lara25 lara25 komentáře u knih

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Nádherná kniha. Určitě si jí přečtěte. :-) Doporučuji.

Schody do nebe Schody do nebe Lorna Byrne

Nádherná kniha. Doporučuji přečíst i těm kteří nejsou křesťani. :-) Každý si tam něco najde. Každý přeci potřebuje povzbuzení. :-)

Andělské poselství naděje Andělské poselství naděje Lorna Byrne

Knihy Lorny Byrne miluji. Inspirují mne. Pociťuji radost a naději po jejich přečtení. Líbí se mi, že kniha byla tentokrát rozdělena na témata, které jsou nyní pro život lidí aktuální. Bonusem jsou nádherné motlitby pro inspiraci. Mne samotné se více líbili předchozí 2 knihy, že byly psány formou příběhu. Tato kniha mi přišla trochu okosená o příběhy a život Lorny. :-) Nicméně hodnotím knihu na 5 hvězdiček, jelikož mne knihy Lorny povzbuzují k naději a hezkému životu. Chtělo by to více knih tohoto žánru.

03.04.2013 5 z 5

Černý opál Černý opál Victoria Holt (p)

Příjemné počtení k večerům u krbu, čajíku a relaxaci. Děj není nějaký závratný nebo strhující, ale konec překvapí. Příjemná relaxace.

26.03.2013 3 z 5

Čarodějnice z Gushigeu Čarodějnice z Gushigeu Gerhard Haase-Hindenberg

Čtení této knihy mne z počátku nebavilo, bylo to jako bych četla časopis National geografic. Zajímavé, táhlé a postrádalo to pro mne jiskru. Postrádala jsem románový děj. Později mne, ale osud Asary Azindu zaujal a moc mne zajímalo, jak to sní dopadlo. Na konci románu jsem si i poplakala. Líbilo se mi číst o kultůře kterou neznám. Líbilo se mi že Asara brala celý život čarodejnickou vesnici jako špatný a nespravedlný úděl, což i tak bylo, ke sklonku svého života se do ní vrací jako domů, jelikož jsou zde ve společnosti zachované hodnoty, které se všude ve světě mění. Také se mi líbilo, že když bylo Asaře opravdu nejhůře, stalo se něco co jí znovu naplnilo životem. Líbilo se mi to proto, že v tom cítím naději pro všechny lidi. :-) Smutné bylo, že pověsti čarodejnice, se člověk asi nikdy nezbaví, putuje to s ním, přitom jde o obvinění lidí, které hnala nenávist, hloupost a závist. Každopádně Asara Azindu byla silná, chytrá a vzácná žena. :-)

10.03.2013 3 z 5

Hodina čarodějnic I. Hodina čarodějnic I. Anne Rice (p)

Knihu tohoto stylu jsem četla poprvé. Bylo zajímavé číst různě pohledy a život jednotlivých postav jejíž společnou cestou byla rodina Mayfairů. První díl mne ze všech tří dílů nejvíce nudil. Občas jsem přemýšlela, že knihu ani nedočtu. Když jsem se jí, ale prokousala , odměnou byl 2. a 3. díl.Tyto díly mne už velice bavily a četla jsem je z napětím. Celkově si, ale myslím, že by kniha zasloužila ještě 4. díl. Nelíbí se mi, že děj končí otevřeně. Mám pocit, když jsem si dala tolik práce s přečtením přibližně 1000 stran, zasloužila bych si nakonec dobrý konec a pořádné vysvětlení. CHápu, že autorka myslela, že konec ponechá naději a fantazii čtenáři, ale mne by se líbilo finále s dorým ukončením. Bylo mi velice líto čekajícího Michaela. Rowan, mne zlobila, že nedosáhla svému přesvědčení. CHápu, že k tajemné bytosti měla blízko vzhledem k rodinnému poutu, ale myslela jsem, že má naději se postavit svému osudu. Celkově mi je, ale líto, že jsem díly už přečetla. Bavilo mne se prokousávat dál a dál a teď po přečtení knih mi je po nich smutno. CHtěla bych 4. pokračování s dobrým koncem!!! :-)

08.02.2013 3 z 5

Morová rána Morová rána Margit Sandemo

Já Ságu Prokletých hltala, moc se mi líbila. Škoda, že zatím nebyli přeloženy další díly. Prý nějaké jsou, nevíte někdo??? :-)

