Dobrodružství milovníka knih ekniha

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Peter Byerly vlastně ani nevěděl, jak se dostal právě do tohoto antikvariátu. Před devíti měsíci jím otřásla smrt jeho milované manželky Amandy, přestěhoval se ze Severní Karolíny na anglický venkov a doufal, že se tu znovu vrátí ke svému koníčku - sbírání a restaurování vzácných tisků. Když však otevře svazek z 18. století o shakespearovských podvrzích, vypadne z něj - Amandin portrét! Přestože akvarel očividně pochází z viktoriánských časů, podobnost je tak neuvěřitelná, že Petera posedne myšlenka přijít záhadě na kloub. Pátrá po stopách obrazu v historii a nakonec objevuje knihu, která by mohla s jednoznačnou platností říci, zda Shakespeare opravdu byl autorem svých her. Brilantní román o lásce a vzácných knihách tak prozkoumává i jednu z nejdráždivějších literárních záhad všech dob....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/228827/dobrodruzstvi-milovnika-knih-228827.jpg 3.9179
Žánr
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno (ekniha) · Paseka
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (54)

Kniha Dobrodružství milovníka knih

Přidat komentář
Duski55
14. října

Pútavý názov, príťažlivá anotácia, povzbudivé recenzie. Avšak, priznám sa, knižka samotná mi všetky tieto pozitívne informácie až tak úžasne nepotvrdila. Pre bežného čitateľa - NEzberateľa historických dokumentov a kníh, akým som ja - bolo zberateľské prostredie a jeho detailné popisy v prvej polovici románu trochu odťažité a preexponované. Pravdu povediac som hodlal knižku zhruba po polovine odložiť ako jednu z mála, ktoré som nedočítal do konca, avšak v druhej polovine sa dej podstatne zrýchlil, zdramatizoval a už ma nepustil. Dokonca, vďaka niektorým svojim obratom, pripomínajúcim béčkové detektívky, sa dej zrýchlil až príliš a prispel k môjmu celkovo veľmi zmiešanému pocitu z knižky.

sarekaslukova
13. října

Opravdu jsem ráda, že díky čtenářské výzvě se mi do ruky dostala tato kniha. Líbilo se mi jak příběh má 3 časové osy, které se na konci spojily v jednu. U každé té osy jsem cítila jiné emoce v roce 1995 jsem byla napnutá jak to bylo dobrodružné, v roce 1985 jsem byla zamilovaná do milostného páru a osa z dávné historie byla odpočívací. Jen mi trošku přišlo, že některé věci, které bych osobně více rozepsala do hloubky byli napsaný hopem.

milena8281
08. října

Velmi napínavý a čtivý příběh o pátráních. Pátrání po "svatém grálu", po autorovi akvarelu i po smyslu života po ztrátě milovaného člověka. Několik dějových linií, které se nakonec spojí do jedné. A v hlavní roli knihy .... co víc si může knihomol přát.

Francois17
25. září

Krásná kniha o starých knihách. Nádhera, čtení jsem si moc užíval.

rozvera
28. srpna

Autor zavádí čtenáře do světa sběratelů starých tisků, jejich padělatelů, restaurátorů a antikvářů. Velmi umně splétá osudy lidí v průběhu čtyř staletí, kteří jsou nějak spojeni s osou příběhu, starým prvotiskem, vzniklým na sklonku šestnáctého století. Je to sice fiktivní příběh, i když některá jména z minulých dob jsou autentická. Vyprávění je dějově bohaté, s detektivními prvky i s ryze osobními prožitky protagonisty příběhu. Kniha se mi velice líbila.

lydieh
16. srpna

Velmi zdařilý román, který potěší srdce všech knihomolů - něco z historie, velká love story a v závěru i lehce krimi, byť ne zcela uvěřitelné... Prolínání dějových rovin celkem srozumitelné, i ten historický příběh kolem W. Shakespeara zajímavý a poučný. Vřele doporučuji, mne kniha nadchla!

hapac
08. dubna

Měla jsem větší očekávání, takže jsem po dočtení trochu na rozpacích. Knížky mám moc ráda, takže každý, kdo knihy píše, tiskne, prodává či restauruje mám můj obdiv. Nevadila mne ani trošku fóbie hlavního hrdiny, ale celkově mne připadal děj takový zvláštní. Jednak jsem byla zmatená v té historické části a pak děj ze současnosti byl také chvílemi nějak těžko uvěřitelný až prapodivný.

petunkav
07. února

Kniha byla velmi příjemná, zajímavá. Skvělé dějové i časové prolínání. Splnila mé očekávání.
Jednu hvězdu odebírám za lehkou zmatečnost v historické části - možná byl problém ve mě, netuším.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Autor a jeho další knihy

Charlie Lovett
americká, 1962

Podobné knihy

Kniha Dobrodružství milovníka knih je v

Právě čtených2x
Přečtených224x
Čtenářské výzvě59x
Doporučených25x
Knihotéce121x
Chystám se číst163x
Chci si koupit24x
dalších seznamech1x