lena.o.knihach lena.o.knihach komentáře u knih

Pokrevní cejch Pokrevní cejch Tracy Deonn

Pokračování Mýtonošů navazuje na konec prvního dílu bez nějakého dlouhého povídání okolo. Já se do Mýtonošů totálně zamilovala a vůbec mě nenapadlo, že by na tom Pokrevní cejch mohl být jinak

Tohle je přesně ten případ, kdy by bylo lepší, aby série měla pouze dva díly a nebyla to trilogie. Není to úplně typický vycpávkový díl, naopak jsem moc ráda, že jsem s postavami mohla strávit další dlouhé chvíle, ale děj této knihy by se dal v klidu shrnout do pár vět.

To, co se mi na Mýtonoších líbilo, tady už nebylo. Např. jsme opustili univerzitní prostředí a Bree je na útěku, skrývá se, zjišťuje, co přesně se stalo v minulosti, snaží se zlepšit v ovládání magie

Opět je to velmi čtivý díl, který mi hrozně utekl. Já si moc užila chvíle se Selwynem, jeho jsem si oblíbila už v jedničce a sympatické mi byly i nové postavy. Nějaká romantika nesměla chybět, ale nebylo jí zdaleka tolik, jak bych si přála.

Je tu pár "ale", které by se našlo, ale já miluju ten svět, fungování magie a mám slabost pro pár vyvolených, takže za mě se sice Pokrevní cejch nevyrovnal Mýtonošům, ale ani na chvíli mě nenapadlo, že bych sérii vzdala a netěšila se na 3. díl.

14.09.2023 4 z 5

Léto porušených pravidel Léto porušených pravidel K.L. Walther

Lepší zakončení letních prázdnin jsem si nemohla přát. Čekala jsem obyčejnou letní romanci, ale jejich rodinná hra, která čtenáře provází celým příběhem, knihu pozvedla na úplně jiný level a já byla velmi příjemně překvapená.

Na ostrov se sjíždí příbuzní ze strany ženicha i nevěsty, aby celý týden trávili spolu, připravovali věci na svatbu a hráli Atentát (něco jako hra na vraha, kdy po sobě stříkají z vodních pistolek).
Těch postav tam bylo vážně hodně a přiznám se, že některá jména jsem úplně nedávala, ale co se týče Meredith, Wita a jejich nejbližších, ti se dali zapamatovat v pohodě.

Léto porušených pravidel jsem zhltla jak malinu. Četlo se to samo, bylo to vtipný, chvílemi se řešili i vážné věci a na letní románek, který Mer vůbec neměla v plánu, se nečekalo příliš dlouho.

Tuto feel good romantiku - inspirovanou písněmi Taylor Swift - byste si určitě neměli nechat ujít. Mně nebude chybět v žádném seznamu knižních tipů na léto.

#spoluprace @grada_cz

02.09.2023 4 z 5

Stín bohů Stín bohů John Gwynne

Na první díl epické fantasy série Krvopřísežní mě nalákala obálka. Zaujala mě na první pohled, a když jsem poté viděla i dobré ohlasy na knihu, šla jsem do ní.

Sledujeme osudy tří hlavních postav:
Orka je lovkyně, milující matka a manželka, která se žene za pomstou.
Elva pochází z vlivné rodiny a utíká před osudem, který je pro ženu běžný. Ona ale touží po slávě jako válečnice.
Otrok Varg už nemá co ztratit a pokouší se dostat mezi slavné bojovníky - Krvopřísežní.

Ze začátku mě bavily všechny tři dějové linky. Postupně byl ale děj u Elvy a Varga podobný, protože v obou případech zde byly válečné skupiny a vydávaly se plnit úkoly.
Nejvíce se mi líbila linka Orky. Sice se do boje občas vrhala hlava nehlava, ale i tak mi byla nejsympatičtější.

Prostřední část mi přišla chvílemi zdlouhavá a čtení mi moc neutíkalo. Na konci se ale konečně začalo schylovat k něčemu velkému a to mě docela nalákalo na pokračování.

02.09.2023 3 z 5

Dcera měsíční bohyně Dcera měsíční bohyně Sue Lynn Tan

Už od prvních stran jsem věděla, že se mi do ruky dostal další skvost z nakladatelství Ocelot. Vše, co jsem od nich zatím četla, jsem hodnotila plným počtem hvězdiček a teď tomu nebude jinak.

Dcera měsíční bohyně je první díl dvoudílné série a mě na knihu nalákaly hlavně nadšené recenze ze zahraničí. Příběh nakonec ale zcela předčil má očekávání.

