Langosh Langosh komentáře u knih

Nětočka Nězvanovová Nětočka Nězvanovová Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Krátký příběh mladé dívky, která přijde o chudé rodiče a vezme si jí jiná rodina a Nětočka se zamiluje do jejich dcery, která poté odejde a Nětočka tak zůstává sama,začne tajně číst.. no pěkná knížka.

Běsi Běsi Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Dlouhá kniha, což mám velice rád! Spousta postav, každá je vyjímečná a charakterizuje tehdejší společnost, zajímavé názory například na smrt. Dostojevskij tak navazuje na Idiota, kde popisoval pocity zločince odsouzeného na smrt. Závěr měl pěkný spád.

Idiot Idiot Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Zajímavá knížka, s ne moc šťastným závěrem. První kniha Dostojevského, kterou jsem četl, od té doby jsem začal jeho díla číst,nadchla mě jeho tvorba. Zajímavá zápletka, krásná kritika společnosti - společné jmenovatele všech Dostojevského knížek. Jeho knihy bych doporučil všem! Občas se člověk i zasmál, hlavně první díl - prolhaný generál, bláznivá Nasťa, Rogožin s balíčkem peněz,... Parádní myšlenky, popis popravy a tak.

Arrowsmith Arrowsmith Sinclair Lewis

Sem tam dobré pasáže, sem tam nudné, nejlepší a nejzáživnější bylo, když bojoval s morem.

09.08.2011 4 z 5

Zápas s nebem (1. - 3. díl) Zápas s nebem (1. - 3. díl) J. M. Troska (p)

Pěkná knížka. Máto spád, pěkně se to čte. Poprvé jsem to přečetl někdy v 10 letech, kdy jsem si to půjčil z knihovny. Pak až v 20 jsem se k tomu vrátil a v antikvariátu si to koupil a nelituji toho. Pěkná knížka, byť scifi jinak nečtu.