Ladiva Ladiva komentáře u knih

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Prvý diel som nečítala, ale pri čítaní voľného pokračovania to neprekážalo. Autorka všetko, čo sa viazalo k predchádzajúcim udalostiam dovysvetlila. Kniha je veľmi "chytľavá", keď som sa začítala, už ma nepustila. Jediné, čo mi vadilo, bolo vykreslenie hlavnej hrdinky. Sylvia nemala jedinú negatívnu črtu. Všetko dokázala vyriešiť, ku každému bola milá, skromná, nekonfliktná - jednoducho 21 ročná superžena.

25.05.2019 3 z 5

Tajomný šum viníc Tajomný šum viníc Tamara McKinley

Príbeh bol zaujímavý, ale veľmi mi prekážalo, ako autorka "preskakovala" z jednej postavy na druhú a z jednej časovej línie deja na inú. Musela som sa sústreďovať, aby som nestratila dejovú kontinuitu, čo ma dosť rušilo.

05.05.2019 3 z 5

Kost v krku Kost v krku Anthony Bourdain

Pre mňa "nic-moc" kniha. Ak mám použiť kuchársku terminológiu, tak: jednotlivé prísady boli zle nadávkované, nesprávne zamiešané a celé to bolo nedochutené.

25.04.2019 2 z 5

Slúžka z Fairbourne Hall Slúžka z Fairbourne Hall Julie Klassen

Príjemná "oddychovka", len tam bolo na môj vkus priveľa romantiky.

01.04.2019 3 z 5

Kantor Kantor Vladislav Taubenhansl

Veľmi príjemná kniha, ktorá pravdepodobne osloví skôr staršiu generáciu. Mne bola bližšia prvá časť knihy, v ktorej autor spomína na svoje detstvo a učiteľské začiatky, muži si možno zaspomínajú na svoju "vojenčinu" pri opise príhod z vojenskej služby.

26.03.2019 4 z 5

História zadnými dverami 1 História zadnými dverami 1 Slavomír Michálek

Je to zaujímavá kniha, plná historických faktov. Cítiť, že jednotlivé články písali odborníci, ktorí sa v danej problematike dôkladne orientujú, miestami však autori písali až príliš odborne, sucho. Pokiaľ máte záľubu v histórii, kľudne po knihe siahnite.

10.02.2019 4 z 5

Posledný potomok Posledný potomok Erika Jarkovská

Kniha je pre mňa veľkým sklamaním. Očakávala som zaujímavý rodinný príbeh a dostala som príbeh lásky ako z červenej knižnice 19.storočia umelo "prilepený" do osudu posledného predstaviteľa malého indiánskeho kmeňa. Nebyť toho, že kniha nemala veľa strán, tak ju ani nedočítam.

10.01.2019 2 z 5

Loď mrtvých Loď mrtvých Rick Riordan

Zábavné sprostredkovanie severskej mytológie a jej hrdinov určené mládeži, ale pobaviť a poučiť sa môžu aj staršie ročníky.

17.12.2018 4 z 5

Dedičný hriech Dedičný hriech Andrea Coddington

Romány Andrei Coddington čítam rada, ale táto kniha ma neoslovila. Priveľmi senzitívna hrdinka a prekombinovaná zápletka, ktorá je už takmer notoricky známa z filmov, seriálov či iných románov. K dielu som si priradila 3 hviezdičky iba preto, že autorku mám rada a príbeh sa čítal ľahko.

18.11.2018 3 z 5

Obchodník Obchodník John Grisham

Na Slovensku kniha vyšla pod názvom Ostrov Camino, čo bola nakoniec lokalita, v ktorej sa odohrala väčšina deja. Po svižnom začiatku sa dej začal vliecť a akosi sa domotal až do konca. Jediné, čo ma na knihe zaujalo, bolo nazretie do zákulisia trhu s knihami, ich vydávanie a predaj. A práve vďaka týmto zaujímavostiam, sa mi kniha nakoniec celkom dobre čítala.

