Lanisa1966 Lanisa1966 komentáře u knih

Gorilí máma Gorilí máma Lucy Daniels

Nádherný příběh. Doporučuji.

Loď duchů Loď duchů Thomas Brezina

Sice čtení pro mládež, ale moc pěkné :).

04.02.2017 5 z 5

Chirurgova dcera Chirurgova dcera Thomas Weldon (p)

Super thriller.

Celestinské proroctví Celestinské proroctví James Redfield

Super.

O ztracené lásce O ztracené lásce Eva Hudečková

Krásný, jemný příběh.

04.02.2017 5 z 5

Člověk obojživelník / Hlava profesora Dowella Člověk obojživelník / Hlava profesora Dowella Alexandr Romanovič Běljajev

Miluji sci-fi, sice kniha stará, ale příběh nadčasový. Super oddechové čtení.

04.02.2017 5 z 5

Tento příběh miluji již od dětství a stále ráda se k němu vracím.

Sama mezi Indiány Sama mezi Indiány Ettore Biocca

Ještě že žiji v Evropě a v dnešní době. To, kam se dostala Evropanka zmíněné knihy, bych nikomu nepřála. Hodně smutný příběh s veselým koncem. Velice doporučuji.

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Nestárnoucí detektivka nezklame.

04.02.2017 4 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Super kriminálka

04.02.2017 5 z 5

Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti / Starej zákon a proroci Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti / Starej zákon a proroci Roark Bradford

Kdo nemá chuť číst pravou Bibli, tak tato kniha člověka seznámí s celým Starým a Novým zákonem a to humornou formou.

04.02.2017 3 z 5

Dveře do prázdnoty Dveře do prázdnoty Victoria Schwab

Hodně nadupaný příběh plný různých zvratů. Vřele doporučuji

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Národní skvost

29.01.2017 5 z 5

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Karel Čapek... Co k tomu dodat, milá klasika, která neublíží, ale ani nenadchne.

29.01.2017 4 z 5

Dívka s fantazií Dívka s fantazií Susanna Michajlovna Georgijevskaja

Tuto knihu jsem četla již před mnoha lety, ale po celý můj život ve mně zanechala pocit milého, hezkého počtení.

29.01.2017 4 z 5

Minotaurus Minotaurus Michaela Burdová

Celou sérii Křišťálů moci si s velikým nadšením ráda přečtu znovu

07.05.2017 5 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Hodně zvláštně napsaná fantasy. Chvílemi musí člověk hodně přemýšlet o tom, co vlastně spisovatel vyjadřuje. Je to celkem těžká četba, a proto bych podruhé tuto knihu číst nechtěla.

07.05.2017 3 z 5

Hněv Pána ohně Hněv Pána ohně Michaela Burdová

Tak jsem zhltla druhý díl Křišťálů moci. Musím říct, že nemám ráda bitvy jakéhokoliv druhu, ale z dílny Míši jsem chvílemi zadržovala i dech a moc jsem fandila králi Edrianovi, aby svoji bitvu vyhrál. Kniha byla opět prosluněná jak láskou, tak i zároveň bojem a vše spolu dohromady krásně ladilo. Chystám se na třetí díl.

Pomsta Pomsta Michaela Burdová

Knihy Volání sirény se mi velice líbily v tom, jak autorka dokázala nenásilně přejít z období středověku do dnešní doby plné techniky. Příběh sirény je tak uchvacující, že je člověk nucen chvílemi hodně přemýšlet, ale zároveň se i radovat a smát a není ostudou, když řeknu, že v několika etapách jsem si i krásně od srdce poplakala. Ten příběh je tak dojemný, že bych klidně požádala Míšu, aby Siréna pokračovala ještě dál.

Prokletí Prokletí Michaela Burdová

Úžasný příběh.