20.01.2013 5 z 5

Vítejte v Lovecraftu Vítejte v Lovecraftu Joe Hill (p)

Skvělý comiks, měla jsem ho během chvíle přečtený. Chtělo by to další díly v češtině. :-)

30.12.2012 5 z 5

Psychická sebeobrana Psychická sebeobrana Dion Fortune

Knihu doporučuju, velice pěkně srozumitelně napsána i s návody jak se v některých případech bránit. Obohacená příběhy. Přišla jsem domů z knihkupectví s radostí, že jsem si koupila tuto knihu, která mne velice zaujala a zjistila jsem, že už jsem si jí jednou koupila, jen v jiné verzi. :-) Kniha je tak poutavě napsána, že jsem si jí koupila nevědomky hned 2 krát. :-D

11.12.2012 5 z 5

Bylinky z klášterní lékárny Bylinky z klášterní lékárny Johannes Gottfried Mayer

Velice pěkně zpracovaná kniha pro lidi, kteří se zajímají o bylinky. Nechybí, ani obrázky. :-)

11.12.2012 5 z 5

Carmilla Carmilla Joseph Thomas Sheridan Le Fanu

Četla jsem jí jako malá holka a emocionálně na mne velice zapůsobila. Jsem ráda, že se tu o ní píše. jestli se chcete bát, přečtěte si jí! :-) Já si jí teď po letech taky zase pěkně přečtu. Jsem zvědavá, jaké to bude, když jí budu číst jako dospělá. :-)

Ženské příběhy Ženské příběhy Lilia Khousnoutdinova

Knihu jsem si koupila, jelikož znám autorku a její semináře Ženské Kruhy, velice naplňují můj život. Její myšlenka, vydat knihu s příběhy různých žen v různém období mi přišla báječná. Knihu bych doporučovala každé ženě, jsou v ní zpracována témata o kterých je nám ženám někdy trapné mluvit. Po přečtení knihy zjistíte, že nikdy nejste v ničem sama. A to jak se cítíte, je naprosto normální i když Vám třeba někdo říká opak. Buďme štastni ženami!!! :-)

Kurandera Kurandera Hernán Huarache Mamani

Takových knih by mělo vycházet více. Pro ženy je velice inspirativní. :-) Připomněla mi, že žena pokud něco opravdu srdcem chce, dokáže to! Příběhem ukazuje odkaz, sílu a smysl ženství.

Zasvěcení Zasvěcení Elisabeth Haich

Úžasná kniha. Mohu jí číst opakovaně a stále v ní nacházím nové a nové moudrosti života. Doporučuji.

29.05.2012 5 z 5

Dědictví minulosti Dědictví minulosti Barbara Erskine

Tato kniha se mne osobně velice moc líbila. Spisovatelka, tak barvitě vylíčila prostředí a příběh, že jsem se rozhodla,že tyto končiny navštívím. Toužím jet do Glastonbury v Anglii a pocítit historii a sílu tohoto místa. Po dočtení této knihy, jsem nalezla v životě nový směr. Zjistila jsem totiž, že i od nás z ČR jsou ženy, které tam studují pradávnou moudrost a přednáší, zde v Praze. Jejich přednášky jsou pro můj život velice obohacující. Pro inspiraci: www.lilia.cz.
Není, na knize nádherné právě to, že se Vám vryje do podvědomí a ovlivní Váš život??? :-)

29.05.2012 5 z 5

Alexandrova žena Alexandrova žena Joan Crispi

Knihu jsem četla asi před 6 měsíci. Moc semi líbila. Byla psána formou románu. Dozvěděla jsem se mnoho o životě Alexandra Velikého a jeho ženy Roxanny, o jejich vztahu a době. Příběh byl velice dojemný. Leč nevím, jak moc pravdivý. Zaujal mne natolik, že jsem vyrazila hledat nějaký životopis Alexandra Velikého,jelikož jsem byla zvědavá, zda se některé informace zakládají na pravdě a zda mohu doufat, že tento příběh obsahuje alepoň malé střípky skutečnosti. Každopádně o Alexandrovi je prý z historických pramenů dochováno velice málo a proto můžeme ponechat kousek své fantazii. Já myslím, že se to Joan Crispi velice povedlo. :-) (29.05.2012)

29.05.2012 4 z 5