Leona91 Leona91 komentáře u knih

Angelika v pokušení Angelika v pokušení Anne Golon (p)

Tato kniha již nedosajuje takych kvalit jako první šestice série. Bavila mě až s příchodem známého "krále otroků", který alespoň oživil děj. Velmi mě na konci knihy iritovalo chování Joffrey k Angelice myslim že ji chtěl trestat úplně zbytečně. Dále mě na knize vadí ty mystické vize. Nemůžu se srovnat s tím, že žena jako Angelika jim věří a příklada nějakou důležitost. Hodně se tam mluví o ďáblovy a já nemůžu uvěřit, že tak praktická žena jakou byla na dvoře zázraků, mazaná obchodnice, ozdoba ve Versailles klesla k nějakému mystičnu.

08.03.2019 3 z 5

Nezkrotná Angelika Nezkrotná Angelika Anne Golon (p)

Velmi dobrodružná kniha. Vůně orientu ji okořenila a na chvíli jsme si mohli oddechnout od francouzského dvoru, který mě osobně však bavil. Občas jsem však úžasla nad hlouposti Angeliky. Všichni ji přesvědčovali aby necestovala do středomoří, vylíčili ji ty nejhorší scénáře a pak kdyz se náplni tak je velmi překvapená. Několikrát měla štěstí a vyklouzla z nepříjemnych chvilek, ale skrze svou lehkovážnost se dostala do horší situace. Dále me osobně hodně vadilo, že několikrát měla možnost se dozvědět kdo je její manžel a vždy z toho sešlo. Příběh se mi však celkove líbil a oblíbila jsem si i některé postavy. Bohužel zrovna ty postavy měli smutný konec a dodnes mi strašně vadí smrt Savaryho, kterého jsem měla velmi ráda a rozhodně si taky konec nezasloužil. Musím říci, že je to jedna zposledních knih,které v sérii ráda čtu. Knihy v Americe mě moc neoslovili a příběh mě začal následně bavit až manželé de Peyrac přijeli do Quebecu.

08.03.2019 5 z 5

Angelika 2 – Cesta do Versailles Angelika 2 – Cesta do Versailles Anne Golon (p)

Jeden z nejlepších dílů serie. Přečetla jsem ji jedním dechem a určitě se k ní ještě vrátím. Musím vyzdvihnout postavu Desgreze, kterou jsem si naprosto zamilovala. Hodně hlavní hrdince pomáhá a jejich "vztah" přátelství má v celé sérii zajímavý vývoj. Líbilo se mi pařížské podsvětí a následně nahlédnutí do života měšťáků bylo zajímavé. Lze jen Angeliku obdivovat jak dokázala z ničeho vystoupat na vrchol. Aféra u rudé masky byla hrozná. Taktéž je pro mě překvapivá postava prince de Conde a má mé symypatie.

08.03.2019 5 z 5

Angelika – Markýza andělů Angelika – Markýza andělů Anne Golon (p)

Úžasné dílo, které otvírá dveře k dalším kniham o krásné markýze. Začátek byl však trošku dlouhý a nudný, dětství nemuselo být tak moc rozepsáno. Naopak jsem měla pocit, že autoři mohli věnovat více stránek životu ústřední dvojice hrdinů. Byla jsem okouzlená jak se postupně z Angeliky stává žena, trubadúrske popisi se mi moc líbili. Bylo naprosto skvěle číst si o vznikají lásce a následně fascinující jak závist a touha po moci může vše zničit. Pasáže u soudu jsem těžce nesla a prožívala jsem vše s hlavní hrdinkou, i když jsem věděla že to slavný velký kulhavec z Langedoku přežil. Jako úvod do série je kniha velmi vydařená a obsahuje mnoho historických dat.

Magie mrtvých Magie mrtvých Ilona Andrews

Vydařená první kniha série. Zpočátku mě trvalo se zorientovat,ale posléze jsem tomu propadla. Přijde mi nevšední nápad o aktuálním světě kde se magie střídá a technikou. Velmi originální. Navíc milostná linka není hlavní náplní knihy což mi naprosto vyhovuje.

Magie ničivá Magie ničivá Ilona Andrews

Pro mě zatím top díl série, vůbec mi nevadilo že jsem četla méně o Curranovi a bylo tady více Hugha, který mě prostě nehorázně baví a díky něm knihy nejsou stále stejné. Nevím jakým způsobem se to stalo,ale preceptor železných psů je můj velký oblíbenec a značně mu fandím. Konečně se objevil i velký pan otec a jsem mile překvapená, poněvadž je mi docela sympatický. Konecne dostali svůj prostor i alfy krys a Robert je pro mě příjemně překvapení. Za mě prostě úžasná kniha

Rubínový kruh Rubínový kruh Richelle Mead

Série se četla dobře, avšak musím se přiznat že VA považuji mnohem za lepší. Pokrevní pouta jsem začala číst převážně proto, že jsem se znovu mohla potkat s postavou Rose a Dimky (bohužel v malé míře). Jsem ráda, že Adrian našel své štěstí, ale prostě nemůžu se zbavit dojmu, že celé sérii PP něco chybělo. Nejvíce mě zajímaly pasáže s Rose a Dimitrim a taktéž jsem se u nic nejvíce pobavila. Čtyři hvězdy dávám pouze díky mým oblíbencům z VA.