Sing-jin vyrůstá na Měsíci a nemá ani tušení, že ji její matka skrývá před Nebeským císařem. Když ji ale magie prozradí, je nucena utéct a konečně zažívá to pravé dobrodružství.
Prochází tvrdým výcvikem po boku císařova syna, bojuje s legendárními tvory, najde si přátele a také se poprvé zamiluje.

Milostný trojúhelník je zpracovaný skvěle. Já si oblíbila oba mužské hrdiny, takže se ani nedivím, že jim Sing-jin nedokázala odolat. I když já už mám vybráno, takže jsem zvědavá na pokračování.

I když mi čínská mytologie není moc blízká a o legendě o bohyni měsíce jsem doteď neslyšlela, vůbec nic to na zážitku ze čtení neubíralo. Naopak! Moc mě to zaujalo a sama jsem si o tom poté hledala nějaké informace.

Přestože má kniha 480 stran, já se ani na jedné nenudila. Je rozdělená na tři části a ve všech se toho spoustu děje. A hlavně, klobouk dolů za ten nádherně poetický styl vyprávění, který se jen tak nevidí!

29.08.2023 5 z 5

Každé další léto Každé další léto Carley Fortune

Tato letní romance se odehrává ve dvou časových rovinách. V současnosti žije Persefona Fraserová v Torontu, postupuje v kariérním žebříčku, o přítele nemá nouze a vše se změní, když přijme hovor od neznámého čísla.
V minulosti se vracíme do doby před více než deseti lety, kdy Percy prožívá první lásku a vše s tím spojené až do chvíle, než se všechno pokazí.

Miloval jsem tě.
Já vím.
Zlomila jsi mi srdce.
To vím taky.

Bratři Florekovi, se kterými se Percy seznámí u jezera, se od sebe snad víc lišit nemohou.
Sam je stejně starý jako nová sousedka a už z jejich prvního setkání je jasné, kam tohle bude směřovat. Je milý, pozorný, nesmělý a velice chytrý.
Charlie je o dva roky starší a z pusy vypustí vše, co mu přijde na jazyk. Je to provokatér a lamač dívčích srdcí.

Několikrát jsem si u čtení vzpomněla na Léto, kdy jsem zkrásněla. Percy s rodiči sice o velkých prázdninách nejezdí na pláž, ale na chatu u jezera v kanadském maloměstě Barry's Bay. Carley Fortune tu opravdu prožila dětství a dospívání, do toho místa se zamilovala a ze všech popisů v knize je to znát.

Nedivím se nadšeným recenzím v zahraničí. I já si Každé další léto neskutečně oblíbila a rozhodně nebude chybět v žádném mém doporučení na letní čtení. Plný počet hodnocení dát ale nemůžu kvůli velkému zvratu, který si autorka nechávala až na posledních pár stran. Celou dobu okolo toho jen tak kroužila, aby si s tím čtenář dál lámal hlavu, ale pak to konečně přišlo

#spoluprace #zavislackypredskokan @knihydobrovsky

27.08.2023 4 z 5

Šepot kouzel Šepot kouzel Elise Kova

Čtrnáctý HumbookTip spadá do žánru young adult fantasy, má nádhernou obálku, obsahuje dvě krásné mapy a mé favority v této řadě (Mýtonoši, Holubice a had, Naše zakázané vášně nebo Kouzla rodu Thornů) nepřekonal.

Eira je mladá čarodějka, kterou na každém kroku pronásleduje nešťastná událost, jež se stala už před lety. Není den, co by ji to někdo nepřipomněl a tím ji neusadil zpět na své místo.
Účastí na královském turnaji chce všem dokázat, že se od té doby naučila svou moc ovládat a za minulostí udělala tlustou čáru.
Ne každý si ale přeje, aby nakonec stála na stupních vítězů

K hlavní hrdince jsem si dlouho hledala cestu a k mužským protějškům jsem ji nenašla vůbec. Všichni se chovali jak patnáctiletí puberťáci, kterým hormony ovládají mozek. Byli naivní a vůbec nepřemýšleli.
Já jsem nejvíc sympatizovala s Eiřinou nejlepší kamarádkou Alyss, ta krapet rozumu měla, aspoň občas.

Čarodějka - Šepot kouzel je nenáročné a velmi jednoduché čtení. Autorka se nějakými detaily a větší propracovaností vůbec nezatěžovala a já přesně věděla, kdo je padouch a kdo ne.

