L.u.c.i.e1986 L.u.c.i.e1986 komentáře u knih

Chlapec, který viděl pravdu Chlapec, který viděl pravdu neznámý - neuveden

Skvěle popsáno, jak tito výjimeční lidé vnímají energie, auru lidí. Četlo se mi to moc dobře.

26.01.2024 4 z 5

12 12 William Gladstone

Plný počet nedávám ani tak styl autora (trochu se to táhlo), jako za poselství této knihy. Ta změna je v každém z nás. A tak jen napíšu to, co všichni víme, že láska k druhému a láska k přírodě je to, co může odvrátit apokalypsu, jaká je nám představována. Jsem optimistka, věřím v rovnováhu.

05.12.2021 5 z 5

Utopie Utopie Lincoln Child

Kniha mě nebavila a asi po čtyřiceti stranách jsem to prostě vzdala...

09.04.2015 2 z 5

Vzkriesenie Vzkriesenie Tucker Malarkey

V češtině tato kniha vyšla pod názvem Strážci víry. :)

28.10.2014

Strážci víry Strážci víry Tucker Malarkey

Tuto knihu jsem si vybrala zejména z toho důvodu, že mám ráda jak záhady Egypta, tak zároveň záhady víry. Autorka mě moc potěšila, protože fakta, o které se kniha opírá, zamotala do hezkého příběhu.
Zajímá mě, jak to vlastně s církví je a vždycky jsem měla otázky, jak může být Bible složena z právě z těch evangelií a ne z jiných textů. Pokládala jsem si vždy otázky, na které mi nikdo jaksi neumí odpovědět. Tato kniha mi zase dává pocit, že nejsem sama, kdo věří, že nic není takové, jak se zdá... Chápu, že lidé oslavují víru, ovšem nechápu, že oslavují církev. No, nechala jsem se unést. To ta kniha, ano svedu to na ni. :)
A ještě úryvek z knihy, který stojí za to:

,,Jestliže projevíte to, co je ve vás,
to, co je ve vás, vás zachrání.
V případě že to, co je ve vás, neprokážete,
to, co je ve vás, vás zahubí."

(Ztracené evangelium apoštola Tomáše)

28.10.2014 5 z 5

Moonwalk Moonwalk Michael Jackson

Moc hezky napsáno. Krásný pohled na svět. Neměl to jednoduché a ani se nedivím a vzhledem ke své povaze si toho nejspíš musel hodně vytrpět. Ostatně jako všichni tak citliví lidé... Věděl co chce a šel za tím. Dokázal na sobě pracovat tak, aby byl nejlepší v tom, co dělá. A to taky byl. Opravdu skvělé myšlenky. Doporučuji tuto knihu všem, kteří chtějí alespoň trochu proniknout do duše tohoto skvělého umělce.

13.08.2014 5 z 5

Hovory s Janem Masarykem Hovory s Janem Masarykem Viktor Fischl

Skvělá kniha o muži, který měl rád lidi a dával jim to najevo. O muži, který to neměl v životě lehké, jelikož od něj určitě bylo hodně očekáváno na jedné straně, na straně druhé byl nejspíš mnoha lidem nepohodlný. Líbí se mi autorovo líčení osobnosti pana Jana Masaryka. Moc dobře se mi tato kniha četla.

Co se týče smrti pana Masaryka, ať už je kolik chce teorií, hlasuji pro možnost, že to byla vražda, což se na tomto světě bohužel lidem, jako byl právě Jan Masaryk, stává.

A na závěr jedna z mých nej citací: ,,Mít rád lidi, milovat lidi, tohle je celé tajemství a jediný recept na štěstí. To platí pro všecky." (Jan Masaryk)

16.12.2013 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Tak je fajn, že je to psáno takovým jednoduchým stylem, ale bohužel mě tato kniha neoslovila...

28.07.2013 3 z 5

Zasvěcení Zasvěcení Elisabeth Haich

Skvělá kniha. Původně jsem ji chtěla dát kamarádce jako vánoční dárek, jelikož mě přitahovala a to nejen svým obalem, ale nakonec jsem si ji díky radě pána pracujícího v knihkupectví nechala a přečetla... Donutí vás přemýšlet. Přemýšlet o tom, co je, co bylo, co bude a jak to vlastně všechno je... Jelikož jsem člověk, který věří na minulé životy, tak mi tato kniha hodně dala!!! :)

04.03.2013 5 z 5

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Jak už jsem psala u knihy Vejce a já... Tuto knihu mám ráda i styl autorky, její optimismus :) Je to úžasné...

30.11.2011 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Mám moc ráda tuto knihu :) Vůbec se mi líbí styl autorky, jak to všechno tak skvěle popisuje. Doporučuji.

30.11.2011 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Knihu mám moc ráda... Byl to emoční vodopád. Ale jak už tady bylo několikrát psáno, musí se člověk prokousat tím začátkem...

30.11.2011 4 z 5

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Mně se kniha líbila a rozhodně ji doporučuji. Dle mého názoru zákon přitažlivosti funguje :)

28.11.2011 5 z 5

Opiju tě rohlíkem Opiju tě rohlíkem Simona Monyová (p)

Výborná knížka pro sobotní odpoledne :) Něco mě donutilo se zasmát, něco mě donutilo se zamyslet...

19.11.2011 4 z 5

Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč Sherry Argov

Skvělá knížka, kterou mi doporučila kamarádka... Nejenže je podána s humorem, ale zejména jsou zde velice zajímavé postřehy z toho, jak vlastně člověk smýšlí. Rozhodně tuto knihu doporučuji zvláště těm, kteří nechápou chování svých protějšků... Přečtěte si knihu a pochopíte :)

02.11.2011 5 z 5

Jste opravdu šťastní? Jste opravdu šťastní? Barbara Berger

Nevěděla jsem, co od této knihy čekat, ale po jejím přečtení se mi život zdá krásnější :) Děkuji této spisovatelce - paní Barbaře Bergerové - za skvělou učebnici štěstí :) Již mám koupeny další její knihy, které se chystám číst a přečtu si také určitě něco od jejího syna. Vřele doporučuji tuto knihu! Moc mi pomohla :)

31.08.2011 5 z 5