Lidska_ctecka Lidska_ctecka komentáře u knih

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Drahouškové,
za mě ještě lepší něž původní série: Kroniky pozůstalých. Hlavní hrdinka mi přirostla k srdci a má boží humor. Jase i Kazi byli občas trochu volovitější : ) (moje nové oblíbené slovo, které si asi nechám patentovat.. : D), ale to mi skoro nevadilo - možná to příběh vylepšilo. Dějová i romantická linky mi přišla dobře zpracovaná a promyšlená. A také cením dokončení příběhu o Lie a navázání na něj.

22.02.2022 5 z 5

Dítě s hvězdičkou Dítě s hvězdičkou Loïc Dauvillier

Krásně napsaný a ilustrovaný komiksový příběh, který nás retrospektivně vrací do období okupace Francie roku 1942. Je smutný i nadějný. Nejen pro děti velmi naučné čtení a srozumitelné přiblížení problému z pohledu malé holčičky.
Na téma holocaustu už jsem nějaké knihy četla a nikdy mě nenapadlo, že se to dá zpracovat "správně" i pro děti.

16.02.2023 5 z 5

Můj první tanec Můj první tanec Nicola Yoon

Miluju tanec a když se spojí s knihami a romantikou, je to úžasná kombinace. Kniha je čtivá, zábavná, k zamyšlení a najdeme i nějaké to klišé. Občas mi přišlo, že je v jedné knize až moc nápadů - ta "magie" mi přišla někdy trochu navíc. Ale dodala příběhu originalitu, takže účel asi splněn. Některé dějové zvraty jsem nečekala. Ocenila bych možná více tance, ale X to vynahradil :-)

P. S. Nenechte se odradit úryvkem z první kapitoly o knihách- zlepší se to.

14.02.2023 4 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Kniha má krásnou obálku i příběh. Emoni mi byla sympatická a velmi obdivuji její sílu a nadání. Bylo krásné sledovat solidaritu jejích nejbližších lidí. Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak se kniha četla velmi lehce. Pár kapitol s pohledem do minulosti ději dodal spád a další rozměr. Líbí se mi také, že romantická linka vůbec netlačila na pilu.

Jen té skořice jsem čekala víc : )

19.12.2022 4 z 5

Vůně léta Vůně léta Petra Martišková

Drahouškové,
tato kniha super oddechovka na prázdniny, kterou jsem přečetla za odpoledne. Ubíhá rychle, nejen díky super dialogům, ale i chat zprávám.
Příběh moc neodpovídá anotaci, za což jsem velmi vděčná. Je mnohem zajímavější a zábavnější. Občas mi přišlo, že děj/vztah postav skáče z různých stádií příliš rychle a trochu neohrabaně. Ale autorka to vynahradila charakterem postav a vtipem.
Navíc má Petra Martišková u mě velké plus za to, že se do příběhu vrací postavy z jiných jejích knížek. Můžeme si na ně zavzpomínat a vidět, jak se jejich život vyvíjí dál...

30.07.2022 4 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Drahouškové,
první díl série se mi asi líbil nejvíce (ale jen o malinko : )). Knihu jsem měla přečtenou za víkend. Ruby a James mě neskutečně bavili a oblíbila jsem si je hned od začátku.
Velmi doporučuji všem, komu se líbila série Royalové od Erin Watt. Podobají se jak dějem, tak charakterem postav.

01.07.2022 4 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Drahouškové,
tato kniha se četla velmi rychle, neboť je napsaná krásným a lehkým jazykem. Děj mi přišel celkem originální a bylo zajímavé sledovat vývoj postav. Na mě se vše dělo možná trochu rychle, ale to je i tím, že jsem zviklá číst delší knihy. Rozhodně mi nepřišlo, že by v knize byli dlouhé popisy o ničem.
Od autorky jsem zatím četla i Dopisy ztraceným a Na co slova nestačí a obě knihy se mi líbili více než tato. Především porto, že mi hlavní hrdinové této knihy nebyli mnohdy sympatičtí. Často jsem nesouhlasila s tím, jak řešily své problémy nebo s tím jak se chovaly. Ale toto vyvažuje i spousta dobrých scén.
Myslím, že kniha stojí za přečtení. Nedostatky které jsem viděla jsou spíše subjektivní...