Pokud si chcete přečíst něco lehčího, u čeho se nemusíte prokousávat dlouhým popisováním světa a vysvětlováním, jak funguje magie, je tento první díl stejnojmenné série přímo pro vás.

#spoluprace #humbookblogeri #humbook #albatrosmedia

24.08.2023 3 z 5

Šarlatové písmeno Šarlatové písmeno Nathaniel Hawthorne

Hester Prynnová musí na hrudi nosit šarlatové písmeno, aby každý na první pohled věděl, čím se provinila. Cizoložství se v 19. století trestalo a to ne nějak málo.
Hlavní hrdinka je silná a odolává prostředí puritánského Bostonu, když stále zamlčuje otce svého nemanželského dítěte.

Tohle byl krásný příběh, ale ukrýval se za dlouhými a nudnými popisy, které by člověka od čtení mohly odradit. Byla by to škoda, ale právě styl vyprávění je v tomto případě ten největší kámen úrazu. Hned za ním je zbytečně dlouhý prolog.

Než jsem se prvními padesáti stranami prokousala, několikrát jsem knihu odložila. Když poté prolog skončil a já se konečně chtěla pořádně začíst do samotného příběhu, nezáživné popisování pokračovalo i v dalších kapitolách. To byl moment, kdy jsem si říkala "to je prostě klasika."

Jsem ráda, že jsem Nathanielu Hawthorneovi dala šanci a tuto klasiku v novém kabátku Cooboo Classics přečetla.

20.08.2023 3 z 5

Zvířecí statek Zvířecí statek George Orwell (p)

Jedno z nejznámějších děl 20. století se dočkalo nového kabátku v edici Cooboo Classics. A já se na něj nemůžu vynadívat. Je to nádherné vydání (jako jsou v této řadě všechny) a i ten překlad Viktora Janiše se mi četl skvěle.

Věřím, že děj této klasiky nemusím dopodrobna představovat. Skupina zvířat na statku se jednoho dne vzbouří, vyžene lidi a ujme se hospodaření. Později se ale jejich vláda zvrhne v brutální tyranii.

Jsem moc ráda, že jsem se k tomuto nadčasovému dílu dostala. Sice až teď, ale lepší pozdě než nikdy. Tuhle tenoučkou bajku doporučuji každému. Je to krátká klasika na jeden večer, takže se nemusíte trápit s nějakou bichlí.

Přestože má Zvířecí statek (někdy Farma zvířat) jen 136 stran, uvnitř se ukrývá spoustu věcí k zamyšlení.

16.08.2023 4 z 5

Emma Emma Jane Austen

Tohle je třetí kniha, kterou jsem od Jane Austenové přečetla a stále u mě vede Pýcha a předsudek. Myslím, že tu klasiku jen tak něco nepřekoná. Emma je celkem obsáhlé dílo a v této edici Cooboo Classics je to vážně bichle. Musím přiznat, že na několika místech mě příběh zas tak moc nebavil. Jenže pak přišly kapitoly, které jsem prolítla, ani nevím jak. Při čtení Emmy to zkrátka bylo jak na horské dráze.

Začalo to skvěle. Emma je chytrá a bohatá a ve svých jednadvaceti letech si myslí, že má skvělý dohazovačský talent. Ačkoli mi hlavní hrdinka nebyla úplně sympatická, čtení mi v prvních pár kapitolách utíkalo a bavilo mě. Jenže ani po 150 stranách se v příběhu nic moc nedělo a mé nadšení postupně opadalo. Přišly stránky, které se příšerně táhly a světlé chvilky vyplňovaly vedlejší postavy, které jsem si oblíbila více než samotnou Emmu.

Určitě by neuškodilo knize třeba sto stran odebrat. Sledovat, jak Emma dává páry dohromady a jak ji od toho pan Knightley odrazuje, občas sice nemělo chybu, ale kdyby byl příběh kratší a svižnější, určitě bych si ho užila víc.

15.08.2023 3 z 5

Prokletá Prokletá Marissa Meyer

"Neexistuje živá duše dokonce ani mezi božstvy , která by neměla ráda dobrý příběh."

Nadaná vypravěčka Serilda musí s přadlákem zlata zlomit kletbu, která váže jejich duše k hradu. Erlkönig se chystá vyslovit přání a přivést zpět na zemi obávanou lovkyni, před kterou by nikdo nebyl v bezpečí.

