Langosh Langosh komentáře u knih

Poslední kmotr Poslední kmotr Mario Puzo

Dobrá kniha. Krásné spojení "normálního" života v oblasti filmu a kasin a mafiánského života. Krásně propojené, nejdřív jsem nechápal, proč na začátku se tolik věnoval filmu a Aténě, pak už to bylo jasné. Jen na můj vkus až moc řečí o sexu. Závěr jako vždy napínavý.

17.08.2012 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Skvělá kniha. Po delší době jsem přečetl knihu se špatným koncem, konec opravdu depresivní, jak vlastně nemůžete nikomu věřit, že nepřítel je všude kolem vás, je maskovaný a vy jste v životě vlastně sami. A někdy nezbývá nic jiného, než se vzdát a s pokorou přijmout to, co vám ti nahoře nakecají. Zobrazená hrozná budoucnost, kde vlastně jsou lidi pouhé loutky, bez nějakých větších citů, jen pracovat a sloužit Straně, která udržuje moc prostřednictvím nekončící války, neustálým měněním minulosti, mázaním kompromitujících informací z tisku, mučením, a v nejhorším případě až likvidací. Žádná věda, žádný rozvoj, jen hlad a nedostatek věcí. Nedejbože aby se někdo začal víc zabývat minulostí nebo tím, proti komu vlastně válčíme? Eurasie, Eastazie? Vždyť jsme válčili proti tomu druhému! Dvě a dvě není čtyři, nemusí být pět, ale třeba tři, podle toho, co vám zrovna nakecají.

25.05.2012 5 z 5

Bratři Karamazovi Bratři Karamazovi Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Pěkná kniha, čtivá. Spousta myšlenek, různé postavy o různých osudech a různém charakteru, konec měl díky zápletce o smrti otce pekelné tempo a přinesl šokující závěr. Doporučuji přečíst.

21.03.2012 5 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Pěkná kniha. Některé pasáže více čtivé, některé méně, hodně teologických diskusí. Některé takové diskuse nebyly na škodu, zajímavé věci, třeba zajímavý příběh fraDolcina a jeho stoupenců. Jinak film jsem viděl jen kousek, začátek a konec, a ten konec si filmaři pěkně vymysleli, úplně rozdíl oproti konci knihy.

11.03.2012 4 z 5

Sedm katů z Mnichova Sedm katů z Mnichova Mario Puzo

Dobrá kniha, čtivá, přečetl jsme jí dva dny po tom, co jsem si jí koupil :D Pěkný příběh Rogana a Rosalie (chudinka). Což je škoda, krátké knihy nemám rád. Co mi tam chybělo? Nějaký dějový zvrat, každá akce vyšla, chyběl mi tam nějaký dílčí neúspěch, třeba aby jedna akce musela být provedena dvakrát třikrát, aby víc bojoval s policií, na Sicílií s mafií, aby ho nejdřív chytli a pak třeba uteklo, aby to prostě bylo složitější. Takhle prostě přišel, zabil a šel dál, slabota. Proto dávám jen tři hvězdičky.

11.03.2012 3 z 5

Strýčkův sen Strýčkův sen Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Perfektní kniha, čtivá, nic zbytečného kolem, hned začíná hlavní děj. Trocha legrace, trocha tragédie, vypočítavost, pýcha, touha po mstě, touha po skandálech a sňatku kvůli penězům, a taky jak se dá využít choré mysli ubohého stařečka.

04.03.2012 5 z 5

Červený a černý Červený a černý Stendhal (p)

Mě se tato kniha docela líbila, dobře se mi to četlo.

24.12.2011 4 z 5

Anna proletářka Anna proletářka Ivan Olbracht (p)

No! přečetl jsem jí taky spíše ze zvědavosti. Některý pasáže dobrý, nejzáživnější byla eskapáda s maďarským komunistou. Jako číst se to dá, to zas ne že ne, pokud nejste až tak moc proti socialismu a proti ideologickým kecům.

11.08.2011 3 z 5

Vítězství v Pacifiku Vítězství v Pacifiku Miloš Hubáček

Pěkně popsaná bitva o Guadalcanal, jedna z nejdůležitějších bitev 2. světové války, mohu doporučit.

09.08.2011 5 z 5

Stalingrad - Sláva a pád 6. armády Stalingrad - Sláva a pád 6. armády Paul Carell

Pěkně popsaná jedna z nejdůležitějších bitev 2. světové války, mohu doporučit těm, co se zajímají i válku.

Piková dáma Piková dáma Alexandr Sergejevič Puškin

Zajímavá zápletka, zajímavý námět, ovšem na můj vkus příliš krátké.

Ztracený svět Ztracený svět Arthur Conan Doyle

Pěkná, byť malá kniha, začátek trošku nudný a zdlouhavý, úvodse měl víc zkrátit a vletět rovnou do akce! Čekal jsem i víc střetů s dinosaury, ovšem válka s opolidmi byla napínavá.

Rodina Rodina Mario Puzo

Pěkně napsaný příběh rodiny papeže Alexandra podle skutečných událostí.

Tankový prapor Tankový prapor Josef Škvorecký

Naprosto perfektní, velmi dobře se četl, satirický obraz vojny za komunismu, můžu vřele doporučit všem, myslím, že by se mohl líbit každému. Hlavně pokud jste viděli film a líbil se vám, nevhejte a přečtěte si i knížku.

Omerta Omerta Mario Puzo

Perfketní kniha, mělo to spád, závěr famózní.

Nobody v Serailu Nobody v Serailu Robert Kraft

Jednaz prvních knih, které jsem přečetl, bavila mě, přečetl jsem jí asi třikrát, mám jí doma v knihovně, ale už asi 8 let jsem jí do ruky nevzal.

09.08.2011 4 z 5

Hrabě De Monte Christo. Díl I.–II. (třísvazkové vydání) Hrabě De Monte Christo. Díl I.–II. (třísvazkové vydání) Alexandre Dumas, st.

Nádherná kniha, perfektní příběh! Mohu doporuit každému! Myslím, že by se každému mohl líbit, sice dluhý,ale to mám rád! Nemám rád krátké knihy, které skončí po 200 stranách a napětí z knihy trvá chviličku.

09.08.2011

Zápisky z Mrtvého domu Zápisky z Mrtvého domu Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Pěkný popis prostředí a myšlenek uvězněných trestanců.

Uražení a ponížení Uražení a ponížení Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Pěkná kniha, hlavně tragický příběh Nelly, u kterého se mi na konci chtělo brečet, hlavně při větě: Maminka umírá a volá vás! Nelly pak svým příběhem zachrání rodinu Natašy. Spousta vyjímečných postav, intriky, naivita, láska, tragičnost života.

Výrostek Výrostek Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Další z pěkných knih Dostojevského. Spousta postav, každá vyjímečná.