Psychická sebeobrana

Psychická sebeobrana

- Analýza povahy psychického útoku - Upírství, strašení, kontakt s nelidmi - Diagnóza povahy útoku - Rozlišení mezi magickým útokem a psychickou poruchou - Metody používané při psychickém útoku - Metody obrany proti psychickému útoku Tato kniha je v ezoterických kruzích velmi slavná, neboť vyšla už v roce 1930 a byla jednou z prvních, která pojednává o možném nebezpečí, jemuž se vystavuje ten, kdo se zabývá okultními praktikami. Rozebírají se zde různé typy psychického útoku - magické působení, vliv sekt či takzvané upírství. Autorka si uvědomuje, že s danou tématikou úzce souvisí duševní nemoc, a věnuje proto pozornost i rozdílům či souvislostem mezi nimi. Závěrečná část jejího díla se pak podrobně zabývá metodami obrany proti psychickým útokům....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31530/psychicka-sebeobrana-E4Z-31530.jpg 37

Psychic Self-Defense (1930)

Esoterika, astrologie, okultismus, Literatura naučná
Vydáno:, Eugenika

Kee

Tuhle knihu je těžké hodnotit hvězdičkami, protože za nějaké pasáže bych sklouzla k jedné a za jiné zas dala víc. Nechci Psychickou sebeobranu házet do odpadu, jelikož vím, že byla napsaná v roce 1930 a z hlediska vědeckého se psychologie posunula jinam.
Z hlediska esoterního nebo náboženského mi vadila někdy velmi násilná propagace křesťanské víry (jako pohanovi je mi to proti srsti) a - ačkoliv je možné, že jsem si to poněkud přibarvila - vrhání stínu či sklony k démonizování jiných duchovních cest.
Respektuji autorku jako křesťanku, jen mi vadí, že není schopná vystoupit z uvažování "věřte si čemu chcete, ale křesťanství je pravá víra". Tím neosočuji křesťanského čtenáře mého komentáře, pouze tvrdím, že tohle je velice úzkoprsé přemýšlení.
Oceňuji výběr témat, podělení se o vlastní zkušenosti, ale nelíbí se mi poněkud příliš sebejisté vystupování stylu "mám patent na rozum". Je možné, že autorka si byla jistá v kramflecích díky všemu, co zažila, ale na mne to působilo jako prostá domýšlivost.
Asi jsem příliš tvrdá, jenže od tohoto typu knih vyžaduji autorskou pokoru. Duchovno je příliš rozsáhlé a osobní na to, abychom si mysleli, že jej dobře známe.

zaza_3121
24.04.2017

Tuhle knihu četl David Bowie v době největší stíhy v letech 1975-1976. Některé pasáže úsměvné, pár rad si čtenář přeci jen podvědomě odnese :)

hana1984
08.06.2016

stojí za přečtení

bokken
06.04.2015odpad!

Pobavilo :)

pacik77
04.11.2014

Tady kniha podle mne má vyvolat strach, propagovat křesťanství a v neposlední řadě omlouvat zvěrstva, která se děla např. při honu na čarodějnice. Ale taky se píše rok 1930, co jiného čekat, Silvovu metodu rozhodně ne :)

lara25
11.12.2012

Knihu doporučuju, velice pěkně srozumitelně napsána i s návody jak se v některých případech bránit. Obohacená příběhy. Přišla jsem domů z knihkupectví s radostí, že jsem si koupila tuto knihu, která mne velice zaujala a zjistila jsem, že už jsem si jí jednou koupila, jen v jiné verzi. :-) Kniha je tak poutavě napsána, že jsem si jí koupila nevědomky hned 2 krát. :-D

Autor knihy

Dion Fortune