-LaraRead- -LaraRead- komentáře u knih

Večernice Večernice Brandon Mull

Knihu jsem četla až po sestře a co se nestalo? Omylem jsem dozvěděla, kdo je zrádce ještě před tím, než jsem začala knihu opravdu číst. I tak pro mě byla kniha obrovským zážitkem a rozhodně se nedala zahambit prvním dílem.

Lesohrad Lesohrad Brandon Mull

Úžasný, jedinečný děj, originální zápletka doplněná nádhernými ilustracemi a konec, který slibuje další díly. Může si milovník knih přát víc?

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Věděli jste, že se Lewis a Tolkien vsadili, kdo napíše lepší knížku? Je naprosto očividné, kdo vyhrál na plné čáře. Společenstvo Prstenu je definicí pro geniální děj, originální nápady... Prostě pro knihu, která patří na vrchol všech žebříčků fantasy knih.

Tobiáš Lolness Tobiáš Lolness Timothée de Fombelle

Nejlepší kniha v mém životě. A vzhledem k tomu, za jsem jich přečetla stovky, bych řekla, že už není, co dodat.
Snad jen to, že mi změnila náhled na stromy i svět.

15.09.2017 5 z 5

Audrey se vrací Audrey se vrací Sophie Kinsella (p)

Skvělá knížka spíš pro holky s krásnou obálkou o tom, jak se dívka vrací do života pomocí hezkého kluka. Nejspíš autorka nedostane cenu za originalitu, ale kniha je to každopádně pěkná.

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Trošku slabší než předchozí díly, ale pořád je to dost dobré, abych mohla dát s čistým svědomím pět hvězdiček. Dost jsem si pobrečela a nevím jak moc jsem spokojená s koncem, ale umřela postava, kterou jsem neměla ráda, takže vlastně dobrý.

15.09.2017

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Ačkoli jsem někoho slyšela říkat, že po několika knihách se může stát, že bude dystopie všechna na jedno brdo, můžu s potěšením oznámit, že tahle se vymyká průměru. Na každé stránce vyskakují otázky, na které dostanete odpověď v zápětí a nemůžete se dočkat další stránky. Hlavně doporučuji přečíst před shlédnutím filmu. A taky varuju, že se nejspíš zamilujete do Minha.

15.09.2017

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Asi je jasné, že všichni tuhle knížku porovnávali s Hunger games a je pravda, že tamhle knížka (i celá série) to překonala. Hlavní postava nevyvolává bolest hlavy, ale na druhou stranu jsem si žádnou neoblíbila. Od knížky jsem se nedokázala odtrhnout ani na chvíli se nenudíš, ale nebyla uspěchaná.
Je to typický příklad dystopie a skvělá knížka pro všechny "young adults".

Prastarý meč Prastarý meč Rick Riordan

Skvělá kniha, co jiného...
Četla jsem ji, anichž bych o severské mytologii věděla víc než z filmů Thor (mimochodem v knize jsou o tom filmu zmínky), ale nebylo to potřeba.
A navíc autor dotáhl svůj humor téměř k dokonalosti.

28.08.2017 5 z 5

Čarodějka Čarodějka Kristina Hlaváčková

Dobré, mám moc ráda Michaela, ale autorka až moc kopíruje Eragona a zvolit jako hlavní postavu malou holku, která se chová rozuměji než všichni okolo, mi přijde dost... No asi nejsem jediná, kdo se nad tím pozastavil.
Ale rozhodně stojí za přečtení už kvůli skvělému druhému dílu.

19.06.2017 3 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Kniha byla skvělá: čtivá, rychle ubíhající, dobrodružná, tajuplná, snad jen trochu moc krátká, ale to se u dobrých knih zdá vždycky.
A dokonce mi ani nevadila hlavní hrdinka, což se mi moc nestává.

19.06.2017 5 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Od autorky už jsem četla Univerzitu výjimečných a sem tam jsem ve Stačí jen chtít našla podobné "rysy". Každopádně se mi knížka moc líbila, jak reálností celé myšlenky NEEDu, tak i uvěřitelnému vykreslení postav. Konec zůstal otevřený, takže doufám, že Joelle sebou hodí a napíše druhý díl.

27.04.2017 5 z 5