Pokračování Zlaté vyšlo od jejího vydání poměrně brzy, takže jsem ani neměla šanci toho moc zapomenout a v klidu se mohla ponořit do temného fantasy světa o jednom zapomenutém princi, mlynářově dceři a Králi duchů.

Do Prokleté jsem se bez problému ihned začetla a nemohla se odtrhnout. První díl je pro mě srdcová záležitost a ráda bych řekla, že mám z druhé knihy stejný pocit, ale našlo se pár míst, které nebyly tak záživné a v těch chvílích mi čtení šlo hodně pomalu.

Marissa Meyerová stále dokazuje, proč je právě ona královnou retellingů a celkově na duologii nedám dopustit. Pokud se ale do tohoto převyprávění o Rampelníkovi pustíte, nečekejte mnoho akce a příběh, který by vám nějak rychle odsýpal. Naopak si pomalu vychutnávejte styl vyprávění, zaměřte se na postavy a pochmurnou atmosféru, která vás bude provázet až do konce.

10.08.2023 4 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Dlouho mi kniha ležela nepřečtená v knihovně a nebýt blížící se premiéry, netuším, kdy bych se k ní dostala. A to jsem ani netušila jak vtipný příběh se mi to doma válí.

Hned jsem se začetla a okamžitě si Alexe i Henryho oblíbila. Sympatické mi byly i vedlejší postavy, které měly celkem dost prostoru. Co mě ale úplně dostalo, tak byl skvělý smysl pro humor. Do první poloviny jsem se několikrát zasmála nahlas (nejlepší scéna je rozhodně s krocany).

Druhá polovina byla slabší a na konci se řešila hlavně politika. Vzhledem k tomu, že jsou hlavní postavy syn americké prezidentky a britský princ, není se čemu divit, na mě to ale bylo příliš dlouhé a ne tak úplně záživné.

Nicméně bych Červenou, bílou & královsky modrou doporučila všem romantickým duším. A já už se teď jen těším na filmovou adaptaci.

05.08.2023 4 z 5

Nezdolná Nezdolná Karen Lynch

Na nejnovější fantasy z Yoli mě nalákaly zahraniční recenze a pak jsem si všimla, že kniha vyšla v originále už v roce 2013. Rázem se má očekávání snížila, ale úplně zbytečně

Sedmnáctiletá Sara žije se svým strýcem, miluje zvířata, obchoduje na černém trhu a její nejlepší přítel je troll. Život vzhůru nohama se jí obrátí, když uprchne ze spárů upíra. Dozvídá se nejen pravdu o sobě a svých rodičích, ale na povrch vyplývá tajemství i těch, kterým důvěřovala ze všech nejvíc.

Tohle bylo tak skvělý! Najdete tu nadpřirozené bytosti, na které si jen vzpomenete a v tomto příběhu jsou hlavní upíři, vlkodlaci, lovci upírů, lidé a trollové. Většinu postav jsem si šíleně oblíbila. Bavily mě vztahy mezi nimi, jejich smysl pro humor a vůbec mi nevadilo, že romantická linka je tu celkem vedlejší a jde tu spíš o pohledy a jiskření (to pravé ořechové určitě bude na podzim v pokračování).

Nejdřív jsem si říkala, jak je to už 10 let staré, že to třeba teď nebude ono, po tom všem, co už jsem v tomto žánru četla. Ale panebože! Miluju to teď a vsadím se, že bych to milovala i ve dvaceti. Nezdolná je rozhodně jedno z největších překvapení roku.

01.08.2023 5 z 5

Recept na lásku Recept na lásku Jarrett Melendez

Nejroztomilejší komiks, jaký jsem doposud četla? Jednoznačně Recept na lásku.

Ben nemůže po škole sehnat práci, protože nemá dostatek zkušeností a náhodou skončí jako výpomoc v kuchyni u šéfa bručouna, jeho sexy asistenta Liama a toho nejdůležitějšího člena týmu, kterého si všichni zamilujete, prasátka Watsona.

Řeší se tu témata, která nejeden z nás zná - nepřijetí do zaměstnání kvůli nulové praxi, vysoká očekávání od rodiny a okolí, zjištění, že chcete nakonec dělat úplně něco jiného, než k čemu jste byli vedeni

Tohle bylo tak ňuňu čtení, že to není možný. Ben a Liam jsou děsní roztomilouši a i ostatní postavy jsou skvělé. Šéfkuchař a jeho jediný kámoš nemají chybu! Je to vtipný, potrhlý a náramně se u toho pobavíte.