08.03.2018 4 z 5

Rozesmátá mrtvola Rozesmátá mrtvola Laurell K. Hamilton

Stále mě autorka nepřestává překvapovat, byla jsem nadšená koncem knihy

18.02.2018 5 z 5

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Velmi zajímavý úvod do první knihy, zpočátku jsem byla chvíli ztracená, avšak velmi rychle jsem se vzpamatovala a naprosto jsem knize propadla

18.02.2018 5 z 5

Potížistka Potížistka Lenka Lanczová

Velmi zajímavá kniha, Šárka v životě moc štěstí neměla, Ben byl s prominutím idiot i když rozhodně by mě zajímalo jak dopadl. Doufám že Jarek vše da, bylo mi ho strašně moc líto. Tato kniha by rozhodně zasloužila mít své pokračování

09.12.2017 4 z 5

Třináctá komnata Třináctá komnata Lenka Lanczová

Tomáš je má srdcová záležitost takže jsem si knihu velmi oblíbila, ale pouze díky němu.Doufám,že se konečně i on dočká svého šťastného konce. Linda mi moc k srdci nepřirostla. Dokážu si k němu představit lepší partnerku. Velmi pozitivně hodnotím i malou zmínku o Monice a Mikim ze série šeptej. Jsem ráda, že jsou nestálé spolu.

09.12.2017 5 z 5

Létem políbená Létem políbená Lenka Lanczová

Kniha se nečetla špatně, jen jsem si k ní bohužel nedokázala najít vztah. Rozhodně mě neurazila, avšak autorka má spoustu lepších knih.

09.12.2017 3 z 5

Život na ostro Život na ostro Lenka Lanczová

Kniha byla velmi čtivá hlavně pasáže s Matym. Musím vzít však jednu hvězdičku za ten konec, dle mého názoru kniha nemá ukončeny dej a to mě docela vadí

09.12.2017 4 z 5

Pojď se mnou, Radko! Pojď se mnou, Radko! Lenka Lanczová

Nejlepší náctiletá triologie jako jsem cetla. Pavla jsem si velmi oblíbila. Jako náctiletá jsem se ke knize stale vracela. Všechny tři knihy byly naprosto skvělé

09.12.2017 5 z 5

Holky někdy koušou Holky někdy koušou Chloe Neill

Velmi zajímavá kniha, dobrý začátek serie. Ani kousek stránky jsem se nenudila

26.11.2017 5 z 5

Mrtví v rodině Mrtví v rodině Charlaine Harris

Kniha se mi líbila hlavně jsem doslova zhltla pasáže s malým Hunterem, byl kouzelny a to jeho jsem král kacenek

11.11.2017 5 z 5

Hůř než mrtví Hůř než mrtví Charlaine Harris

Slabší díl na události, avšak během odpoledne jsem ho přečetla bez problémů. Líbí se mi jak Sookie pomalu propadá Ericovu kouzlu víc a víc, jejich pasáže jsou skvělé

11.11.2017 4 z 5

Všichni mrtví Všichni mrtví Charlaine Harris

Skvělí díl patří k těm nejlepším, ani chvilku jsem se nenudila a úplně mě dostala poznámka ó Florence Nightingale hodně jsem se pobavila, nehledě na to že scény s Sookie a Erica jsou skvělé

09.11.2017 5 z 5

Mrtví pro svět Mrtví pro svět Charlaine Harris

Skvělí díl, dějová linie se točí kolem Sookie a Erica což mi naprosto vyhovuje. Čím méně Billa tím lépe. Eric je prostě úžasný a díky tomu že je v knize stale jsem ji přečetla jedním dechem. Pro mě nejlepší kniha série

08.11.2017 5 z 5

Vampýrská akademie (komplet) Vampýrská akademie (komplet) Richelle Mead

Miluji tuto sérii knih, tým Romitri je úžasný. Celou sérii jsem si přečetla dvakrát po sobě. V průběhu roku jsem se stále ke knihám vracela. Tyto knihy me nikdy neomrzí. Nepamatuji si, že bych nějakému příběhu někdy propadla tak jako VA. Pro mě je to srdcová záležitost a všem celou sérii vřele doporučuji ke čtení

07.11.2017 5 z 5