26.04.2022 3 z 5

Láska přichází po špičkách Láska přichází po špičkách Janette Oke

Drahouškové,
kniha krásně popisuje Divoký západ a to, jaký tehdy mohl být život. Ryzost tehdejších lidí na mě udělala dojem. Marty jsem si už od začátku oblíbila, i když se ne vždy chovala vhodně. Její situace byla těžká a za to, jak ji zvládla si zasloužila můj obdiv. A Clark je úžasný chlap se správnými hodnotami. A postupná cesta jak se sbližovaly navzájem i s Bohem vede do mého srdce.
Já se k příběhu moc ráda vracím..

22.02.2022 4 z 5

Zaměstnanec Měsíce Zaměstnanec Měsíce Adam Lešikar

Neskutečně nápadité a skvěle to zapadá do mého stylu humoru. Obdivuji všechny, kdo jsou takto schopni si pohrát s českým jazykem.

18.01.2024 5 z 5

Zvrácená pouta Zvrácená pouta Lexi Ryan

Byla to delší doba od toho co jsem přečetla první díl, takže i když jsem si to připomněla, je možné, že si ten pocit po dočtení nepamatuju tolik. Vím, že to končilo velkým zvratem a já se nemohla dočkat až bud moct přečíst pokračování. Kdybych to četla hned za sebou, asi by pocity z toho byli ještě lepší. Ale jsem ráda, že to je jen duologie. Ne každé fantasy musí být dlouhé a plné protahovaných problémů. Fakt jsem ráda, že když byl problém, tak se vyřešil a šlo se dál a nebylo z toho protahování na 100 stan. (Nebo klasický výplňkový druhý díl trilogie). Je to skvěle vymyšlený svět a postavy mám ráda a jako většině čtenářů se mi příběh na konci nechtělo opouštět. Ale jsem ráda za to, jak to skončilo.

09.01.2024 5 z 5

Dokonalé léto Dokonalé léto Kasie West

Klasická Westová. Myslím, že většina tuto autorku již zná. Pokud je však kniha Dokonalé léto vaše prvotina, jedná se o super oddechové čtení se spoustou romantiky a klišé. Za mě se tedy tato neřadí k těm nejlepším a nejoblíbenějším. Nesedla mi hlavní hrdinka, její nejistota a její druhá polovička to o moc nevylepšila. (Ale záleží na každém, kdo mu sedne. Například moje maminka si hlavního hrdinu velmi oblíbila).
Je pravda, že se s obavami a nejistotou potýkáme občas všichni a toto téma je v knize pěkně zachycené. Navíc oceňuji Averynu rodinu a nepohrdla bych třeba volným pokračováním o mladší sestře... ; )

16.01.2023 3 z 5

Čarodějnice dřívější a budoucí Čarodějnice dřívější a budoucí Alix E. Harrow

Příběh byl super a postavy dobře popsané. Jen jsem knihu asi nečetla ve správný čas a neudělala na mě takový dojem. Trvalo velmi dlouho, než jsem se do knihy začetla. Bylo zajímavé sledovat, jak se sestry vyvíjí a nachází k sobe znovu cestu. Líbil se mi způsob vypravování příběhu - střídaly se pohledy všech tří sester a my mohli vidět jejich rozdílné způsoby přemýšlení. Za celou dobu se v knize objeví tolik žen, že se v nich každá čtenářka (alespoň zčásti) najde.
Pro mě byl příběh bohužel trochu předvídatelný, ale vynahrazuje to originalita.
(Na mé poměry bylo v knize málo romantiky, která by děj odlehčila. Naprosto však chápu, že se nehodí všude.)

