LaMila LaMila komentáře u knih

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Pěkné, nenáročné čtení. Klidně bych četla jak to bude dál.

06.01.2020 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Knihu jsem četla jedním dechem. Je to aktuální téma k zamyšlení. Rozhodně mě inspirovla alespoň k minimální připravenosti na podobnou situaci. Doporučuji všem.

18.12.2018 5 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Přečtená doslova jedním dechem, skvělý popis postav. Jedna z mála spisovatel/ek-ů kteří se dokáží odpoutat od dřívější tvorby a napíší něco zcela odlišného.

28.10.2017 5 z 5

Cirkus Humberto Cirkus Humberto Eduard Bass (p)

Miluju seriál a tak jsem si řekla, že zkusím přečíst knihu. Neuvěřitelné jak tvůrci seriálu dokázali bravurně vtěsnat 90% knihy do 12 dílů seriálu. Navíc skvělé herecké obsazení, kdy se mi při čtení vybavovaly tváře těch nejlepších herců. Kniha byla tedy nakonec ještě hezčí než seriál, který jsem už pak ani i kvůli času nedokoukala. Jen některé pasáže z občanské války v Americe jsem přeskočila, protože to bylo zdlouhavé, nebo pasáže jaké jídlo se podávalo při hostině. Kniha je krásná, nádherně psaná, a ráda se k ní za čas vrátím.

01.06.2018 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Jedna z těch lepších detektivek které jsem za poslední dva měsíce přečetla a že jich bylo dost. Nezklamala, naopak krásně se četla, žádné zbytečné zdržování. Napínavé. Skvělé rozuzlení případu. Určitě si přečtu jeho další knihy.

22.11.2017 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Kniha se četla lehce a rychle, ale děj mě moc nenadchnul. Čekala jsem víc napětí a strachu. Knihu jsem měla půjčenou a jsem ráda, ve své knihovně bych ji mít nemusela.

15.11.2017 3 z 5

Šen-čen: Cestovní deník z Číny Šen-čen: Cestovní deník z Číny Guy Delisle

Doporučuji.

Jeruzalém: Rok v rozděleném městě Jeruzalém: Rok v rozděleném městě Guy Delisle

Skvělá kniha. Doporučuji. Četla jsem kdysi a měla jsem ji pujcenou. Ráda bych všechy vlastnila.

Barma Barma Guy Delisle

Skvělá kniha. Doporučuji všem.

02.06.2018 5 z 5

Pchjongjang – Výlet do Severní Koreje Pchjongjang – Výlet do Severní Koreje Guy Delisle

Skvělá kniha.

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Další pěkná krimi, ale musím říct že Dívka v ledu byla mnohem lepší. Trošku zklamaní ze závěrečného rozuzlení.

07.12.2017 3 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Tak za mě nic moc, moje první knížka od Nesba a jsem docela zklamaná, čekala jsem mnohem víc, čekala jsem napětí, strach. Celkem jsem se v ději ztrácela, ztrácela jsem se ve všech těch severských jménech, názvech ulic. Nesympatický Harry Hole se kterým se neztotožňuji, neměla jsem ani chuť mu nějak fandit. Asi se do dalších knih od něj pouštět nebudu.

08.01.2020 2 z 5