knize bylo tolik nesympatických postav. Nějak jsem se nedokázala začíst. SPOILER: Dalena mě hrozně štvala tou svojí záští. Dokonce si kvůli ní zkazila i své štěstí. Karolínu Světlou mám ráda, ale Nemodlenec mě bohužel nezaujal.

12.10.2021 3 z 5

Jediná vzpomínka Flory Banksové Jediná vzpomínka Flory Banksové Emily Barr

SPOILER: Popravdě mě kniha ze začátku moc nebavila. Jasně, došlo k polibku, ale dlouho trvalo než se začalo dít něco jiného. Navíc to neustálé opakování všeho - i když to bylo potřeba. Také mě naštvala Page. Chápala jsem, že to byl její kluk, s kým se Flora líbala, ale nechat ve štychu holku v tomhle stavu jenom kvůli uražené ješitnosti mi přišlo přitažené za vlasy. Pobyt ve Špicberkách se táhnul jako karamel a já s napětím očekávala, kdy už konečně toho Drakea najde.
Naštěstí to konec knihy vynahradil a já se nemohla odtrhnout. Bylo tam hodně velkých zvratů, které mě opravdu překvapily. Až do poslední chvíle jsem netušila, kdo měl tedy pravdu o tom jak to všechno bylo. Nenapadlo by mě, že kniha bude spíše drama, než romantické YA. Každopádně doporučuji k přečtení.

21.09.2021 4 z 5

Karel Gott - Umělecký a soukromý život Karel Gott - Umělecký a soukromý život Robert Rohál

Super životopis o super hvězdě

07.09.2021 4 z 5

Možná tentokrát Možná tentokrát Kasie West

SPOILER: Sophie mi byla dost nesympatická a k Andrewovi se chovala hrozně. Zato on byl suprový. Mrzelo mě, že to mezi nimi nejiskřilo víc a když konečně začlo, tak byl tak nějak konec. Také mě ke konci štvala Micah. Co to jako mělo být za nesmyslnou hádku? Za mě pořád vede náhradní kluk a PS: líbíš se mi.

03.09.2021 3 z 5

Píseň o Viktorce Píseň o Viktorce Jaroslav Seifert

Knihu jsem přečetla kvůli čtenářské výzvě. Básně normálně vůbec nečtu, protože nikdy nevím co tím chtěl autor říci :-D Kupodivu se mi ale líbila a dalo se i poznat, jaká je myšlenka. Za mě tedy doporučuji.

03.09.2021 5 z 5

Spolu jsme dokonalá holka Spolu jsme dokonalá holka Ariel Kaplan

(SPOILER) Popravdě jsem měla problém se do knihy začíst, protože mi byla hlavní hrdika krajně nesympatická. Navíc kniha obsahova zbytečně moc nedůležitých odstavců, které se daly vypustit a kniha by tak byla daleko kratší. Také mě překvapila až neůměrně přehnaná reakce Bethany na konci a možná i Grega. Kdybych byla jím, tak bych si rozhodně řekla o vysvětlení. Aphra se Bethany snažila pouze pomoci, o což jí vlastně kamarádka i prosila a nakonec se jí kvůli tomu zřekla. No a nakonec nedokážu nějak uvěřit tomu, že by dal kluk holce pěstí. To se snad může stát pouze v Americe.

17.08.2021 3 z 5

Romeo & ... Jak se ta holka jmenuje? Romeo & ... Jak se ta holka jmenuje? Shani Petroff

Kniha, která nenadchne ani neurazí. SPOILER: Trochu mě zklamalo to, že byl Tim tak strašně moc dokonalý až to bylo nereálné. Navíc jsem si myslela, že bude většina knihy o tom divadle, ale bylo tam jenom pár stránek a většina knihy byla o něčem jiném.

29.07.2021 3 z 5

Štěstí v lásce Štěstí v lásce Kasie West

(SPOILER) Bohužel mě kniha trochu zklamala. SPOILER: Romantická linka se v podstatě nekonala. Až na konci se něco začalo dít. Taky mi přišlo, že Maddie využívali snad všichni kdo v knize vystupovali. Občas bych jí nejraději propleskla. Alespoň, že Seth byl zlatíčko.

20.07.2021 3 z 5

Advokátův syn Advokátův syn Rachael Anderson

Na knihu jsem se moc těšila, ale bohužel mě trochu zklamala. SPOILER: Jakmile se Hugh zmínil o tom, že se bude Sophii dvořit, tak jsem začala hltat stránku za stránkou, protože jsem z takového obratu byla nadšená a očekávala nějaké vtipné scény a ukradené polibky. Bohužel jsem se toho nedočkala, protože to úplně vyšumělo a vlastně se od té doby hlavní postavy sami sobě vyhýbaly. I ten konec, kdy požádala Sophie Hugha o ruku mi přišel takový zcestný. Hugh se spíš celou knížku choval až tak moc odtažitě, jakoby po ní vůbec netoužil a Sophie mě kvůli tomu bylo líto, že se k ničemu nerozhoupal. Škoda ta kniha měla rozhodně velký potenciál a mohla být o dost lepší.

16.07.2021 3 z 5

Vévoda v zářivé zbroji Vévoda v zářivé zbroji Loretta Chase

Skvělá oddechovka. Moc se mi líbilo jiskření mezi hlavními postavami. Jen to mohlo být trochu kratší, hlavně ke konci. SPOILER: Nesedělo mi ale to, že se v podstatě nesmělá Olympia najednou svlékla před vévodou. Bylo mi to divné, když ze své svatby utekla právě kvůli manželským povinnostem.

12.07.2021 4 z 5

Burák na Měsíci a další povídačky Burák na Měsíci a další povídačky Walt Disney

Moc hezké krátké příběhy o autech. syn je zbožňuje.

12.07.2021 4 z 5

Skřítek Permoníček Skřítek Permoníček Monika Nikodemová

Moc hezká kniha o roztomilém skřítkovi. Čtu jí synovi před spaním.

04.07.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Teda to byla jízda. Začátek trochu pomalejší, ale pak se to rozjelo. Jen mi vadilo (jak už tady taky někdo psal), že se tam až moc opakovalo slovo *ukat. To bylo opravdu rušivé. SPOILER: Verity byla opravdu pěkně cáklá. Těžko se mi četlo to, co prováděla vlastním dětem. Měla jsem co dělat, abych se nepozvracela. Ten konec ale dost překvapil. Jen doufám, že to co psala v tom dopise byla pravda.

01.07.2021 4 z 5

Lekce lásky Lekce lásky Jacqueline Wilson

Kniha mě dost zklamala. Prue mi byla strašně nesympatická a vytáčel mě i její despotický otec. SPOILER: Ještě se mi snad nikdy nestalo, že bych nepřála hlavní hrdince, aby jí vyšel vztah s jejím vysněným princem, ale tady to tak bylo. Naopak jsem přála Raxově manželce, aby její manžel prozřel a nezničil si život malou protivnou puberťačkou. Asi jak už je člověk starší, tak se na to dívá jinak. Každopádně příběh mohl být i tak hezký, kdyby ho autorka pojala trochu jinak.

25.06.2021 2 z 5