levras levras komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Skvělá knížka! Neuvěřitelně lidská, s laskavým humorem, pro mě nejsilnější moment - když Ove vejde do své předsíně, zabouchne za sebou dveře a rozbrečí se. Knížka na mě působila tak intenzivně, že ke konci jsem měla sto chutí napsat Ovemu dopis a jen nerada jsem si připouštěla, že žádný Ove vlastně neexistuje. Poslední stránky jsem taky probrečela a vůbec nepomohla myšlenka, že je to "jen" knížka. Tyhle závěry v řadě knížek působí kýčovitě, tady to naopak celý příběh umocnilo, o tom je prostě život. Krásné, humorné, dojemné, smutné - pro mě je to určitě jedna z nejhezčích knížek, které jsem četla.

28.02.2015 5 z 5

Murakami sice nezklame nikdy, ale už jsem od něj četla lepší knížky - třeba 1Q84, Kafku na pobřeží nebo Norské dřevo. Kronika ptáčka na klíček má skvělé momenty a myšlenky a metafory, ale byly i části, které mě moc nebavily.

28.02.2015 3 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Velké zklamání, některé knížky má Coelho sice slabší, ale tohle je o 100 % horší než cokoliv, co jsem od něj četla. Když to srovnám s Alchymistou, Poutníkem, apod., jakoby to psal úplně někdo jiný. Líčení milostných scén na mě působí, jakoby se chtěl zalíbit (což snad nemá zapotřebí) příznivcům knih typu "50 odstínů šedi", závěr pak s ohledem na obsah knihy působí jako "pěst na oko" a většina vět vyznívá jako klišé, vůbec tam není to "mezi řádky", co si člověk najde v jiných knížkách tohoto autora. Dočetla jsem jen proto, že nemám ráda nedočtené knihy. Ale jsem ráda, že to mám za sebou....

17.01.2015 1 z 5

Další krásná knížka od Murakamiho, někdy jsem si při čtení říkala "Jak to ten chlap dělá, že mi vidí do hlavy?". Dokáže neuvěřitelně dokonale zformulovat myšlenky, které člověku (a asi nejen mě) lítají hlavou, ale nikdy by je tak přesně nedokázal vyjádřit a vystihnout. Asi jsem knížku četla v období, kdy jsem na ni byla naladěna a našla jsem si v ní spoustu věcí, které mě oslovily. Už aby od Murakamiho zase něco v češtině vyšlo!

17.05.2015

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

Famózní stejně jako kniha 1 a 2, kdyby popsal 1000 stran, i tak by to pro mě bylo málo. :-)

18.01.2015

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Famózní!

18.01.2015 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Asi jsem měla velká očekávání, možná, kdybych knížku četla dřív, než "Muž jménem Ove", vnímala bych ji jinak. Není špatná, ale Ove je Ove.

02.08.2015 3 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Asi jsem měla od knížky velká očekávání, po přečtení všech možných recenzí a doporučení. Knížka je sice hodně dobrá, ale mám pocit, že je přeceňovaná. Mnohem víc mě oslovily knížky od Lars Keplera nebo Jo Nesba.

17.05.2015