Liana Liana komentáře u knih

Predtým ako som ťa poznala Predtým ako som ťa poznala Jojo Moyes

Po čase som musela zmeniť tento komentár ku knihe. Podľa mňa je kniha preceňovaná a navyše mi príde plytká a povrchná. V živote sa ľuďom stávajú rôzne nešťastia a trápenia, nie vždy je to prechádzka ružovou záhradou, ale samovražda rozhodne riešením nie je. A darmo to niekto zaobalí do super romantického príbehu na oblbnutie masy, samovražda ostane stále samovraždou a napomáhanie pri nej napomáhaním.

18.12.2022

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Zmiešané dojmy. Na jednej strane silné myšlienky, na strane druhej ma rušilo nespočetne krát použité meno Božie nadarmo. Myslím, že toto dielo v sebe nesie viacero tém na zamyslenie.

17.03.2021 3 z 5

Za zatvorenými dverami Za zatvorenými dverami B. A. Paris (p)

Bolo to dobré, napínavé, rýchlo sa to čítalo, ale niečo mi tam chýbalo k 5 hviezdičkám. Trochu na kvalite ubral aj veľký počet chýb a preklepov (slovenské vydanie), ale samozrejme za to autorka a ani kniha samotná nemôžu.

19.09.2019 4 z 5

Mafie matek Mafie matek Kerstin Gier

Veľmi milé prekvapenie. Priznám sa, že som sa trocha bála sklamania, že to bude ďalší trápny pokus o humor na tému matky a deti. Naviac autorku som zatiaľ mala možnosť poznať len z jej fantasy trilógie, ktorá bola síce super, ale úplne iný žáner. No už po pár stranách som nevedela knihu pustiť z ruky. Ani neviem ako a bol koniec. Tak krásne, príjemné a oddychové chvíle pri knihe, som už dávno nezažila. Kniha je písaná sviežo, vtipne, má to tempo a priam z nej srší pozitívna energia. Naviac štýl humoru bol presne podľa môjho gusta. Všetkým túto knihu vrelo odporúčam. Pre mňa sa táto autorka stala práve obľúbenou a plánujem si prečítať aj ďalšie jej knihy.

05.06.2015 5 z 5

Romeo a Júlia Romeo a Júlia William Shakespeare

Kraaasne a smutneeee. Co viac dodat?

26.02.2015 5 z 5

Zrádný anděl Zrádný anděl Ulrike Bliefert

Berúc do úvahy pre akú vekovú skupinu je táto kniha písaná, to bolo veľmi dobré.

30.06.2021 4 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Úsmevné, trefné, miestami som sa v tom našla. Asi ako každý, kto rád číta knihy.

05.01.2021 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nemôžem si pomôcť, ale mňa tento príbeh až tak úplne neberie. Je pekný a má hlboké myšlienky, ale proste nie je to moja šálka kávy. Čo už. 100 ľudí, 100 chutí.

05.01.2021 3 z 5

Kniha ako stvorená na letné oddychové čítanie. Bolo to milé, zábavné, napínavé, pozitívne ladené.

02.08.2020 4 z 5

Tyrolské elegie a Král Lávra Tyrolské elegie a Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Poezii sice moc neholdujem, ale toto sa mi pacilo. Kratke a humorne. Paci sa mi autorova satira.

31.12.2019 4 z 5

Labyrint: Smrteľná liečba Labyrint: Smrteľná liečba James Dashner

Výborné zakončenie celej série. Nevedela som prestať čítať, až kým nebol koniec. Mám pocit, že každý diel bol napínavejší ako ten predtým. :-)

19.06.2019 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Prvá časť tejto trilógie je za mnou a teda páčilo sa mi to. A podstatne viac ako filmová verzia. A to som z filmu bola nadšená. Páčil sa mi aj originálny slovník chlapcov v labyrinte. Takže za mňa 5* a hurá čítať ďalej.

18.04.2019 5 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Na knihy o Zemeploche som pocula same chvaly a tak som bola zvedava. Prva kniha (Barva kouzel) ma az tak neohurila, ale tato druha bola vazne super. Perfektne som sa pobavila, styl humoru bol presne podla mojho gusta a o zaciatku az do konca bola kniha plna akcie. To sa nedalo prestat citat. Tesim sa na dalsie casti.

09.12.2015 5 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Velmi krásna kniha pre deti s este krajsim posolstvom. Odporúčam.

26.08.2015 5 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Skvelé. Z dielu na diel je to napínavejšie. Akurát ma mrzí, že na Winter si ešte nejaký čas musím počkať, kým vyjde. Hmm... už nech to je.

28.06.2015 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Táto trilógia bola neskutočná. Krásna, rozprávková, svieža, romantická, napínava a vtipná. Patrí k mojim najmilším knihám. Všetkým odpoŕúčam.

03.01.2015 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Krásna a romantická fantasy. Presne podľa môjho gusta. Teším sa na ďalšie diely. Úplne úžasný oddych na sviatočné dni.

28.12.2014 5 z 5

Iba jeden rok Iba jeden rok Gayle Forman

Velmi krasny pribeh lasky. Nevedela som prestat citat, az kym nebol koniec. A znova ako pri prvej casti, som sa rozhodla, ze si musim precitat aj nieco od Shakespeara.

09.07.2014 5 z 5

Experiment Experiment Veronica Roth

Celá trilógia sa mi veľmi páčila vrátane tejto poslednej časti. Nevedela som to prestať čítať, až kým nebol koniec. Síce som si na konci trošku poplakala, ale napriek tomu sa mi to páčilo. Hlavné postavy mi boli veľmi sympatické, okrem pozitív mali aj svoje chyby a to im dávalo na reálnosti. Aj napriek veľkému počtu postáv, ktoré sa v trilógii premleli, sa v tom dalo dobre orientovať a každá postava bola zapamätateľná. Páčili sa mi aj hlbšie myšlienky v knihe o hodnotách života. A ten záver... mne sa to páči tak, ako to je, aj keď je to možno trocha smutné, ale pekné a reálne. A dojemné.

27.05.2014 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

skvelá kniha, napätie od prvej po poslednú stranu, nevedela som prestať čítať, zdala sa mi ešte lepšia ako divergencia, ale to možno preto, že tú som čítala hneď po pozretí filmu a nebolo to už potom pre mňa také napínavé. Každopádne sa neviem dočkať ako ešte dnes otvorím tretiu časť tejto trilógie a začítam sa do nej. Som veľmi zvedavá, ako sa to celé skončí.

19.05.2014