lenka7348 lenka7348 komentáře u knih

Pařížanka Pařížanka Sophie Bardot

Autorka zvolila neobvyklý styl, díky čemuž je kniha neobyčejně zajímavá a poutavá. Tomu dopomáhá také děj plný zvratů, erotického napětí a barvitý popis měst. Nicméně je příběh jen těžko uvěřitelný a naivita hlavní hrdinky občas značně zarážející. Konec by zasloužil lepší vysvětlení celého vyprávění, ale je možné, že si autorka nechala "otevřená vrátka" pro další pokračování.

13.12.2016 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

"Slepá mapa" mě zaujala hned od začátku. Dobře se četla a bylo zajímavé sledovat osudy jedné rodiny, která je nucena se přizpůsobovat jednotlivým režimům. Prostě je to kniha, která donutí člověka přemýšlet...

08.12.2016 5 z 5

Nekorunovaná královna Nekorunovaná královna Zora Beráková

Kniha mě obsahem zaujala, doplnila jsem si znalosti z období české historie, které mě jinak tak trošku minulo. Nicméně se mi nečetla moc dobře, doslova jsem se jí prokousávala, a někdy se i přemlouvala k jejímu dalšímu otevření. Možná to bude tím, že se jedná o níže zmíněnou kompilaci odstavců z několika jiných knih.

05.12.2016 3 z 5

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Jako vždy dokonale čtivé propojení historie a detektivky, oblíbené postavy, zajímavá zápletka. Prostě a jednoduše: Pan Vondruška opět nezklamal. :)

16.11.2016 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Domnívám se, že se jedná o skvělé doplnění celé této série. Člověk měl takto možnost nahlédnout blíže do myslí některých postav, jejichž příběh nebyl v knize detailně popsán. Líbilo se mi také, jak se autorka věnovala životu "poté" posledních účastnic Selekce. Vždycky se mi honí hlavou, kam se jednotlivé postavy posunuly, a zde jsem to konečně mohla odhalit. :-)

10.11.2016 4 z 5

Forma scénáře mi při čtení nijak nevadila. Námět se mi velmi líbil, nenapadlo mě, kam se dá příběh Harryho Pottera ještě posunout. Teď už jen doufat, že bude filmová verze. :-)

01.11.2016 5 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Kniha "Dobře mi tak" se mi nečetla tak dobře jako "Bábovky", i když je psána stejným stylem. Překvapivé bylo, jak se tato na pohled křehká žena dokázala dokonale vcítit do muže a napsat knihu jeho očima. Kniha jistě stojí za přečtení, ale jednou stačilo.

31.10.2016 3 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Opět jsem se smála jako pominutá, až se za mnou lidi v autobuse a na jiných veřejných místech otáčeli. Pan Boček prostě nikdy nezklame. :-)

19.10.2016 5 z 5

Sedm dopisů z Paříže Sedm dopisů z Paříže Samantha Vérant

Nestává se mi, že bych knihu nedočetla. U této se mi to bohužel stalo. Nic tak přeslazeného a méně uvěřitelného se mi do ruky asi ještě nedostalo. Hlavní hrdinka mi přišla velmi zvláštní a Jean-Luc zase působil jako nějaký úchylák. Námět byl celkem ucházející, ale provedení opravdu těžce pokulhává. Co se týče francouzských vět v textu, ty mi nepřekážely, jelikož francouzsky umím. I kdybych neuměla, tak by mi to taky moc nevadilo, protože fráze byly většinou následně přeloženy/vysvětleny a nejednalo se o nějaké moc významné pasáže, kvůli kterým by se člověk ztrácel.

17.10.2016 1 z 5

Na knihu jsem se těšila, ale mám z ní velmi rozporuplné pocity. Na jednu stranu se poměrně dobře četla, na druhou mi přišel příběh přitažený za vlasy a hlavní hrdinku bych s chutí proliskala. Nehledě na to, že Edward projevuje známky schizofrenie a neléčené agrese.

04.10.2016 2 z 5

Já a pan Jones Já a pan Jones Lucy Diamond (p)

Kniha se mi velmi líbila, stejně jako Kavárna na pláži od téže autorky. Opět skvěle napsáno, příběh je dojemný a plný zvratů. Konec sice přeslazený, ale aspoň to v člověku probudí pocit, že ne vše je předem ztraceno.

30.09.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha mě pohltila natolik, že jsem ji přečetla za jediný den, což se mi nestává příliš často. Nejvíce se mi líbila provázanost postav a to, že jsem se díky autorčině skvělému popisu dokázala do jednotlivých hrdinek vcítit.

19.09.2016 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Knihu jsem precetla jednim dechem, opravdu napsano velmi ctive.

15.09.2016 5 z 5