12.01.2023 3 z 5

10 pravd a spousta odvahy 10 pravd a spousta odvahy Ashley Elston

Drahouškové,
bylo fajn vrátit se zase mezi bláznivé členy této rodiny. Moc mě bavilo, že části příběhu byly vyprávěny i z pohledu jiných postav.
Musím přiznat, že ze začátku jsem se do čtení musela trochu nutit. Nemám moc ráda příběhy, kdy si za "vše špatné" může postava sama. Ale to autorka vyvážila super humorem. Celkově jsem fandou Messinovic rodiny (hlavně Fantastické čtyřky) a moc bych si přála aby autorka napsala knihu i o Charliem. : )

01.07.2022 3 z 5

Útěk z Falaise Útěk z Falaise John Flanagan

Drahouškové,
bylo skvělé se zase po nějaké době vrátit do světa hraničářů. Ani jsem si neuvědomila, že mi to chybělo, dokud jsem nepřečetla poslední zatím vydaný díl série. I když asi nejsem primární cílová skupina, tak mě příběh bavil. Je pravda, že je čím dál těžší přijít s něčím novým a děj nebyl složitý. Ale kniha se četla krásně a v jednoduchosti je krása ne? : )

21.05.2022 3 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Drahouškové,
k této knize mě dovedl film, který se mi moc líbil. Téma hudby je mi blízké, proto jsem se rozhodla si přečíst i knihu a doufala jsem, že mi to přinese nový pohled. Příběh je povedený. Jenomže je popsaný stejně jako ve filmu. Vyskytly se i scény, u kterých se mi filmové zpracování líbilo víc - někdy mi přišlo, že je scéna popisována moc podrobně a někdy, že naopak něco podstatného chybí.
Pokud jste viděli film, doporučuji první díl přeskočit a přečíst si rovnou pokračování, které se mi líbilo víc...

26.04.2022 2 z 5

Celou tu dobu Celou tu dobu Rachael Lippincott

Drahouškové,
tato kniha mě moc bavila a v mnohém mě překvapila. Pojednává o vážnějších tématech se stejnou lehkostí a zároveň vážností jako v knize Pět kroků od sebe. Chvílemi to bylo dost zamotané, ale líbilo se mi, jak se zápletka rozuzlila. Na mě to mělo docela rychlí konec, ale to říkám u skoro každé knížky : ).
Podle mého má tato kniha také potenciál na kvalitní filmové zpracování (i když kvality knihy asi nikdy nedosáhnou).

19.04.2022 4 z 5

Bohové a monstra Bohové a monstra Shelby Mahurin

Drahouškové,
z této knihy jsem měla trochu rozporuplné pocity. Ze začátku se dosti vlekla a přišlo my, že tam bylo mnoho zbytečných věcí. Dost věcí jsem odhadla předem a nebyla jsem překvapená, když docházelo k "šokujícím" odhalením. Na druhou stranu konec mě velmi mile překvapil a líbilo se mi zacyklení zpět k 1. dílu. Druhá polovina knihy byla mnohem lepší.
Určitě doporučuji sérii dočíst, jestli nad tím váháte. Jen nemějte přehnaná očekávání, ať pak můžete být příjemně překvapeni. : )

21.05.2022 3 z 5

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

Drahouškové,
tato kniha je plná vtipu a filmových i seriálových narážek. Je psaná moderním jazykem, který především starší čtenáři nemusí vždy chápat. Ale pro mladou generaci je asi o to bližší. Zkrátka je ideální jen pro určitou skupinu lidí, řekla bych.

Lehkost se jí však odepřít nedá. Chemie mezi hlavními mě bavila od začátku až do konce. Nejlepší za mě však byly (nejen sarkastické) poznámky a hlášky. Nevím kam na ně autorka chodí, ale přidávají jejím knihám hodně. A ještě playlisty samozřejmě. Ty jsou také naprosto úžasné a posouvají příběh na vyšší level.

P.S. Já asi patřím k menšině příznivců alternativního konce. I když stále nejsem plně rozhodnutá. Já si ideální konec představuji jako směs knižního a alternativního konce + víc času pro Charlee a její duševní stav, aby mohla dospět a najít sama sebe.

19.04.2022 4 z 5