Lena91 Lena91 komentáře u knih

Hrob kolibříka Hrob kolibříka Jennifer Skutelsky

Zvláštní, jiný, nový... takový mám pocit z tého zvláštní, jiné knihy. Určitě neotřelé dílo, ve kterém kombinace magického realismu s jeho typickými popisnými pasážemi krajiny a zápletka téměř až nadpřirozená vytváří něco, co Vás zaujme a nenechává vás knihu odložit.

28.06.2018 3 z 5

Skrytá píseň Skrytá píseň Valentina Nazarova

Ještě než jsem otevřela Skrytou píseň, jsem věděla, že to bude úžasné čtení. A taky je. Přesně tento typ příběhů mám ráda. Pomaloučku se odkrývající úlomky tajemství, objevování indícií k nalezení dalšího úlomku, informace, která mladou Niku posune zase o něco blíže k nalezení své sestry. Takové to mladistvé pozadí, sex, drogy a roc´n´roll spíš přitáhne mladší čtenáře, ale každého hudebního fanouška skrytá píseň prostě dostane. 5*

19.05.2018 5 z 5

Čtyři kousky chleba Čtyři kousky chleba Magda Hollander-Lafon

Tahle knížka mě popravdě vůbec nezaujala. Ačkoliv chápu, že člověk s těmito prožitky se s tím musí nějak vypořádat, místo svědectví z Osvětimi nám takhle paní přináší spíše možnosti, jak se s tím vypořádat, čímž se najednou ocitneme uprostřed nějaké ezo knížky. Zachraňuje to pouze ta historická poznámka na konci.

06.05.2018 1 z 5

Mě osobně, jako člověku, kterého velmi mrzelo, že už Harry Potter sedmým dílem končí, to krásně vtáhlo zpátky do Bradavic. Nejvíce se povedlo cestování časem a demonstrace toho, jak jediná malá drobnost změní úplně všechno a fanoušci HP opět mohou zaměstnat svou mysl tím, jaký by byl svět HP třeba v době "za Voldemorta a chabrost".

24.03.2018 5 z 5

Čarodějův odkaz Čarodějův odkaz Ondřej S. Nečas (p)

Taková příjemná pohádková fantasy oddechovka. :) Žádné velkolepé nové světy a říše, ale stará klasika (čaroděj, princ, kouzla, láska)

24.03.2018 3 z 5

První dojmy První dojmy Charlie Lovett

Snad ani není možné se rozhodnout, která z knih Charlieho Lovetta je lepší. Obě jsou úžasné, propracované a čtivé natolik, že odtrhnout se je téměř nemožné. Pane spisovateli s velkým P.. ...chci další příběh :)

06.11.2017 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Šest černých duší černějších než křídla vran, šest vyvrženců Ketterdamu, šest psanců, jež se vydávají na sebevražednou výpravu, která nabízí pouze dvě možnosti: hromadu peněz nebo smrt. To je nový svět Leigh Bardugy. Černější, zlejší, propracovanější…..takový, který Vás dostane. Stejně jako mě.
O 5* si přímo říká a taky je má. Úžasný :)

19.10.2017 5 z 5

Dobrodružství milovníka knih Dobrodružství milovníka knih Charlie Lovett

Milovníkovi knih prostě musím dát 5* za rafinovaně promyšlený děj poodkrývající tajemství celého příběhu a hlavně "Pandosta". Láska ke knihám, tajemství původu vzácných tisků, vražda a další zápletky se v knize odhalují čtenářům ze stránky na stránku prolínáním tří časových pásem, které ačkoliv může být matoucí, je prostě geniální.

18.09.2017 5 z 5

Naděje umírá poslední Naděje umírá poslední Halina Birenbaum

Pokud jste navštívili Osvětim a Březinky, o to víc Vás tato kniha dostane. Autorka neskutečně čtivě a poutavě popisuje každý detail života v těchto "táborech smrti". Vyprávění ve spojení s vlastním zážitkem z náštěvy tábora ve mě evokovalo dojmu, že to místo velmi dobře znám a o to víc jsem se dokázala vcítit do Halinky. Přesně jsem věděla, jak velké jsou ony baráky, kde se vězěňkyně válely na zemi, kam chodily pracovat, jak "velké" byly ony pryčny, na kterých se mačkaly po šestnácti, jak vypadalo místo, kde byl svoláván apel i krematorium a plynové komory. Věřím tomu, že i pro člověka, který o tomto hrozném nacistickém teroru mnoho neví, je ta kniha nejen obrovským přínosem z hlediska poznávání historie, ale i z hlediska pohledu na životní hodnoty a celkově skvělým čtením, i když dosti pochmurným. Za mě 5*

22.07.2017 5 z 5

Dech Dech Sarah Crossan

Již z anotace na mě námět knihy doslova křičel: "přečti si mě". Nápad skvělý, postapokalyptické příběhy zbožňuju a nedostatek kyslíku ve světe je vcelku neotřepaný motiv, zatímco všude jinde se opakuje námět s elektřinou. Ačkoliv je to spíš zaměřené na mladší čtenáře, kniha má určitě na to zaujmout i starší čtenáře a vtáhnout je do děje. Za zpestření považuji střídaní dějových linek a perspektiv pohledu.

22.04.2017 3 z 5