27.07.2023 4 z 5

Vzdálenost mezi námi Vzdálenost mezi námi Kasie West

Na další knihu od Westové jsem se hodně těšila, i když jsem z těch posledních pár romancí, které vyšly, nebyla tak nadšená, Vzdálenost mezi námi mi to vše vynahradila. Je to skvělý příběh!

Sedmnáctiletá Caymen Meyersová prodává v obchodě s porcelánovými panenkami a s mamkou mají co dělat, aby vyšly s penězi. Jednoho dne vejde do krámu Xander Spence, u kterého je na sto honů poznat, že je až nechutně bohatý. Caymen ví, že boháčům se nedá věřit, když ale Xander vypadá tak dobře a nějak si prostě nemůže pomoct... Mezi nimi je ale spoustu rozdílů, dokáží je překonat?

Nejnovější westovka byla nádherná jednohubka, kterou jsem zhltla za cca tři hodinky a šíleně si to užila. Jedinou výtku bych měla k tomu (až k vzteku urychlenému konci), přitom by mi vůbec nevadilo, kdyby kniha měla minimálně o 50 stran víc. Postavy mi za tak krátkou dobu moc přirostly k srdci a vůbec jsem se s nimi nechtěla loučit.
Kromě skvělé romantické linky, kde nechyběla chemie, má Caymen úžasně vtipné sarkastické hlášky, kterými je proslulá a věřím, že si je zamiluje snad úplně každý čtenář.

Vzdálenost mezi námi se rozhodně řadí k tomu nejlepšímu (ano, i přes ten zatraceně rychlý konec), co jsem od Kasie Westové četla a moc vám ji doporučuji.

23.07.2023 4 z 5

Northangerské opatství Northangerské opatství Jane Austen

Sedmnáctiletá Catherine Morlandová přijíždí do Bathu, kde je uvedena do společnosti. Chodí na plesy, navštěvuje divadlo a seznámí se se sourozenci Tilneyovými.
S nimi poté odjede na Northangerské opatství, které v Catherine probouzí ty nejděsivější představy, jaké zná z hororových románů.

Nemohla jsem sáhnout po lepší první knize z edice Cooboo Classics než po oceňovaném románu Jane Austenové. Bylo to čtivé a hlavní postava Catherine mi hned od první chvíle padla do noty. Libuje si v gotických příbězích a nebojí se to říct nahlas.

První část knihy se odehrává v městečku Bath a já se ani na chvíli nenudila. Smysl pro humor tu vážně nechybí. V druhé části jsme se pak přesunuli do krásného starobylého domu, kde jsem očekávala něco trochu víc, protože jsem stránky už neotáčela tak nadšeně jako předtím. Konec mi to ale zas vše vynahradil.

Nedoufala jsem, že by Northangerské opatství překonalo Pýchu a předsudek a skutečně se tak nestalo. I když jsem si i tuto knihu celkem užila a bavila se u ní, Elizabeth a pan Darcy zůstávají na prvním místě.

22.07.2023 3 z 5

Twisted Games: Hry na ostří nože Twisted Games: Hry na ostří nože Ana Huang

Princezna a bodyguard. Zakázaná láska. Co k tomu dodat

Už v první knize jsme se seznámili s hlavními postavami Twisted Games a já si je hned oblíbila, takže jsem se na jejich příběh moc těšila.
Bridget je inteligentní žena. Vypomáhá v útulku a i jako princezna si v rámci možností užívá život v USA. Aspoň do chvíle, než na místo jejího osobního strážce nastoupí Rhys Larsen. S ním není moc lehké vyjít, když rozhoduje o tom, kam můžete jít a kam ne.

Kniha se mi líbila ještě o trochu víc než první díl. Tuto romantickou linku prostě můžu a tady je hodně povedená. Věřím, že pokud čtenáře Rhys neokouzlil v Twisted Love, teď mu zaručeně neodolají.

Nové vyhlídky Nové vyhlídky Lilly Lucas

Ve čtvrtém díle série Láska z Green Valley svůj příběh prožívají Annie a Cole. S oběma se čtenáři potkali už v předchozích knihách a teď se ti dva dočkali hlavních rolí.

Automechanička Annie Hudgensová byla několik měsíců v kómatu. I když její návrat domů proběhl celkem hladce, přišla o spoustu věcí, které se mezitím udály. A jednou z nich je např. to, že se v údolí Skalistých hor ukrývá před novináři i seriálová hvězda Netflixu, Cole Jacobs.

