Dobrodružství milovníka knih ekniha

Peter Byerly vlastně ani nevěděl, jak se dostal právě do tohoto antikvariátu. Před devíti měsíci jím otřásla smrt jeho milované manželky Amandy, přestěhoval se ze Severní Karolíny na anglický venkov a doufal, že se tu znovu vrátí ke svému koníčku - sbírání a restaurování vzácných tisků. Když však otevře svazek z 18. století o shakespearovských podvrzích, vypadne z něj - Amandin portrét! Přestože akvarel očividně pochází z viktoriánských časů, podobnost je tak neuvěřitelná, že Petera posedne myšlenka přijít záhadě na kloub. Pátrá po stopách obrazu v historii a nakonec objevuje knihu, která by mohla s jednoznačnou platností říci, zda Shakespeare opravdu byl autorem svých her. Brilantní román o lásce a vzácných knihách tak prozkoumává i jednu z nejdráždivějších literárních záhad všech dob....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/228827/dobrodruzstvi-milovnika-knih-228827.jpg 3.8167
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno: (ekniha), Paseka

Kniha Dobrodružství milovníka knih

hapac

Měla jsem větší očekávání, takže jsem po dočtení trochu na rozpacích. Knížky mám moc ráda, takže každý, kdo knihy píše, tiskne, prodává či restauruje mám můj obdiv. Nevadila mne ani trošku fóbie hlavního hrdiny, ale celkově mne připadal děj takový zvláštní. Jednak jsem byla zmatená v té historické části a pak děj ze současnosti byl také chvílemi nějak těžko uvěřitelný až prapodivný.

petunkav

Kniha byla velmi příjemná, zajímavá. Skvělé dějové i časové prolínání. Splnila mé očekávání.
Jednu hvězdu odebírám za lehkou zmatečnost v historické části - možná byl problém ve mě, netuším.

BludickaJulie

Neskutočne fascinujúca kniha, ktorá čitateľa vtiahne do deja. Neotrelosť spočívala aj v tom, že kapitoly striedali obdobia v ktorých sa príbeh odohráva.

AndrejDoo
13.12.2018

trochu jsem se občas ztrácel v datech, ale od půlky jsme se do příběhu krásně začetl, jen konec byl možná až moc smutný.

a taky mě příjde že posledních pár kapitol je psaných stylem : už mě to nebaví tak to trochu urychlíme ( děj najednou dostane spád)

sicilia14
02.11.2018

Príbeh vyrovnávania so stratou blízkeho a jediného človeka, ktorý spája hlavnú postavu s reálnym svetom, vela zaujímavého zo sveta starých kníh.

freejazz
30.10.2018

Love store medzi knihami a vzácnymi tlačami. výborné čítanie a hoci sa postupne dalo vydedukovať, ako to celé skončí, stálo to za ten čas. no a po dlhom čase ma kniha prinútila gúgliť a niečo viac sa dozvedieť.

pip11
18.09.2018

Pěkné ale na 5* to není.

Freedomova
10.07.2018

Po mnoha letech se mi stalo, že jsem šla spát až v půl páté ráno, protože jsem to prostě musela dočíst! O dvě hodiny později jsem sice nenáviděla zvuk budíku, ale svého rozhodnutí jsem nelitovala - kniha je úžasná! Promyšlený příběh, skvěle se čte, hned vtáhne do děje a zápletka je geniální. Všem milovníkům knih vřele doporučuji :)

Charlie Lovett
americká, 1962