15.06.2018 3 z 5

Utajená léta Utajená léta Barbara Hannay

Vcelku príjemný ľúbostný román, ktorý sa dobre číta. Škoda, že ho autorka viac nerozpracovala, takto mi pripadal akýsi plytký, povrchný.

03.02.2018 3 z 5

Operácia Medový motúz Operácia Medový motúz Ian McEwan

Úvod knihy bol výborný, záver celkom zaujímavý a všetko medzi úvodom a záverom bolo rozťahané a nudné. Hlavná postava celý čas rozoberala svoje vnútorné pocity a pohnútky a celé to bolo skombinované s akousi zmesou teórie literatúry.

31.01.2018 2 z 5

Deník Dity P. - Kuchařka 2 Deník Dity P. - Kuchařka 2 Dita Pecháčková

Príjemné rozprávanie, ktoré je "javiskom" pre poctivé a fungujúce recepty. Čo viac si priať? Už iba dobrú chuť !

09.01.2018 5 z 5

Vztek v ráji Vztek v ráji J. M. Köhler

Už prvá kniha tohto autora ma zaujala a bola som preto zvedavá na ďalší diel série. Rozhodne som nebola sklamaná. "Vztek v ráji" je výborná detektívka. Akčná, plná zvratov a prekvapení. Vyšetrovateľka, jej tím a celé prostredie českej kriminálky pôsobí oproti americkým detektívom omnoho realistickejšie. Kniha má spád a výborne sa číta.

01.12.2017 5 z 5

Svišť Svišť John Grisham

Je to taký "klasický" príbeh v autorovom štýle. Pútavo rozohraná zápletka, boj medzi "dobrými a zlými", iba ukončenie príbehu sa mi zdalo akési zrýchlené - akcia a zrazu bol koniec. Inak vcelku príjemná kniha na víkend.

21.10.2017 3 z 5

Klapky na očích Klapky na očích Jan Guillou

Rozprávanie sa vracia k najstaršiemu z bratov Lauritzovi a cez jeho príbeh sledujeme osudy ďalších členov rodiny. Pre mňa osobne bol v tomto dieli zaujímavý aj uhol pohľadu na reálie druhej svetovej vojny.

02.07.2017 4 z 5

Vykoupení krví Vykoupení krví Peter Tremayne (p)

Veľmi príjemná historická detektívka. Trochu ma rušilo priveľa vysvetliviek pôvodných írskych výrazov a slov,aj napriek tomu sa však čítala dobre a nevadilo, že som nečítala všetky predchádzajúce diely tejto knižnej série.

02.07.2017 4 z 5

Norský dandy Norský dandy Jan Guillou

Druhý diel je venovaný najmladšiemu z bratov. Jeho osud sa vyvíja diametrálne odlišným smerom a preto je v knihe oveľa viac filozofických úvah ako v predošlom dieli.

14.06.2017 3 z 5

Smrť prekliatych Smrť prekliatych Katarína Holetzová

Knihu som brala do rúk s veľkým očakávaním, pretože bola hodne vychvaľovaná. Mňa však príliš nenadchla. Samotný príbeh celkom ujde, hoci sa mi niektoré prvky (pohanský spolok, rodinné prekliatie) zdali príliš prekombinované. Autorke sa podarila aj ústredná dvojica vyšetrovateľov: drsný frajer + zakríknutý introvert, veľmi mi však prekážal jazyk knihy, tým nemyslím vulgarizmy, ale celkový štýl, akým je kniha napísaná - chvíľami naivný a chvíľami ťažkopádny.

01.05.2017 2 z 5

O mé rodině a jiných mimozemšťanech O mé rodině a jiných mimozemšťanech Kathy Lette

Mať dieťa s akýmkoľvek postihnutím nie je žiadna sranda a klobúk dole pred hlavnou hrdinkou, ktorá túto životnú situáciu zvláda úplne sama (raz úspešne, inokedy menej) a nestráca pri tom zmysel pre humor , ktorý výdatne dopĺňa veľmi trefným sarkazmom.

18.03.2017 4 z 5