Dobrodružství milovníka knih ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Peter Byerly vlastně ani nevěděl, jak se dostal právě do tohoto antikvariátu. Před devíti měsíci jím otřásla smrt jeho milované manželky Amandy, přestěhoval se ze Severní Karolíny na anglický venkov a doufal, že se tu znovu vrátí ke svému koníčku - sbírání a restaurování vzácných tisků. Když však otevře svazek z 18. století o shakespearovských podvrzích, vypadne z něj - Amandin portrét! Přestože akvarel očividně pochází z viktoriánských časů, podobnost je tak neuvěřitelná, že Petera posedne myšlenka přijít záhadě na kloub. Pátrá po stopách obrazu v historii a nakonec objevuje knihu, která by mohla s jednoznačnou platností říci, zda Shakespeare opravdu byl autorem svých her. Brilantní román o lásce a vzácných knihách tak prozkoumává i jednu z nejdráždivějších literárních záhad všech dob....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/228827/dobrodruzstvi-milovnika-knih-228827.jpg 3.9199
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno (ekniha), Paseka
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (65)

Kniha Dobrodružství milovníka knih

Přidat komentář
alenkacermi
21. srpna

Tak. Na tuhle knihu jsem se těšila. Děj je rozehrán do tří časových rovin. Bavil mě posun Pandosta staletími. Přesto mě první polovina knihy moc neuchvátila, naštěstí pak dostal příběh takový spád, že jsem během odpoledne překvapivě dočetla. Konec je smutný a zároveň těžko uvěřitelný.

PeM
22. května

Asi tu na mě bylo nějak moc postav, kdy už jsem pak přemýšlela, kdo je tedy z panství, kdo z domu, kdo co vlastnil, kdo s kým.... pokaždé, když jsem knihu na chvíli odložila a pak se ke čtení vrátila, přišlo mi to, že vlastně začínám nanovo...celkový dojem je takový průměr.


Leona333
02. dubna

Nejsem si jistá, zda touto knihou nechtěl autor vzdát hold velikánům své doby jako byli Robert Green, Thomas Dekker, Christopher Marlowe a v neposlední řadě William Shakespeare. Kniha je podle mého trochu nešikovně řešena - psána. Sice se nám autor skrze tři časové roviny snaží osvětlit vznik a získání některých, divadelních her od Williama Shakespeara za pomoci ústřední, současné postavy Petera Byerlyho, který je knihkupec, antikvář. Ten v průběhu celé knihy řeší, i svůj vlastní život a vztah ke své zesnulé ženě Amandě...
Kniha nijak neurazila, ale ani nenadchla.

Selket
14. března

Začátek mě strašně moc bavil a stránky mi ubíhaly ani nevím jak, ale konec byl dost přitažený za vlasy, možná, že kdyby byl v rámci uvěřitelnosti stejně jako začátek, pak bych nebyla tolik zklamaná.

novecento
08. března

Kniha mne překvapila dobře zvládnutým rozsahem zdánlivě okrajového tématu, jako je záliba-sběratelství starých knih a autorských tisků všeho druhu. Kniha má několik slabších míst díky časovému vrstvení jednotlivých kapitol, ale v mnoha ohledech to autor napravil povedeným vystihnutím osudových příběhů a charakteru hlavních postav tohoto románu. Je to zajímavé čtení, knihu doporučuji.

EmillyT
05. března

Kniha mě zaujala svým názvem. Chvilku trvalo než jsem se do příběhu opravdu začetla, ale tři prolínající se dějové linie čtenáře brzy vtáhnou do děje. Postupně se z příběhu stala napínavá detektivka, která překvapila svým koncem.

Aprilek
01.12.2019

Tuto knihu jsem našla kvůli Čtenářské Výzvě a jsem za to ráda. Byla napínavá.

Irsaf
23.11.2019

Moc fajn čtení... Kniha s prvky detektivky, z knižního prostředí...
Jsem ráda, že jsem knihu zařadila do čtenářské výzvy...

1

Doporučujeme

Kulička (3 povídky)
Kulička (3 povídky)
Dítě číslo 44
Dítě číslo 44
Utajovaný projev
Utajovaný projev
Omyl
Omyl

Autor a jeho další knihy

Charlie Lovett
americká, 1962

Podobné knihy

Kniha Dobrodružství milovníka knih je v

Právě čtených1x
Přečtených257x
Čtenářské výzvě76x
Doporučených26x
Knihotéce166x
Chystám se číst175x
Chci si koupit25x
dalších seznamech2x