kytikyti kytikyti komentáře u knih

Pád Pád Lauren Kate

Spoiler. Nemohla jsem se ubránit srovnávání s Twilight a Školou noci. Cam se mi také samozřejmě líbil, i když jsem si pořád myslela, že on je ten padlý had a on je to anděl (už ničemu nerozumím:-). Trochu mi tam vadily ty až neuvěřitelné obraty Cama a paní knihovnice. Hlavně jsem se trochu šťourala i v tom, že pokud jí chtěla zabít, proč jí někam vláčela a vázala na kámen. Bylo to trochu dětinské (styl psaní, hlavně spousty otázek, tvůrkyně myslím dobře vystihla puberťáka, co také chci od knihy pro teenagery:-), ale dobrá oddechovka, budu číst dále. Co se mi hodně líbilo, byly postavy, mohla jsem si představovat piercingové drsné pankáče. Myslím, že má kniha dobrý potenciál, pokud by se toho chytli seriáloví tvůrci a vyvedli něco na způsob Vampire diaries.

11.11.2013

Mládí furt v hajzlu Mládí furt v hajzlu C. D. Payne

Teda, čekala jsem průsery. Pořád jsem si říkala, kdy se to konečně zvrtne a ono nic. Spíš taková sentimentalita a dívání se do minulosti. Intriky byly super, ale kde jsou ty časy, kdy se Nick převlíkal za holku.

06.11.2013

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Ne, ne, ne. Toto není autorčin cup of tea. Jakmile nejde o kouzelné věci, kdy se může zapojit fantazie J.K. Rowlingové, není to ono. Čekala jsem pořád něco senzačního. Úžasný a převratný konec ale nic takového se nekonalo. Do čtení jsem se celou knihu vyloženě nutila a četla jsem tuto knihu 2 měsíce (!). Přišlo mi, jako kdyby autorka již očekávala, že se její kniha zfilmuje a podle toho psala (myslím, že jako film by to bylo relativně zajímavé). Navíc některé lékařské záležitosti byly nepřesné (simvastatin není na srdce ale na cholesterol), což se mi jako zdravotníkovi nelíbilo. (Také se mi nelíbilo, jak posuzovala autorka efekt marihuany, měla by si načíst více informací, pokud o něčem píše). Pro mě naprosto nudné! 30%

13.09.2013 odpad!

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Prvních sto stránek je nuda. Přestože jsem zvyklá dočíst vše z principu, zde bych knihu odložila, pokud by mě jiná čtenářka opakovaně neujistila, že "se to rozjede". No a pak je kniha výborná, nejde se otrhnout.

17.02.2013

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nevím proč, ale četla jsem ho jako malá, a nelíbila se mi. Z nějakého popudu jsem se mu rozhodla dát ještě jednu šanci, a bohužel se mi nelíbí znovu. Kniha mě rozčiluje úplně stejně jako když jsem četla poprvé. Dokonce jí nesnáším a mám pocit, že jsem něco nepochopila, když tu čtu ty komentáře. Tak jí zkusím třeba zase za deset patnáct let...

08.02.2013 odpad!

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Stejně jako první kniha i tato kniha je výborná. Překvapil mě zvrat v polovině knihy. Jen jako čtenářka něžného pohlaví bych čekala také trochu vášně, opravdu mě to zklamalo. Alespoň trochu romantiky mi v knize chybí. A samozřejmě musím opět, jako u první knyhy říct, že Collinsová píše neuvěřitelně drsně, mnoho krve, toho se tedy opravdu, narozdíl od romantiky, nebojí.

11.08.2012

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Zvláštně napsaná kniha, myslím že musím souhlasit s uživatelem Kiddlinka, že ich forma a přítomný čas je výborně použit. Občas mě nudily odstavce kde si hrdinka pokládá mnoho otázek najednou. Raději bych tyto otázky nechala na čtenáři, a jen ho k nim lehce postrčila. Opravdu jsem čekala že se z nějakého klaďase stane záporák, nějakou zradu, ale v knize jsou dobří a nebo zlí hrdinové. Na autorku ženského pohlaví píše Collinsová dost drsně, ke konci se mi dělalo skoro špatně. Kniha byla však napínavá, výborný nápad.

11.08.2012 5 z 5

Zrození Zrození Lisa Jane Smith

Knížka je pěkná, jen mi déle trvalo, než jsem zjistila že je to napsáno dle seriálu, který znám...:-) přijde mi škoda že se autorka nedržela svého příběhu, který vylíčila v upířích denících.

11.08.2012

Je to hodně dlouhé a rozvláčné, zajímalo mě medicínské hledisko, a dalo se to číst, ale že by byl příběh strhující bych neřekla. Všichni mi jí doporučovali, ale bohužel jsem zde nenašla nic, proč bych to měla dále doporučovat:-/ Třeba si ji někdy přečtu znovu a pochopím.

25.06.2012 3 z 5

Nebezpečná minulost Nebezpečná minulost David Morrell

Super!! Hodně jsem se bála, a bylo to na mě až trošku náročné na představivost, když Morrell popisoval budovu (četla jsem to v angličtině), ale je to opravdu výborná a napínavá knížka.

25.06.2012 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Ze začátku byla kniha velmi zajímavá, ale tem konec už mě moc nebavil a byl hodně depresivní (vím že o tom ta kniha právě je, ale bylo to hodně zdlouhavé). Měl by si jí ale přečíst každý, je dobrá k zamyšlení a je opravdu nadčasová.

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Byla jsem velmi překvapená, Hostitel se mi moc líbil, super nápad, četla jsem asi tři dny téměř v kuse. Jen se mi vždy nelíbí hrdinky Stephanie, které jsou strašně pasivní a téměř se nenaštvou a přijímají osud tak jak je. Občas mě to docela frustrovalo, já už bych v mnoha případech vztekle ječela, ale Melanie jen pasivně čeká.

25.06.2012 5 z 5

Drakova přísaha Drakova přísaha Kristin Cast

No teda oproti Škole noci jsem byla zklamaná, zdlouhavé popisování rituálů, no moc mě to nebavilo.

Zášť Zášť Lisa Jane Smith

Je to veliký rozdíl oproti televizní sérii, ale dobré.