Když jsem rozečetla Nové vyhlídky, bylo to, jako kdybych se vrátila za svými přáteli do Green Valley. Dokud jsem nezačala číst, nenapadlo mě, že mi ty postavy můžou tak moc chybět. Sice tu nebyla celá parta, ale hodně to v tomto případě vynahrazovala Lena z Nových začátků.

Jako obvykle mě nepřekvapily krátké kapitoly a jak jednoduše a rychle se to četlo. Jiskření a chemii mezi hlavní dvojicí jsem si moc užívala a oproti Novým snům jsou Annie s Colem úplně jiná liga.

I když se v knize oblékají do zimních bund a sáňkují, Nové vyhlídky (a všechny předchozí díly) od Lilly Lucas doporučuji přečíst i v těch největších vedrech. Jsou to přesně ty milé a oddechové příběhy, které vám dokáží zlepšit den a skvěle si u nich odpočinete.

Kruté požehnání Kruté požehnání Emily Thiede

Debut od Emily Thiede pro mě byla jedna velká neznámá do poslední chvíle. Vůbec jsem nevěděla, do čeho jdu a nakonec jsem byla velmi příjemně překvapená.

Alessu vybrali bohové, aby chránila svůj lid. Potřebuje k sobě partnera, který ovládá magii, aby jejich moc byla ještě silnější. Problém je ovšem ten, že hlavní hrdinka zabíjí pouhým dotykem. Alessa je tak už v osmnácti letech potřetí vdovou. Obyvatelům už dochází trpělivost a nebezpečí se blíží...

Kruté požehnání se zaměřuje hodně na hlavní dvojici. Naštěstí mi to nevadilo, protože mi Alessa i Dante sedli, ale ráda bych se dozvěděla více o světě, ve kterém se to celé odehrává. Občas jsem ani nedoufala, že se závěrečné akce vůbec dočkáme. Někdy mi přišlo, jako by útočníci neexistovali a vše byl jen nějaký trik.

Na závěrečný díl se ale rozhodně chystám, protože jak hlavní, tak i vedlejší postavy jsem si moc oblíbila. Užívala jsem si i romantickou linku, kde nechybělo jiskření a smysl pro humor tomu dodávalo to svoje.

A ještě musím zmínit tu překrásnou obálku, na kterou se nemůžu vynadívat.

#spoluprace @hostbrno

Válka dvou královen Válka dvou královen Jennifer L. Armentrout

Čtvrtý díl Z krve a popela má oproti předchozím knihám kapitoly i z pohledu Casteela, což bylo rozhodně moc fajn, protože Poppy mi začíná lézt čím dál víc na nervy a ve Válce dvou královen jsem od ní aspoň na chvíli měla pokoj.

Kieran je pořád ta nejlepší postava, ale sám nestačí na to, aby tuhle bichli zachránil. Je to stále dokola o tom samém - únos, plán na záchranu, samotná záchranná akce (nudná a nezáživná) a peprné scény v těch nejnevhodnějších chvílích

Jak se mi první dvě knihy šíleně líbily, tak od třetí to postupně upadá a tato nejnovější je zatím nejslabší. Kdyby to celé bylo jako posledních 50 stran, které mi hrozně utekly a bavily mě, určitě bych se mnohem více těšila na pokračování. Teď se upřímně jen děsím, co nás příště čeká.

14.07.2023 3 z 5

Knihomolové Knihomolové Emily Henry

Na novinku od Emily Henry jsem se hodně těšila. Vyhrála GoodReads Best Romance a má očekávání byla tudíž hodně vysoká. Což (jak se později ukázalo) bylo spíše na škodu.

Je to má třetí knížka od autorky a vůbec nic se nemění na tom, že se mi četla úplně sama. Bavila mě a příjemným tempem to utíkalo. Začátek navíc vypadal hodně slibně.
Hlavní hrdinka Nora a mladší sestra Libby odjedou na pár týdnů pryč z New Yorku a zamíří do útulného maloměsta, kde se jen těžko hledá připojení k internetu. Co se ale nestane... Hlavní mužská postava Charlie, kterého Nora nemá zrovna v lásce, se ocitá na tom samém místě.

Bohužel, ve třetině pro mě skončila veškerá zábava. Na můj vkus si k sobě hrozně rychle a vážně až moc snadno našli ti dva cestu. Chyběla mi tam chemie a ani těch jisker jsem se nedočkala. Bylo sice příjemné s Norou a Charliem strávit pár odpoledne, ale čekala jsem od všeho trochu víc.

11.07.2023 3 z 5